Selenium i testowanie aplikacji Receptury - Gundecha Unmesh - książka

Selenium i testowanie aplikacji Receptury książka papierowa

Gundecha Unmesh

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Projektanci nowoczesnych aplikacji internetowych muszą obecnie sprostać wielu wyzwaniom. Oprogramowanie, które tworzą, musi działać wydajnie i bezbłędnie w różnych przeglądarkach, na różnych platformach, na różnych urządzeniach. Wobec rosnących wymagań testowanie aplikacji staje się bardzo ważnym etapem jej rozwoju. Jako że zaprojektowanie i przeprowadzenie takich testów jest dość złożonym zadaniem, warto zapewnić sobie sprawdzone narzędzie umożliwiające automatyzację testów aplikacji. Takim narzędziem z pewnością jest Selenium Web Driver — framework służący do automatyzacji przeglądarek internetowych.

W tej książce przedstawiono zaawansowane techniki testowania aplikacji internetowych za pomocą Selenium Web Driver i pokrewnych narzędzi. Zaprezentowano skuteczne i efektywne metodyki testowania aplikacji przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych, przeglądarek mobilnych i działających w środowisku rozproszonym. Opisano tu również wzorce projektowe, takie jak testy bazujące na danych, obiekty stron i mapy obiektów. Przedstawiono techniki rozszerzania frameworka Selenium i dostosowywania go do szczególnych działań. W książce zaprezentowano ponad 80 receptur, które z pewnością okażą się przydatne podczas automatyzacji testów aplikacji.

Czego możesz oczekiwać od tej książki...

Zrozumiesz działanie lokalizatorów. Nauczysz się korzystać z różnych metod lokalizowania, co pomoże Ci budować niezawodne testy.
Nauczysz się wzorca PageFactory, który pozwala budować rozbudowane i łatwe do utrzymania frameworki testów.
Zapoznasz się ze sposobami integracji Selenium WebDriver API z narzędziami ATDD (BDD) takimi, jak Cucumber, SpecFlow, Capybara i Behave.
Nauczysz się konfigurować symulatory i urządzenia iPhone (Android) w celu testowania aplikacji webowych za pomocą Appium.
Dowiesz się, jak skonfigurować środowisko Selenium Grid pozwalające na szybsze i współbieżne wykonywanie testów. Dzięki niemu zwiększysz pokrycie testowe oraz skrócisz czas uruchomienia testów dla wielu przeglądarek.
Będziesz potrafił budować rozszerzone testy Selenium WebDriver dla zwiększenia pokrycia Twojej aplikacji testami.

Nowoczesne testowanie: Selenium Web Driver!

Liczba stron: 336

Tłumacz: Meryk Radosław

Format (wymiary): 17.0x22.7

ISBN: 9788328334113

Wydanie: 2