Samozatrudnienie. Musisz to wiedzieć! - Piotr Nietrzpiel, Krzysztof Sosnowski, Grzegorz Trejgel - ebook

Samozatrudnienie. Musisz to wiedzieć! ebook

Piotr Nietrzpiel, Krzysztof Sosnowski, Grzegorz Trejgel

0,0
10,00 zł

Opis

Samozatrudnienie to jedna z form wykonywania zatrudnienia, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Główną przyczyną atrakcyjności takiego rozwiązania dla aktywnych zawodowo jest korzystniejsze ukształtowanie obciążeń podatkowych, a także możliwość obniżenia wysokości składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, jaką należy odprowadzać do ZUS.
Warto jednak pamiętać o istotnych różnicach między stosunkiem pracy a samozatrudnieniem, które niekoniecznie mogą być korzystne dla osoby samozatrudnionej i jej sytuacji prawnej. Wykonywanie pracy w samozatrudnieniu to – z jednej strony – większa swoboda, a także korzyści płynące z rozwiązań podatkowych, z drugiej zaś – brak wynikającej z przepisów prawa ochrony w szczególnych przypadkach. Samozatrudniony ma też obowiązek samodzielnego prowadzenia księgowości, opłacania składek ZUS i podatków.
Musisz to wiedzieć!

Czy warto zrezygnować z etatu i przejść na samozatrudnienie, jak założyć indywidualną działalność gospodarczą, na czym polega ulga na start, co zrobić, aby obniżyć składki ZUS, jaką formę opodatkowania wybrać, kiedy istnieje ryzyko uznania samozatrudnienia za stosunek pracy, jakie są plusy i minusy samozatrudnienia

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0