Rozplatanie sekretów tęczy dla młodych przyrodników i ich rodziców - Błasiak Władysław - książka

Rozplatanie sekretów tęczy dla młodych przyrodników i ich rodziców książka papierowa

Błasiak Władysław

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Rozplatanie sekretów tęczy to książka o istocie ludzkiego rozplątywania tajemnic przyrody. Zasadnicza część publikacji, złożonej z ośmiu lekcji, jest adresowana do dzieci w wieku szkolnym. Pozostała - do ich rodziców i dziadków, których autor inspiruje do intelektualnych działań zmierzających do zainteresowania swoich pociech zjawiskami przyrodniczymi.

Autor podejmuje trudną próbę wyjaśnienia mechanizmów powstawania tęczy, jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zjawisk. Jego zamysł najlepiej ilustrują tematy kolejnych lekcji: Pierwsze próby zrozumienia, Tęcza w poezji, Pytania, Fakty, Minimum wiedzy koniecznej do zrozumienia, Wyjaśnienie, Tęcza domowej roboty, Kolejne pytania.

Tęcza jest tu jednak tylko wielobarwnym pretekstem do wprowadzenia w arkana poznawania świata przyrody. Autor korzysta przy tym z możliwie najmniejszej ilości wiedzy naukowej. Jego głębokie przesłanie, ukryte w rozważaniach z udziałem Sherlocka Holmesa, to ilustracja uniwersalnej prawdy, mówiącej o tym, że istotą nauki jest: opisywanie świata, wyjaśnianie obserwowanych zjawisk oraz, najbardziej ekscytujące, przewidywanie nowych.

Liczba stron: 72

Format (wymiary): 16.5x24.0cm

ISBN: 9788379590360