Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę - poradnik do gry - Bolesław "Void" Wójtowicz - ebook

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę - poradnik do gry ebook

Bolesław "Void" Wójtowicz

0,0
7,88 zł

Opis

Poradnik do gry przygodowej Return to Mysterious Island, w której przyjdzie zmierzyć się z tajemnicami skrywanymi przez ostatnią przystań kapitana Nemo. Niniejsza solucja poprowadzi gracza od początku do końca rozgrywki, jak najkrótszą drogą.

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • 24 Granitowy Dom
  • 34 Granitowy Dom
  • 35 Granitowy Dom
  • 13 Ruiny
  • 33 Plaża
  • 36 Granitowy Dom
  • 15 Ruiny
  • 29 Granitowy Dom
  • 38 Granitowy Dom
  • 12 Wiatrak

Informacja o grze

Return to Mysterious Island: Powrót na Tajemniczą Wyspę to utrzymana w klasycznej konwencji gatunkowej przygodówka, stworzona przez zespół deweloperski studia Kheops. Fabuła gry stanowi kontynuację wątków słynnej powieści Juliusza Verne'a. Główna bohaterka to młoda dziewczyna imieniem Miny, która przypadkowo trafia na pełną zagadek tytułową wyspę. W znalezieniu sposobu powrotu do domu pomaga jej duch kapitana Nemo.

Gra Return to Mysterious Island, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier przygodowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 27
Return to Mysterious Island:Powrót na Tajemniczą Wyspęporadnik do gry

autor: Bolesław "Void" Wójtowicz

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=346

[email protected]

Spis treści

Kilka słów tytułem wstępu...

01 Plaża

02 Plaża

03 Plaża

04 Plaża

05 Plaża

06 Plaża

07 Ścieżka

08 Ścieżka

09 Ścieżka

10 Bambusowy zagajnik

11 Bambusowy zagajnik

12 Wiatrak

13 Ruiny

14 Kamienna plaża

15 Ruiny

16 Plaża

17 Ruiny

18 Kamienna plaża

19 Ruiny

20 Wiatrak

21 Wiatrak

22 Siarkowe źródła

23 Plaża

24 Granitowy Dom

25 Granitowy Dom

26 Granitowy Dom

27 Granitowy Dom

28 Plaża

29 Granitowy Dom

30 Granitowy Dom

31 Granitowy Dom

32 Granitowy Dom

33 Plaża

34 Granitowy Dom

35 Granitowy Dom

36 Granitowy Dom

37 Granitowy Dom

38 Granitowy Dom

39 Plaża

40 Plaża

41 Przy murku

42 Przy murku

43 Granitowy Dom

44 Nautilus

45 Nautilus

46 Salon kapitana Nemo

47 Salon kapitana Nemo

48 Salon kapitana Nemo

Kilka słów tytułem wstępu...

"Return to Mysterious Island", to jedna z lepszych gier przygodowych, jakie ukazały się w ostatnich kilku latach. Dlaczego? Na to pytanie akurat dosyć łatwo jest odpowiedzieć. Znakomita fabuła okraszona rewelacyjną oprawą graficzną i dźwiękową sprawia, że od Tajemniczej Wyspy trudno doprawdy oderwać się.

Ale jest jeszcze co najmniej jeden element, który odróżnia tę grę od wielu innych przygodówek. Jest nim mianowicie spory zakres swobody pozostawiony przez autorów dla gracza mającego chęć zmierzenia się z tajemnicami skrywanymi przez ostatnią przystań kapitana Nemo. Eksplorację wyspy możemy wraz z Miną prowadzić zupełnie swobodnie, poszczególne łamigłówki rozwiązywać na kilka różnych sposobów, znajdywać odpowiedzi na pytania podążając wieloma drogami. Owszem, wnioski które musimy wyciągnąć z całej sytuacji koniec końców są takie same, ale to na podstawie czego zdołamy je uzyskać, może być zgoła krańcowo odmienne. Przykładowo samo zakończenie gry, które wszak nie mogło być inne, może zostać osiągnięte na co najmniej dwa różne sposoby. W tym poradniku prezentuję tylko jedno z nich...

Ciekawostką, rzadko wśród innych gier przygodowych spotykaną, jest sposób punktacji. Punkty dostajemy za osiągnięcie kolejnego etapu gry, za rozwiązanie jakiejś łamigłówki, za stworzenie urządzenia, które może zostać wykorzystane gdzie indziej i za wiele innych rzeczy. To, jaki pojawi się wynik na końcu, zależy od pomysłowości gracza, umiejętności wyciągania logicznych wniosków, kojarzenia faktów i spostrzegawczości.

Sam osobiście grę, jak do tej pory, ukończyłem już cztery razy, za każdym uzyskując inny wynik. Ten poradnik ma za zadanie poprowadzenie gracza, od początku do końca, jak najkrótszą drogą. Dlatego też osobiście, co może wydawać się nieco zaskakujące, odradzam jego używania. Próbuj, drogi rozbitku, sam przemierzyć wędrówkę z Miną po Tajemniczej Wyspie. Szukaj odpowiedzi na postawione pytania, odnajduj to co ukryte, zmierz się z nieznanym...

I dopiero kiedy już uznasz, że sam nie jesteś w stanie ruszyć dalej, że obejrzałeś wszystko, zajrzałeś do każdego zakamarka, spróbowałeś połączyć niemożliwe z nierealnym i nie dało to żadnych efektów, wówczas zajrzyj na te stronice... A potem baw się dalej...