PS Nie szukajcie mnie - Leena Parkkinen - książka

PS Nie szukajcie mnie książka papierowa

Leena Parkkinen

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Latem 1947 roku na wyspie Fetknoppen z morza zostają wyłowione zwłoki nastoletniej Kersti. Policja szybko aresztuje podejrzanego: Sebastiana Valtera, starszego brata osiemnastoletniej Karen, do której na zawsze przylega etykietka „siostry mordercy”.
Sześćdziesiąt pięć lat później Karen ucieka z domu swojego syna Erika, wsiada do błękitnego plymoutha fury rocznik 1956 i jedzie na Fetknoppen, aby tam poskładać puzzle w logiczną całość i ustalić, kto naprawdę zamordował Kersti. Wkrótce staje się świadkiem napadu na warsztat samochodowy i w dalszą drogę zabiera ze sobą jedną z włamywaczek, siedemnastolatkę w zaawansowanej ciąży. Tak zaczyna się niezwykła przyjaźń kompletnie różnych od siebie kobiet i podróż, której finału nie przewidziałaby żadna z nich.
Leena Parkkinen napisała powieść pełną życia, fantastycznych scen i zapadających w pamięć dialogów”.
„Maxi”
„Starsza pani, ciężarna nastolatka, błękitny krążownik szos i morderstwo sprzed ponad pół wieku; oto przepis na najbardziej burzliwą fińską powieść o kobiecej przyjaźni”.
„Grazia”
„Fascynująca podróż – również w czasie – pełna emocji i rodzinnych sekretów”.
„Die Presse am Sonntag”
„Powieść drogi, pełna uroku, dramatyzmu i humoru, z zaskakującym finałem”.
„Kleine Zeitung”
Leena Parkkinen (urodzona w 1979 r.) to jedna z wiodących fińskich autorek swojego pokolenia. Jej pierwsza powieść (Ty pierwszy, Max) została okrzyknięta najlepszym fińskim debiutem roku i przetłumaczona na szereg języków.

Liczba stron: 336

Format (wymiary): 12.6x19.9

ISBN: 9788379437078

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0