Przyczyna wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego na przykładach z orzeczeń SN - Praca Zbiorowa - książka

Przyczyna wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego na przykładach z orzeczeń SN książka papierowa

zbiorowa praca

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

79,90 zł

Opis

Przyczyna wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego – jak ją sformułować, by obroniła się przed sądem
Przepisy nie zawierają zamkniętego precyzyjnego katalogu przyczyn, na które pracodawca może powołać się w wypowiedzeniu umowy. Nie określają również terminu ograniczającego możliwość wypowiedzenia. Przyjmuje się jednak, że przyczyna wypowiedzenia umowy nie może utracić aktualności na dzień składania pracownikowi oświadczenia o wypowiedzeniu. Co to znaczy?
Jeśli planujemy zwolnić pracownika dyscyplinarnie (bez wypowiedzenia, z jego winy), musimy szczególnie uważać. Bardzo wiele „dyscyplinarek” upada bowiem przed sądem. Często przyczyna jest zbyt słaba: np. naruszenie obowiązków nie jest ciężkie albo nie są to podstawowe obowiązki. Bywa też, że przyczyna jest niewłaściwie sformułowana. Jak uniknąć takich błędów i zwiększyć szansę na wygraną w razie ewentualnego sporu?
Problemy związane z formułowaniem przyczyny wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego wyjaśniamy na przykładach z praktyki kadrowej. Opisujemy najczęstsze lub najbardziej kłopotliwe przyczyny wypowiedzenia – z podaniem praktycznych wskazówek, jak je stosować. Sprawdź i uniknij kosztownej przegranej z pracownikiem w sądzie.

Liczba stron: 80

Format (wymiary): 14.5x20.5cm

ISBN: 9788382765670

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0