Przewodnik wspinaczkowy. Skałki Lądeckie. Lądek-Lutynia - Dariusz Kaptur, Arkadiusz Tabisz - ebook

Przewodnik wspinaczkowy. Skałki Lądeckie. Lądek-Lutynia ebook

Dariusz Kaptur, Arkadiusz Tabisz

0,0
19,10 zł

Opis

Przewodnik wspinaczkowy po Skałach Lądeckich (obejmujący skały Trojaka, Stołowych Skał i Lutyni) wraz z rysem historycznym powstawania dróg w tym rejonie. Część przewodnika poświęcona jest wspomnieniom najważniejszych osób dla rozwoju wspinania w Lądku i okolicach. Przewodnik opisuje aktualny stan dróg wspinaczkowych (letnich i zimowych). Po raz ostatni opisali je Jerzego Bieleckiego i Zbigniewa Piotrowicza w 1996 r.
Dariusz Kaptur i Arkadiusz Tabisz wypełnili tę 20-letnią lukę. Przybyło dróg, nastąpiła wymiana i uzupełnienie asekuracji, powstał drytoolowy rejon w Lutyni. Wszystko to było warte pokazania wspinaczkowej społeczności.
Nowy przewodnik opisuje łącznie 211 dróg. Poprzedni przewodnik charakteryzował 80 z nich, co pokazuje jak duże zmiany zaszły w Lądku w ciągu dwóch ostatnich dekad. Wartością dodaną są teksty Jerzego Bieleckiego, Zbigniewa Piotrowicza, Jana Mikity, Pawła Patera, Arkadiusza Tabisza, Wojciecha Szelocha oraz Marcina Dudka.
Okolice Lądka Zdroju oferują bardzo ciekawe możliwości wspinaczki sportowej, tradowej, a nawet drytoolingu. Rejon ten jest stopniowo rozwijany, a przez to zyskuje coraz większe grono fanów. Przewodnik wspinaczkowy składa się z dwóch części: opisowej i przewodnikowej. Pierwsza to informacje praktyczne, opis okolicy, geologii i historii regionu. Druga przypomina klasyczne topo wraz z częścią poświęconą opisowi dojścia pod skały, ogólną charakterystyką miejsca oraz niezbędnego sprzętu. Nawigację ułatwiają współrzędne GPS, a najważniejsze cechy skał przedstawiono za pomocą piktogramów. W przewodniku nie zabrakło szkiców z zaznaczonym przebiegiem dróg, pomocniczych rysunków pomagających w orientacji oraz zdjęć ze wspinaczki w danym miejscu.
Całość licząca 144 strony wydana jest na papierze kredowym, co powinno pozwolić na przetrwanie niejednego wypadu wspinaczkowego w Skałki Lądeckie.

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0