Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry - Fajek - ebook

Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry ebook

Fajek

0,0
7,90 zł

Opis

Poradnik do czwartej części znanej gry platformowo-zręcznościowej Prince of Persia: Piaski Czasu. Znajdziecie tu dokładny opis przejścia wszystkich poziomów oraz wiele rad, dzięki którym zabawa stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • 62% - Out of the well
  • 2% - The Maharajah’s Treasure Vaults
  • 5% - „You have unleashed The Sands of Time”
  • 12% - The Palace’s defense system
  • 7% - „Had I really seen Her?”
  • 83% - The hourglass
  • 17% - Death of a Sand King
  • 65% - The Sultan’s harem
  • 90% - The Tomb
  • 19% - „I’ll try to find a way in”

Informacja o grze

Czwarta edycja popularnej serii gier zręcznościowych „Prince of Persia”, zapoczątkowanej w 1989 roku za sprawą Jordana Mechnera i firmy wydawniczej Broderbund. Głównym założeniem rozgrywki jest eksplorowanie rozmaitych lokacji z wykorzystywaniem akrobatycznych umiejętności księcia oraz walka z przeciwnikami. Nowością jest wyposażenie bohatera w moc kontrolowania czasu.

Gra Prince of Persia: The Sands of Time, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku przygodowych gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2003 roku i dostępny jest na platformach: PC, GBA, PS2, GCN, XBX. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: patch polonizujący.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 34

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Prince of Persia:Piaski Czasuporadnik do gry

autor: "Fajek"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=240

[email protected]

Spis treści

Wstęp

2% - The Maharajah's Treasure Vaults

5% - "You have unleashed The Sands of Time"

7% - "Had I really seen Her?"

10% - A secret passage

12% - The Palace's defense system

14% - A Booby-Trapped courtyard

17% - Death of a Sand King

19% - "I'll try to find a way in"

21% - Climbing the tower

24% - The Warehouse

28% - The Sultan's Zoo

28% - A top a bird cage

33% - Cliffs and waterfall

33% - The Baths

33% - "There's something glowing up there"

33% - Above the baths

43% - Day Break

46% - A soldiers' mess hall

46% - The drawbridge

50% - A broken bridge

52% - "I'll meet You at the baths"

55% - Waterfall

57% - A cavern of ladders

60% - An underground reservoir

62% - Out of the well

65% - The Sultan's harem

65% - "What did You call me?"

69% - The Hall of learning

71% - Observatory

75% - Hall of learning coutyards

75% - On the ramparts

79% - A prisoner seeking an escape

81% - "At last we're here"

83% - The hourglass

90% - The Tomb

90% - "Farah, come back!"

93% - Climbing the Tower of Dawn

95% - The setting sun

98% - Honor and Glory

Wstęp

Prince of Persia: Piaski Czasu to kolejna, już czwarta, część tej znanej gry platformowo-zręcznościowej. "Piaski Czasu" to gra wykonana w pełnym trójwymiarze, zorientowana na szybką akcję, na którą składa się eksploracja kolejnych poziomów jak i walka. Gra dość intensywnie korzysta z pomysłów innych gier akcji, które na przestrzeni ostatniego roku zadebiutowały na komputerach klasy PC. Każdy gracz bez trudu dopatrzy się rozwiązań i pomysłów pochodzących z takich gier jak: Enter the Matrix, Max Payne 2 czy Lord of the Rings: Return of the King. Generalnie gra jest dość prosta, wymaga momentami chwili skupienia i logicznego myślenia, dlatego lepiej zanim zerkniesz do tego poradnika pomyśl przez chwilę, gdyż satysfakcja z samodzielnego rozwiązania problemu jest znacznie większa. Zanim jednak zacznę opisywać poszczególne poziomy, postaram się udzielić kilku rad, dzięki którym zabawa stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Woda to źródło twojego życia - jeśli tylko gdzieś na nią natrafisz możesz podreperować zdrowie pijąc ją (PPM - prawy przycisk myszy). Wodę znajdziesz w fontannach, basenach oraz w magicznych fontannach, do których możesz się dostać ukrytymi przejściami.

Nigdy nie zapominaj o blokowaniu podczas walki (PPM podczas walki), gdyż dzięki temu będziesz mógł skuteczniej walczyć i wyprowadzać kontrataki. Jedynym atakiem, przed którym nie jesteś się w stanie obronić to atak na nogi (podcięcie) - skutecznym rozwiązaniem jest odsuniecie się poza zasięg atakującego.

Podczas walki nigdy nie stój w miejscu, gdyż wrogowie osaczą Cię i walka będzie bardzo trudna. Korzystaj ze wszystkich znanych trików - dzięki nim szybko zlikwidujesz oponentów - wbiegaj i odbijaj się od ścian jednocześnie wystawiając miecz, wskakuj na plecy przeciwnikom, używaj tzw. Power Attacks, czyli Freeze i Mega Freeze (spowolnienie czasu dla pojedynczego wroga lub dla wszystkich).

Bacznie przyglądaj się wstawkom filmowym, które w skróconej formie pokażą Ci, co powinieneś zrobić w danej lokacji i w jakie miejsce się dostać. Wstawki filmowe są pokazywane zawsze w punktach zapisu gry - można je odtwarzać dowolną ilość razy. Jeśli więc utknąłeś w danym momencie, skorzystaj z możliwości powtórnego przeżycia "wizji" lub też zajrzyj do tego poradnika.

Pamiętaj, że istnieje coś takiego jak Rewind (klawisz R), czyli cofniecie się w czasie. Jeśli popełnisz błąd, możesz cofnąć się kilkanaście sekund w czasie i go naprawić.

Jeśli standardowe