Prawo konstytucyjne. Pytania i odpowiedzi - Mirosław Granat - ebook

Prawo konstytucyjne. Pytania i odpowiedzi ebook

Granat Mirosław

0,0
59,00 zł

Opis

W podręczniku w przejrzysty sposób przedstawiono zagadnienia prawa konstytucyjnego w Polsce w formie pytań i odpowiedzi. Kluczowe kwestie tej gałęzi prawa uzupełniono o analizę zmian legislacyjnych, które miały miejsce po 2016 r. Wskazano m.in. na:

  • zmiany w prawie wyborczym wprowadzone w latach 2019–2020, w Regulaminie Sejmu, w praktyce działania Sejmu oraz na regulacje odnoszące się do tzw. stanów nadzwyczajnych w prawie polskim;
  • najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych w zakresie statusu zawodowego sędziów;
  • przepisy dotyczące odpowiedzialności osób zajmujących najwyższe stanowiska państwowe za organizację tzw. wyborów pocztowych.

Rozbudowano rozdział o źródłach prawa, zwłaszcza tzw. wewnętrznie obowiązujących. Poszerzono omówienie kwestii praw człowieka, w tym ich sądowej ochrony. Zwrócono uwagę na regulację stanów nadzwyczajnych w Polsce, a na tym tle – „stan epidemii”.

Materiał wzbogacono o liczne tabele, które porządkują wiedzę i ułatwiąją jej przyswojenie, a także wykaz bibliograficzny oraz skorowidz.

Adresaci:
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów prawa i administracji, wydziałów politologii, osób studiujących bezpieczeństwo narodowe.

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0