Portret Doriana Graya - Oscar Wilde - ebook + audiobook

Portret Doriana Graya ebook i audiobook

wilde oscar

4,0

Ten tytuł dostępny jest jako synchrobook® (połączenie ebooka i audiobooka). Dzięki temu możesz naprzemiennie czytać i słuchać, kontynuując wciągającą lekturę niezależnie od okoliczności!
Opis

Jedna z najsłynniejszych powieści angielskich, wpisana w kanon światowej literatury. Tytułowy bohater jest młodym i przystojnym mężczyzną, modelem londyńskiego malarza, który zapragnął stworzyć portret młodzieńca. Zafascynowany swoim wizerunkiem Dorian deklaruje, że za możliwość zachowania swej młodości i urody potrafiłby oddać nawet duszę. Marzenie mężczyzny zostaje spełnione – jego fizyczność nie podlega upływowi czasu, choć starzeje się twarz na obrazie. Straszniejsze niż ta metamorfoza są zmiany, jakie zachodzą w psychice i postępowaniu Doriana.Na podstawie książki nakręcono w 2004 mrożący krew w żyłach thriller "Dorian Gray" z Colinem Firthem i Benem Barnesem w rolach głównych.-

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 344

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 7 godz. 18 min

Oceny
4,0 (42 oceny)
14
18
8
2
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
-justyska-

Dobrze spędzony czas

3.5 bym dała bo doceniam ja jako literackie dzieło, ale niestety średnio do mnie trafiła
00
upodobanie

Dobrze spędzony czas

polecam :)
00
lacerta_

Dobrze spędzony czas

Powoli nadrabiam klasykę i tym razem wybór padł na „Portret Doriana Greya”. Słyszałam od kogoś, że jest to ciężka lektura i nie do końca wiedziałam czego się spodziewać. Faktycznie historia nie jest lekka, czasami zbyt przegadana, ale jednocześnie dialogi i pytania zadawane przez autora skłaniają do przemyśleń nad ludzką naturą. Jestem po dużym wrażeniem i myślę, że jest to książka do której będę wracać za każdym razem odkrywając i dostrzegając coś innego.
00
pajaczek_borderline

Dobrze spędzony czas

Ten tytuł chodził za mną od dawna wzbudzając ciekawość. Nareszcie dzięki dostępności audiobooka mogłam się z nim zapoznać. Uwielbiam ten swoisty klimat starej Anglii pełnej lordów i lady. Do tego książka dostarcza naprawdę wiele intrygujących pytań jakie zadają sobie bohaterowie, ich rozmyślenia na nie są równie ciekawe i dają, nam czytelnikom, sporo do myślenia. Żeby nie było nudno, autor serwuje nam kilka zaskakujących momentów i książkę uważam za warta poznania. Jedyny minus dla mnie, to zbyt duża ilość dialogów, dość typowa dla tego typu literatury. Rozumiem, że pozwalają one mocniej wczuć się i zrozumieć całą masę konwenansów jednak dla mnie, jako współczesnego czytelnika bywają po prostu z czasem trochę męczące.
00
dzinks71

Nie oderwiesz się od lektury

ciekawa
00

Popularność