Wydawca: Wiedza i Praktyka Kategoria: Specjalistyczne Język: polski Rok wydania: 2014

Porównanie regulacji UoR i MSSF – poznaj różnice w polskim i międzynarodowym prawie bilansowym ebook

dr Katarzyna Trzpioła

(0)

Ebooka przeczytasz na:

komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Porównanie regulacji UoR i MSSF – poznaj różnice w polskim i międzynarodowym prawie bilansowym - dr Katarzyna Trzpioła

"Porównanie regulacji UoR i MSSF – poznaj różnice w polskim i międzynarodowym prawie bilansowym” to informacje w pigułce, które dostarczają  niezbędnej wiedzy w zakresie polskich i międzynarodowych przepisów rachunkowych. Wykaz obejmuje standardy, które obowiązują w 2014 r.
Publikacja porównuje poszczególne MSR/MSSF do ustawy o rachunkowości, opisując każdy z międzynarodowych standardów z odniesieniem do analogicznych regulacji w polskiej ustawie i Krajowych Standardach Rachunkowości.
Warto zwrócić szczególną uwagę na różnice w regulacjach MSR/MSSF i UoR.  Brak niektórych regulacji w ustawie o rachunkowości zezwala na stosowanie standardów, co jest szczególnie istotne dla jednostek, które nie stosują MSSF. E-book  jako dopełnienie zawiera również wykaz Interpretacji, wydawanych od 2002 r. wraz ze wskazaniem standardów, których dotyczą.

Opinie o ebooku Porównanie regulacji UoR i MSSF – poznaj różnice w polskim i międzynarodowym prawie bilansowym - dr Katarzyna Trzpioła