Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2001

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - poradnik do gry ebook

Borys "Shuck" Zajączkowski

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 52

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - poradnik do gry - Borys "Shuck" Zajączkowski

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor to pierwsza gra komputerowa oparta na zasadach Trzeciej Edycji gry Dungeons & Dragons, opublikowanych w sierpniu 2000 przez wydawnictwo Wizards of the Coast.

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Sztylety, miecze, topory, młoty, maczugi, włócznie, kije, etc
  • Myth Drannor
  • Nieznacznie lakoniczny opis przejścia gry
  • Castle Cormanthor
  • Castle Passage
  • Catacombs: The Prisons
  • Catacombs: Lower Keep
  • Catacombs: Second Cellar
  • Catacombs: First Cellar
  • Halls of Light

Informacja o grze

Fascynująca i onieśmielająca rozmachem gra przygodowa osadzona w Zapomnianych Królestwach - jednej z baśniowych krain najpopularniejszego na świecie systemu gier fabularnych Dungeon's&Dragons.

Gra Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku klasycznych RPG. Tytuł wydany został w Polsce w 2002 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: inny język.

Opinie o ebooku Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - poradnik do gry - Borys "Shuck" Zajączkowski

Fragment ebooka Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - poradnik do gry - Borys "Shuck" Zajączkowski

Pool of Radiance:Ruins of Myth Drannorporadnik do gry

autor: Borys "Shuck" Zajączkowski

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=99

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

Myth Drannor

Main Halls

Deep Halls

Halls of Stone

Halls of Light

Catacombs: First Cellar

Catacombs: Second Cellar

Catacombs: Lower Keep

Catacombs: The Prisons

Castle Passage

Castle Cormanthor

Hall of Wizards, Safekeep Halls, Hearthhame Halls i Tower

Lizardfolk Tunnel i Ancient Tomb

Przejścia pomiędzy poziomami

Nieznacznie lakoniczny opis przejścia gry

Bestiariusz

Sztylety, miecze, topory, młoty, maczugi, włócznie, kije, etc

Łuki, strzały i proce, zbroje, tarcze, rękawice i buty

Mikstury, czary, zaklęcia i różdżki

Książki, klejnoty, pierścienie i naszyjniki

Wprowadzenie

Dementi

Niniejszy poradnik nie jest opisem przejścia gry krok po kroku i wykonania po drodze wszystkich dających się otrzymać zadań. Jego formę narzucił mi styl samej gry. "Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor" jest bowiem klasycznym dungeon crawlerem, mniej klasycznym hack'n'slash'em, czyli długą wędrówką po olbrzymich lochach, usianą tysiącem walk z setką wrogich stworzeń i stosunkowo rzadko zdarzają się miejsca i chwile, w których gracz będzie miał okazję doświadczyć czegoś odmiennego od machania mieczem i rzucania czarów. Dlatego zdecydowałem się na przedstawienie zebranych przeze mnie danych w formie map wraz z dołączonymi do nich opisami wszelkich istotniejszych miejsc i zdarzeń.

Wprawdzie podczas gry zebrałem przytłaczającą ilość informacji o potworach i przedmiotach, lecz koniec końców podjąłem niełatwą decyzję, by zaprezentować jedynie te co istotniejsze, moim zdaniem. To po to, żeby po pierwsze nie zaciemniać obrazu całości stertą nikomu niepotrzebnych danych, a po drugie, by samemu sobie nie dodawać roboty w imię kompletności opisu. Dlatego również powstrzymałem się od wypunktowania wszystkich zamkniętych drzwi i skrzyń zabezpieczonych pułapkami - one zwyczajnie są, spotyka się je bardzo często i nie podejrzewam Cię, Drogi Czytelniku, żebyś miał chęć przy okazji każdego zamka zaglądać do poradnika, nim go otworzysz.

W ten sposób każdy rozdział zawiera osobną mapę wraz z jej stosownym opisem. Poszczególne liczby na mapach wskazują na miejsca w jej opisie, liczby ujęte zaś w nawias kwadratowy stanowią odnośniki do znajdującego się przy końcu pradnika rozdziału o przejściach między poziomami. Te zdecydowałem się zebrać razem, by ułatwić Ci odnajdywanie drogi z punktu A do punktu B w możliwie krótkim czasie i unikając zderzenia z pociągiem jadącym z naprzeciwka.

Myth Drannor

Myth Drannor

1. Przy zabitych orkach znajdziesz stronę z dziennika Athana, z której dowiesz się o magach zamieszanych w całą aferę z nie działającym jak trzeba Mythalem.

2.Spinning Spire (Stillwater) - to urządzenie do otwierania portali uruchmisz znacznie później.

3.Klucz do skrzyni znajdziesz w baryłce nieopodal.

4. Tu rozłożył się ze swoim kramikiem handlarz Nottle. Po uwolnieniu go od dwóch zombi zdradzi Knocking Word, które otwiera wejście do siedziby Berianda i Faeril, znajdującej się w Stillwater, czyli na zachód, za mostem.

5.Wejście do siedziby elfów:Berianda i Faeril. Beriand stanowi źródło questów, a także służy pomocą medyczną. Faeril znacznie później zechce się przyłączyć do drużyny, a jest wykwalifikowanym dwuklasowcem: fighter i cleric. To tutaj poznasz Word of Mystra, które otwiera drzwi prowadzące do lochów. Znacznie później, po dotarciu do ruin świątyni Mystry, dostaniesz od Berianda Medallion of Mystra, który będziesz musiał przekazać duchowi Anorrweyn Eversong.

6.Wejście do jaskini jest początkowo niedostępne, lecz szybko stanie się podstawowym kanałem łączącym Stillwater ze wszystkimi lochami, które przyjdzie Ci zwiedzić.

7. Po przyłączeniu się Faeril do drużyny, znajdziesz się pośrodku spierających się ze sobą grup orogów i jaszczurów. Warto ich pokonać, gdyż mają przy sobie wartościową włócznię - Deathspike.

8. Tu znajdziesz świecący mech, który ma właściwości lecznicze. Jego kępki rosną tu i ówdzie w okolicach ruin Myth Drannor.

9.Tumbledown Door otwierają się na dźwięk Word of Mystra i prowadzą do Main Halls. Orki, które bronią wrót mają przy sobie Blue Stone - jeden z symboli planet, które może zechcesz później zebrać, by uruchomić system Spinning Spires.

10. Wyjmij miecz z ciała kobiety (jest to wcale ciekawy oręż - Flame Blade), a wówczas Spawn Pool wyschnie.

11.Broken Statue - musisz umieścić w niej Tumblebar, który otrzymasz od Harldaina, a wówczas otworzy się zejście do Hoard Chamber. Tam znajdziesz w skrzyni Emerald of the Weave.

12. Po tym jak zdobędziesz emerald, zaatakuje Cię tutaj Azmark Duathel w asyście pięciu Doomkin Cult Fighters. Przy trupach znajdziesz: Longbow +5 oraz naszyjnik Doomkin Scarab.

13. Tu zaatakują cię: Dragon-kin Captain, sześciu Dragon-kins, Cult Overseer i Cult Archmage. Mają przy sobie przydatne: Quiver of Arrows +5 orazChainmail +5.

14. Zainteresowanie się słupkiem popłaci opuszczeniem mostu na drugą stronę murów.

15. Tutaj spotkasz trójkę skłonnych do rozmowy Gargoyles (zrozumiesz ich mowę dopiero po znalezieniu Stone Mouth). Ich szef - Tusk-Lord - zachwycony