Podstawy projektowania i oddziaływania na konstrukcje budowlane - Biegus Antoni - książka

Podstawy projektowania i oddziaływania na konstrukcje budowlane książka papierowa

Biegus Antoni

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

W monografii Podstawy projektowania i oddziaływania na konstrukcje budowlane omówiono zagadnienia oceny bezpieczeństwa, podstaw projektowania oraz identyfikacji oddziaływań konstrukcji budowlanych zgodnie z Eurokodami. Położono w niej duży nacisk na wyjaśnienie modeli fizycznych i teoretycznych projektowania konstrukcji budowlanych. Rozumienie modeli obliczeniowych i wynikających z nich wzorów, tablic, zaleceń i uproszczeń reguł normowych jest podstawą optymalnego projektowania budowli.

Przedstawiono teoretyczne podstawy oceny bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych według metody stanów granicznych i współczynników częściowych, zasady projektowania według Eurokodu PN-EN 1990 oraz metody obliczeń statycznych prętowych ustrojów nośnych. Omówiono problematykę obciążeń i oddziaływań w ujęciu pakietu Eurokodów PN-EN 1991. Nieco obszerniej omówiono tylko obciążenia ciężarem własnym, obciążeniami użytkowymi, obciążenie śniegiem oraz oddziaływanie wiatru.

Książka jest adresowana zarówno do studentów wydziałów budowlanych uczelni technicznych, jak i do projektantów konstrukcji budowlanych.

Liczba stron: 130

Format (wymiary): 17.0x24.0cm

ISBN: 9788374938419