PIT, CIT, Ryczałt 2020 - Opracowanie zbiorowe - ebook

PIT, CIT, Ryczałt 2020 ebook

Opracowanie zbiorowe

0,0
23,92 zł

Opis

Publikacja zawiera ujednolicone wersje ustaw: o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz o ryczałcie ewidencjonowanym i karcie podatkowej (ryczałt). Ujednolicone wersje przepisów uwzględniają wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone do tych ustaw z dniem 1 stycznia 2020 r., a także te, które już zostały opublikowane, ale zaczną obowiązywać w późniejszym terminie.
Zmian jest – jak zwykle – niemało. Ujednolicone teksty ustaw o podatkach dochodowych będą z pewnością dużym ułatwieniem dla podatników, płatników i przedsiębiorców, którzy nie tylko muszą się zapoznać z nowymi przepisami, ale też muszą je szybko wdrożyć i poprawnie stosować.
Dlatego też szczególnie ważnym elementem publikacji jest także przewodnik po zmianach w ww. przepisach. Dzięki temu przeglądowi można w najbardziej dogodny sposób zapoznać się z katalogiem zmian, zorientować się, na czym polegają, a także zapoznać się z oceną wprowadzanych regulacji i ich prawdopodobnymi skutkami w praktyce.
W przepisach o podatkach dochodowych m.in.: dostosowano treść ustawy w zakresie sukcesji przedsiębiorstw, z 1,2 mln do 2 mln euro podwyższono kwotę limitu uprawniającą do korzystania ze statusu małego podatnika, wprowadzono sankcje za naruszenie obowiązku zapłaty za pośrednictwem rachunku płatniczego, w PIT zmieniono wysokość kosztów uzyskania przychodów ze stosunku pracy, obniżono pierwszy próg skali podatkowej PIT do 17%, wprowadzono ulgę na złe długi – na wzór obowiązującej w VAT.

 

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF


Podobne