Wydawca: Wydawnictwo MG Kategoria: Kryminał Język: polski Rok wydania: 2007

Pies Baskerville'ów. Hound of the Baskerville - wydanie dwujęzyczne ebook

Arthur Conan Doyle

5 (3)
Bestseller

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 530 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Pies Baskerville'ów. Hound of the Baskerville - wydanie dwujęzyczne - Arthur Conan Doyle

Arcydzieło gatunku, legendarny tekst, inspirujący także współczesnych autorów. Pisarz umiejętnie sięgnął po popularną estetykę grozy, wzbogacając o wątki niesamowite opowieść o zagadce ewidentnie kryminalnej. Niesamowity klimat narracji, opisy mgielnych pejzaży spowijających angielskie mokradła na trwałe zagościły w świadomości czytelników.

Genialny detektyw Sherlock Holmes, wraz ze swym asystentem, nieco ociężałym doktorem Watsonem, muszą zmierzyć się z tajemniczym potworem, przypominającym ogromnego psa, który grasuje na angielskiej prowincji zabijając samotnych wędrowców.

Dwujęzyczne wydanie klasycznej powieści kryminalnej „Pies Baskerville’ów (The Hound of the Baskerville) powstało, by służyć tym, którzy znając język angielski na poziomie podstawowym, chcieliby posługiwać się nim biegle.

Opinie o ebooku Pies Baskerville'ów. Hound of the Baskerville - wydanie dwujęzyczne - Arthur Conan Doyle

Cytaty z ebooka Pies Baskerville'ów. Hound of the Baskerville - wydanie dwujęzyczne - Arthur Conan Doyle

Wchodzimy teraz w dziedzinę domysłów – odezwał się doktor Mortimer. – Powiedzmy raczej: w dziedzinę rozważań nad wyborem najbardziej prawdopodobnej hipotezy. Jest to naukowe wykorzystanie wyobraźni, przy czym mamy zawsze jakiś fakt, na którym możemy opierać nasze domysły.
Muszę zastanowić się nieco dłużej nad tym, co mi pan powiedział – dodał po chwili. – Niepodobna tak od razu zrozumieć wszystko i powziąć postanowienie. Chciałbym mieć chwilę spokoju dla przemyślenia tej sprawy.
a gdybyś ujrzał nagle okrytego skórą, obrośniętego człowieka, wyłażącego ze swego legowiska i zakładającego na cięciwę łuku strzałę o ostrzu z krzemienia, zdawałoby ci się, że jego obecność tam jest naturalniejsza niż twoja własna.
Stapleton może wierzyć w takie zabobony, może w to wierzyć i Mortimer. Ale co do mnie, pochlebiam sobie, że posiadam jedną zaletę – zdrowy rozsądek, i nic na świecie nie zmusi mnie do uwierzenia w taką bajkę.
Na pierwszy rzut oka pani Lyons robiła wrażenie niezwykle pięknej kobiety. Jej oczy i włosy miały ten sam kasztanowy odcień, a jej policzki o ciepłej cerze brunetki, której nie szpeciły nawet dość liczne piegi okrywał rumieniec tak delikatny jak płatki róż. Pierwszym moim wrażeniem na jej widok, powtarzam, był zachwyt. Po pewnej chwili jednak obudził się we mnie krytycyzm. Było coś w jej twarzy, co psuło tę wspaniałą urodę: czy była to pewna pospolitość w wyrazie, czy zimne spojrzenie, czy skrzywienie ust – sam sobie nie zdawałem sprawy.