Wydawca: bookownik.pl Kategoria: Edukacja Język: polski Rok wydania: 2014

PhotoHelp! jak telefonem robić zdjęcia kulinarne ebook

Łukasz Krzywda

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka PhotoHelp! jak telefonem robić zdjęcia kulinarne - Łukasz Krzywda

Lubisz gotować i chcesz robić piękne zdjęcia swoim potrawom? A może będziesz zamieszczać je na blogu kulinarnym albo chwalić się znajomym? Aparat masz przecież zawsze pod ręką, w swoim telefonie!

PhotoHelp! jak telefonem robić zdjęcia kulinarne” Łukasza Krzywdy to pierwszy w Polsce e-book, który Ci w tym pomoże. Dzięki praktycznym poradom i wskazówkom dowiesz się, jak komórką zrobić wysmakowane zdjęcia w kuchni. Profesjonalista krok po kroku pokazuje, w jaki sposób w warunkach domowych zorganizować sesję fotograficzną i stworzyć apetyczne aranżacje potraw.

Opinie o ebooku PhotoHelp! jak telefonem robić zdjęcia kulinarne - Łukasz Krzywda

Fragment ebooka PhotoHelp! jak telefonem robić zdjęcia kulinarne - Łukasz Krzywda

Wstęp

Uwielbiasz gotować i nieraz chcesz uwiecznić swoje kulinarne dzieło? Jesteś w świetnej restauracji i chcesz się pochwalić pysznościami na talerzu? A może te zdjęcia masz ochotę komuś wysłać albo zamieścić na portalu społecznościowym? Pewnie też marzysz po cichu, że znajomi je polubią? Może prowadzisz blog kulinarny i publikujesz przepisy? Nie zawsze masz w takiej sytuacji przy sobie aparat fotograficzny i akcesoria potrzebne do fotografowania. Chociaż właśnie masz go zawsze przy sobie. Twój telefon. Zdecydowana większość z nas nosi komórkę zawsze przy sobie, a nawet te nie najbardziej nowoczesne urządzenia mają wbudowany aparat fotograficzny. Zapewne teraz się uśmiechasz i myślisz, że takie zdjęcia nie są wystarczającej jakości. A jeśli nigdy nikt Ci nie powiedział, jak robić zdjęcia telefonem, by były dobre? W tym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki, jak dzięki komórce w warunkach domowych tworzyć apetyczne zdjęcia kulinarne, w dodatku na tyle dobrej jakości, że z powodzeniem można je publikować. Nauczysz się korzystać z możliwości, jakie daje ci aparat w telefonie. Dowiesz się, gdzie najlepiej fotografować potrawy, jak w kuchni czy na balkonie stworzyć własne atelier, i zobaczysz, że domowymi metodami oświetlisz dania jak drogim sprzętem profesjonalnym. Krok po kroku nauczysz się budować i aranżować swoje zdjęcia kulinarne. Dla finalnego, zadowalającego efektu nie będzie miało znaczenia, jakim telefonem robisz zdjęcia, jakie są ustawienia ISO, przesłony czy rozdzielczość matrycy. Bo nauczysz się jak, a nie czym robić zdjęcia. A wszystko po to, by robienie zdjęć telefonem przestało być pstrykaniem fotek, a stało się fotografią dobrej jakości.

Rozdział 1

Niech stanie się światło!

Bez światła nie zrobisz zdjęcia, dlatego w tym rozdziale dowiesz się, jak w warunkach domowych wykorzystać dzień, swoją kuchnię, pokój, a nawet balkon.

Chwytaj dzień

Do zrobienia zdjęcia potrzebujesz światła – to oczywiste. Najlepsze warunki masz w ciągu dnia. Nie potrzebujesz studia ani masy drogich sprzętów o dziwnych nazwach. Światło słoneczne pozwoli ci uzyskać bardzo naturalny i ciekawy efekt, jeśli włożysz w to odrobinę wysiłku i je wykorzystasz. Wątpisz? Sporo świetnych zdjęć kulinarnych powstało właśnie w takich warunkach, a niekoniecznie w studiu fotograficznym.