Wydawca: Albatros Kategoria: Kryminał Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku (w tym Kindle) kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 278 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Odnaleziony - Harlan Coben

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem

Bratankiem Myrona Bolitara

Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć

MORDERSTWO

TAJEMNICA

INTRYGI

Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya.

Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi.

Chłopak wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok tylko utwierdza go w tym przekonaniu.

Mickey próbuje dociec prawdy o ojcu, ale prowadzi jeszcze dwa niezależne śledztwa. Jedno dotyczy afery dopingowej w szkolnej drużynie koszykówki. Drugie – zaginięcia chłopaka jego przyjaciółki Emy. Chłopaka, który być może w ogóle nie istnieje.

Opinie o ebooku Odnaleziony - Harlan Coben

Cytaty z ebooka Odnaleziony - Harlan Coben

Wszystko zmieniło się w  jednej chwili. Nauczyłem się w  bolesny sposób, że nasz świat nie rozpada się powoli. Nie sypie się stopniowo ani nie kruszy na malutkie kawałki. Może zostać zniszczony w  mgnieniu oka.
Skrzywiła się. Moi rodzice się kochali. Jasne, można to powiedzieć o  wielu parach, ale w  ich przypadku to było coś innego. Ich miłość przyprawiała o  zażenowanie. Stanowili jedność, a  problem z  takim uczuciem pojawia się, gdy jedno z  kochanków umiera. Wtedy musi umrzeć także drugie.
Często się słyszy, że mamy tylko jedno życie i  nie można go traktować jak próby generalnej. To prawda, jednak zawsze postrzegałem je w  bardziej bezpośredni sposób. Mówiąc wprost, liczy się dana chwila. To, co właśnie teraz robisz. Każda sekunda wpływa na kolejne i  je buduje. Mogłem myśleć o  dniach, gdy mój ojciec żył, a  matka była trzeźwa. Mogłem marzyć o  cofnięciu się w  czasie do tamtych chwil i  zmienieniu przeszłości, ale wiedziałem, że to niemożliwe. Czas płynie tylko naprzód.
Jak sobie z  tym radzić? –  Z  wyrzutami sumienia? –  Właśnie. Jak z  nimi żyć? –  Nie mamy wyboru. Co innego możemy zrobić? –  I  to wszystko? – Zmarszczyłem czoło. – To jest twoja odpowiedź? –  W  sumie tak. Staram się pamiętać, że błędy, które popełniłem, były właśnie tym. Błędami. Nigdy rozmyślnie nikogo nie skrzywdziłem. Czasami staramy się postępować dobrze, ale nieszczęścia i  tak nas znajdują. Stale sobie o  tym przypominam. Pamiętam także, że to nie jest bitwa, tylko wojna. –  To znaczy? –  To znaczy, że w  ostatecznym rozrachunku uczyniłem więcej dobra niż zła. Ocaliłem więcej ludzi, niż skrzywdziłem. Jesteśmy sumą naszych uczynków, a  nie pojedynczymi pomyłkami.