Ochrona praw lokatorów i najem lokali mieszkalnych. Komentarz - Ewa Bończak-Kucharczyk - ebook + książka

Ochrona praw lokatorów i najem lokali mieszkalnych. Komentarz ebook

Ewa Bończak-Kucharczyk

0,0
158,00 zł

Opis

W książce przedstawiono przepisy różnych ustaw mieszkaniowych (nie tylko ustawy o ochronie praw lokatorów czy Kodeksu cywilnego), które dotyczą gospodarowania zasobami mieszkaniowymi, najmu lub innych form używania cudzych mieszkań za odpłatnością, a także które są związane z budowaniem mieszkań na wynajem z udziałem pomocy państwa i wynajmowaniem mieszkań.

Ponadto szczegółowo objaśniono prawa i obowiązki gmin (ale też i innych jednostek samorządu terytorialnego czy związków komunalnych) w zakresie wykonywania zadań mieszkaniowych lub działań mających na celu zapobieganiu bezdomności.

Wiele uwagi poświęcono również zagadnieniom dotyczącym lokalnej polityki mieszkaniowej i uchwał dotyczących zasobów mieszkaniowych tych jednostek.

Autorka omawia nie tylko treść zmieniających się przepisów, lecz także ich znaczenie i różne aspekty stosowania oraz korelacje z innymi obowiązującymi regulacjami prawnymi, oraz orzecznictwo dotyczące poruszanych zagadnień.

W obecnym wydaniu uwzględniono zmiany wprowadzone m.in. ustawą z:
• 10.12.2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 11),
• 13.06.2019 r. o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1309),
• 16.12.2020 r. o rozliczaniu ceny lokali lub budynków w cenie nieruchomości zbywanych z gminnego zasobu nieruchomości (Dz.U. z 2021 r. poz. 223).

Książka zainteresuje zarówno prawników (m.in. adwokatów, radców prawnych), właścicieli (także tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą w zakresie wynajmowania lokali), lokatorów (również najemców), zarządców nieruchomości, jak i przedstawicieli, a także pracowników gmin oraz inne jednostki samorządu terytorialnego.

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0