Nowoczesne strony WWW. HTML5, CSS3, Wordpress. Wydanie II - Krzysztof Wołk - ebook

Nowoczesne strony WWW. HTML5, CSS3, Wordpress. Wydanie II ebook

Krzysztof Wołk

0,0
24,90 zł

lub
Opis

 

"Nowoczesne strony WWW" Krzysztofa Wołka to podręcznik do samodzielnego tworzenia własnej wizytówki w Internecie, a nawet czegoś więcej – kreowania swojej obecności w sieci. Koniec ze zlecaniem tego typu prac. Koniec z „czarną magią”, która – jak każda magia – okazała się do perfekcji doprowadzoną umiejętnością jak każda inna.

Projektowanie własnej strony, które jeszcze nie tak dawno wydawało się przedsięwzięciem zarezerwowanym dla wtajemniczonych (programistów) stało się teraz dziecinnie proste, intuicyjne jak obsługa smartfona. Wystarczy skorzystać z istniejących szablonów, tzn. wybrać sobie taki, który najbardziej się spodoba, i dopasować go do swoich potrzeb. Nie znaczy to wcale, że strona ma wyglądać jak miliony czy miliardy innych (jak w Facebooku). Inwencja zawsze pozostanie w cenie, a chęć wyróżnienia się z tłumu chyba jest wpisana w ludzkie DNA.

Już na podstawie spisu treści przewodnika ułożonego w stylu „krok po kroku” łatwo się zorientować w tematyce, której wcale nie trzeba ogarniać (tzn. rozumieć), a wystarczy ją po prostu zastosować zgodnie z instrukcją.

Autor nie poprzestaje na przekazaniu podstawowych wiadomości, jak to ma miejsce zwykle w podręcznikach, ale przedstawia czytelnikom narzędzia, dzięki którym – jeśli tylko chcą – mogą wspiąć się na sam szczyt.

Kiedyś mówiono, że co niezapisane, nie istnieje. Później, że nie istnieje ten, kto nie ma własnej strony WWW albo konta na Facebooku. Nie wszyscy jednak chcą być znalezieni. Ci mogą sobie darować lekturę książki Wołka. Ci natomiast, którym zależy na własnym wizerunku, a tym bardziej ci, którzy wykorzystują Internet jako narzędzie pracy – sposób na życie, środek do realizacji swoich pragnień, poznawania świata czy nawet zarabiania – powinni sięgnąć po "Nowoczesne strony WWW", by posiąść wiedzę oraz umiejętności umożliwiające realizację zamierzeń.

Tym bardziej że autor nie poprzestał na standardowych stronach internetowych, ale część swojej pracy poświęcił na przedstawienie ich dopełnienia, jakim z pewnością są blogi umożliwiające przekazywanie opinii, poglądów, a także szybkie interakcje z czytelnikami/użytkownikami. Skupił się przede wszystkim na darmowym systemie blogowym WordPress, ale nie pominął opcji płatnych, ekskluzywnych, stwarzających użytkownikom więcej możliwości.

Jeśli nawet nie ma się wrażenia, że świat tradycyjnych mediów (prasy, radia, telewizji) przeminął, Internet – który jeszcze ich nie zastąpił – zmienił i wciąż zmienia ten świat. A nade wszystko jest bardziej egalitarny. Jak w Hyde Parku każdy może siebie wyrazić, jeśli chce i potrafi. A jeśli ma co wyrazić (coś ciekawego), ktoś może się tym zainteresować.

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 49

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Krzysztof Wołk
Nowoczesne strony WWW. HTML5, CSS3, Wordpress. 
Wydanie II
Wersja Demonstracyjna
Wydawnictwo Psychoskok

Krzysztof Wołk „Nowoczesne strony WWW. HTML5, CSS3, Wordpress. Wydanie II”

Copyright © by Krzysztof Wołk, 2021

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o. 2021

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Żadna część niniejszej publikacji nie

 może być reprodukowana, powielana i udostępniana 

w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Redaktor prowadząca: Renata Grześkowiak

Projekt okładki: Krzysztof Wołk

Skład epub, mobi i pdf: Kamil Skitek

ISBN: 978-83-8119-785-4

Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.

ul. Spółdzielców 3, pok. 325, 62-510 Konin

tel. (63) 242 02 02, kom. 695-943-706

http://www.psychoskok.pl/http://wydawnictwo.psychoskok.pl/ e-mail:[email protected]

Część 1. HTML5 + CSS3

Wstęp

Z lektury niniejszej publikacji dowiesz się w sposób bardzo praktyczny, oparty na ciekawych przykładach prosto z życia wziętych jak możesz stworzyć od podstaw swoją pierwszą stronę internetową, korzystając z najnowszych technologii. Będzie to HTML 5, CSS 3, Wordpress oraz aplikacja Adobe Dreamweaver.

Aplikacja Dreamweaver nie jest wymagana, wystarczy dowolny edytor tekstowy np. Notepad++, który posiada kolorowanie składni.

Dzięki lekturze stworzysz strony www, które będą responsywne oraz będą posiadały efekt paralaksy. Nauczysz się ręcznie z poziomu kodu modyfikować strony tworzone w generatorach.

Materiały znajdziesz pod adresem:

https://drive.google.com/drive/folders/1QgT3rvFb723WtAE-XqoJefJ0pALYzb6j?usp=sharing

Rozdział 01 – Wstęp, elementy blokowe i liniowe

1. Interfejs użytkownika

Na początek otwieramy Adobe Dreamweaver i wybieramy opcję File > New (Plik > Nowy).

Wybieramy typ pliku i dajemy mu tytuł, który oczywiście potem można zmienić, klikamy przycisk Create (Utwórz).

Po włączeniu programu prawdopodobnie zobaczymy tylko okno z kodem. Dlatego też będziemy musieli włączyć kilka różnych opcji, aby widzieć zachodzące na przykład na stronie zmiany.

Na początek włączamy View > Split > Code-Live(Widok > Podziel > Kod - Aktywny).

Okno powinno zostać podzielone na pół. Górna połowa będzie przedstawiała rezultat kodu napisanego w dolnej połowie.

Włączamy jeszcze opcję DOM. Window > DOM (Okno > DOM).

 Opcja ta pozwala na późniejsze sprawniejsze poruszanie się po kodzie.

Przydatne może również okazać się okienko FILES, pozwalające na sprawne poruszanie się po plikach znajdujących się na komputerze. Zwłaszcza, jeśli pracujemy na własnym sprzęcie.

Obydwa te okienka możemy sprawnie przypiąć do prawej krawędzi programu przytrzymując je za górną krawędź i przeciągając je w odpowiednie miejsce.

Następnie warto włączyć paski narzędziowe Window > Toolbars > Standard (Okno > Paski narzędziowe > Standardowy).

Włączy się pasek jak na obrazku poniżej:

Pasek ten również można przypiąć do okna programu, przeciągając go w odpowiednie miejsce.

Po przypięciu wygląda następująco:

Następnie włączamy pozostałe paski narzędzi ( Window > Toolbars > Common, a także Document) ( Okno > Paski narzędziowe > Wspólny oraz Dokument).

Tak jak poprzednie elementy należy je przypiąć do interfejsu.

Koniec Wersji Demonstracyjnej