Nocny złodziej. Mocne Słowo dla czekających na świt - Adam Szustak OP - ebook
lub
Opis

Daj Bogu TERAZ działać w swoim życiu.

Idea rekolekcji opiera się na tym, że kiedy słuchamy Bożego słowa, Bóg chce natychmiast przychodzić do nas i działać. Każda część rekolekcji ukazuje jakiś rejon naszej słabości, grzechów albo pragnień i marzeń o szczęściu. Pokazuje Boga, który TERAZ chce działać, uwalniać i obdarzać łaską. Nie ma mowy o teorii, ale jest próba wprowadzenia w życie Bożych wskazań tu i teraz.

Pierwsza to dziewięć konferencji poruszających krótko, ale precyzyjnie tematy związane z poszczególnymi obszarami naszego życia. Każdy odcinek kończy się wspólną modlitwą. Jest to wołanie, aby Bóg zaczął działać tu i teraz w Twoim życiu.

1) Złodziej

Dlaczego powinieneś ponownie wrócić do rekolekcji? Dlaczego nadszedł czas, aby zrealizować wspaniały plan Twojego życia, a nie tkwić w ciemności, lenistwie i opieszałości?

2) Noc

W jakim momencie Bóg chce zawrzeć z Tobą przymierze? Może tak jak z Abramem – w wielkim jego pogubieniu, strachu i trudnych wspomnieniach z przeszłości?

3) Samotność

O trudnych relacjach i przeraźliwej samotności oraz o tym, gdzie każdy opuszczony ma iść, by się „ogrzać”

4) Miłość

Historia wielkiej radości i totalnego szaleństwa z Twojego powodu..., na które czeka sam Bóg (!!).

5) Niewola

Słowo o tych i dla tych, którzy są uzależnieni od innych ludzi. O chorych relacjach i konkretnym sposobie na wydostanie się z tego typu powiązań.

6) Ślepota

O tym, jak widzieć świat takim, jaki jest. O wyjściu ze zła i totalnego pomieszania, które dosięga nasze życie.

7) Uzdrowienie

O tym, dlaczego nieustannie przez nasze życie przechodzi anioł zagłady i co jest jedyną ochroną przed nim i przed wszelkim nieszczęściem. Cudowna historia uzdrowienia oraz modlitwa za tych, którzy nie widzą ratunku w swoim życiu.

8) Furtka

Kroki do radykalnego odcięcia się od zła oraz dowody na to, że... sami nie potrafimy tego zrobić.

9) Rozrzutność

Słowo o Bogu, który dociera z mocą bez względu na czas, oraz wielka modlitwa za każdego, kto słucha Nocnego Złodzieja.

 

O AUTORZE:

Adam Szustak OP – dominikanin, ceniony rekolekcjonista, głoszący słowo Boże z niezwykłą mocą. Sposób mówienia, głęboko przemyślane treści oraz niecodzienne spojrzenie na świat sprawiają, że tysiące ludzi regularnie wsłuchuje się w jego nauczanie.

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 27

Popularność


Okładka

Karta tytułowa

Zapowiedź

Internetowe rekolekcje zatytułowane Nocny Złodziej zostały po raz pierwszy wygłoszone w Adwencie 2012 roku. Składały się z wrzucanych do sieci co kilka nocy odcinków wideo oraz z rekolekcji głoszonych w Jezuickim Duszpasterstwie Akademickim „Dąb” w Warszawie. Słowo Boże jest jednak zawsze aktualne i choć tamten Adwent już dawno za nami, ono ciągle jest gotowe do wnikania w ludzkie serca i umysły. Bez względu na to, kim jesteś i w jakim czasie ta płyta do Ciebie dociera, bez względu na to, czy jesteś wierzący czy nie, chętny czy nie bardzo – posłuchaj. Daj szansę Słowu, aby wybrzmiało w Twoich uszach. Resztę zrobi Bóg.

Odcinek 1: Złodziej

Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo z szumem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną odnalezione(1 P 3,10).

Kiedy w sieci zaczęły krążyć pierwsze zapowiedzi i odcinki Nocnego Złodzieja, oprócz podziękowań i dobrych słów pojawiło się oczywiście mnóstwo uwag krytycznych. Szczególne oburzenie wśród niektórych budziło nazywanie Pana Jezusa „Złodziejem”. W końcu to niezbyt pochlebny zawód, a kradzież bez wątpienia jest grzechem. Wydawało się, że mało kto zauważył, iż samo Pismo Święte posługuje się tym porównaniem, a nawet jeśli już ktoś zwrócił na to uwagę, to pojawiał się zarzut, że chodzi tu tylko o niespodziewane przyjście Dnia Pańskiego, że Bóg sam nigdzie złodziejem wprost się nie nazywa. I przede wszystkim gdzie nasza wolność? W końcu Apokalipsa mówi, że Bóg staje przed drzwiami każdego i puka, czekając na nasze otwarcie. To wszystko prawda. Mimo to lubię nazywać Boga właśnie imieniem Złodziej – genialnym i najlepszym na świecie Złodziejem. On swój fach złodziejski opiera na miłości, tak jak cudownie pisał o tym prorok Jeremiasz, kiedy mówił, że został przez Boga uwiedziony i pozwolił się uwieść. W końcu uwiedzenie to też jakaś perswazja odbierająca wolność. Otóż Bóg oczywiście naszej wolności nigdy nie zabiera, ale zazwyczaj – żeby się do naszych drzwi w ogóle dostać – musi pokonać niezliczone zasieki, mury, pułapki i oddziały zbrojne, którymi próbujemy się otoczyć, gdy trwamy w grzechu i ciemności. I On na całe szczęście jest złodziejem, który potrafi przez to wszystko się przedostać, żeby w końcu stanąć przed naszym sercem i pokornie zapytać, czy może wejść. Żeby zostać ukradzionym, trzeba ostatecznie się na to zgodzić. Wtedy można powiedzieć: „Wykradłeś mnie, Boże, a ja pozwoliłem się wykraść”. Pozwolisz?

Odcinek 2: Noc

Po tych wydarzeniach Pan tak powiedział do Abrama podczas widzenia: «Nie obawiaj się, Abramie, bo Ja jestem twoim obrońcą; nagroda twoja będzie sowita». Abram rzekł: «O Panie, mój Boże, na cóż mi ona, skoro zbliżam się do kresu mego życia, nie mając potomka; przyszłym zaś spadkobiercą mojej majętności jest Damasceńczyk Eliezer». I mówił: «Ponieważ nie dałeś mi potomka, ten właśnie, zrodzony u mnie sługa mój, zostanie moim spadkobiercą». Ale oto usłyszał słowa: «Nie on będzie twoim spadkobiercą, lecz ten po tobie dziedziczyć będzie, który od ciebie będzie pochodził». I poleciwszy Abramowi wyjść z namiotu, rzekł: «Spójrz na niebo i policz gwiazdy, jeśli zdołasz to uczynić»; potem dodał: «Tak liczne będzie twoje potomstwo». Abram uwierzył i Pan poczytał mu to za zasługę.