Nikt nie rodzi się ateistą - Roger Carswell - darmowy ebook

Nikt nie rodzi się ateistą ebook

Roger Carswell

2,8
0,00 zł

lub
Opis

 

Czy twierdząc, że nie ma dowodów na istnienie Boga, ateiści mają rację?

Tezy ateizmu – prezentowane w popularnych książkach oraz szeroko przedstawiane w mediach – zdobywają wielu zwolenników. Zdaniem ich propagatorów, ateizm to jedyny logiczny i naukowy światopogląd. Czy rzeczywiście tak jest? Czy ateiści mają rację? Czy nie jesteśmy w stanie udowodnić istnienia Boga?

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 21

Oceny
2,8 (5 ocen)
2
0
0
1
2

Popularność
Nikt nie rodzi się ateistą

Roger Carswell

Nikt nie rodzi się ateistą

Text taken in part and used with permission from:Grill a Christian: Answers to tough questions about Christianity, God and the Bible

Copyright © 2012 Roger Carswell

Copyright for the Polish edition © 2012 LOGOS MEDIA

Tłumaczenie: Irena Kanicka

Redakcja: Jarosław Jankowski

Konwersja ebooka i redakcja techniczna: Zbigniew Szalbot

Cytaty z Pisma Świętego: Biblia Tysiąclecia, Wydanie piąte, Pallottinum 2003

Wydawca:LOGOS MEDIA

EPUB: ISBN 978-83-63837-26-6 MOBI: ISBN 978-83-63837-27-3

Patronat:

Spis treści

Strona redakcyjna

Wstęp

Nieuczciwość ateizmu

Cud stworzenia

Głos naszego sumienia

Słowo Boże – Biblia

Jezus

Nawrócenie

Polecane publikacje

Przypisy

Wstęp

Bardzo lubię baśń H.Ch. Andersena „Nowe szaty cesarza”. Dwóch oszustów udawało krawców. Wiedzieli, że król był próżny i lubił się stroić, zaczęli więc knuć intrygę. Postanowili utkać niewidzialne szaty. Powiedzieli cesarzowi, że są to szaty, których nie zobaczy tylko głupiec, a wtedy on je kupił! Zdjął wszystkie swoje ubrania i włożył niewidzialny strój. Potem wraz ze swoją świtą przemaszerował ulicami, przekonany, że pokazuje się we wspaniałych szatach. W pierwszej chwili tłumy wydały okrzyk zachwytu. Nikt nie śmiał demaskować głupoty cesarza, ze strachu, aby samemu nie zostać uznanym za głupiego. Wtedy pewien mały chłopiec odważył się powiedzieć: „Spójrzcie na cesarza! Spójrzcie na cesarza! On jest nagi, zupełnie jak w dniu swoich narodzin!”. Prawda błyskawicznie wyszła na jaw, ku wielkiemu rozgoryczeniu władcy.

Nieuczciwość ateizmu

Fundamentalistyczny ateizm staje się coraz bardziej bojowy. „Nowi” ateiści obnoszą się ze swoimi tezami i mówią nam, że nie widzimy tego, co oni, z powodu naszej głupoty. Mówią, że wiara w Boga jest podobna do wiary w Świętego Mikołaja1.

Regularnie pojawiają się w radiu i telewizji, gdzie dzielą się swoimi przekonaniami. Ich tezy zwykle nie są poddawane krytyce, czasem zaś w roli adwersarzy zapraszani są ekscentryczni lub niedouczeni „chrześcijanie”. Ateiści piszą książki, które dzięki potężnej promocji stają się bestsellerami. Kpią z wierzących w szkołach i na uczelniach, zarzucając każdemu, kto się z nimi nie zgadza, że jest „ignorantem”. Kreują swój wizerunek niekwestionowanych autorytetów w dziedzinie moralności i przekonań, uprawnionych do rozstrzygania, kto ma prawo uważać się za człowieka inteligentnego. Doprowadzają wielu do przekonania, że człowiek, który choć trochę interesuje się nauką, nie może jednocześnie być chrześcijaninem2.

Ateizm i spokrewniony z nim sekularyzm3 usiłują usunąć chrześcijaństwo ze szkół i miejsc pracy. Znamy przypadki ludzi zawieszonych w obowiązkach z powodu noszenia krzyża. Albo za to, że proponowali modlitwę starszym pacjentom, czy też dlatego, że dzielili się swoją wiarą w pracy lub w szkole. W świeckiej atmosferze takie działania uważane są za politycznie niepoprawne. Narzucany jest nam pogląd, że wiara chrześcijańska nie pasuje do dzisiejszych czasów.

Warto