Need for Speed: Undercover - poradnik do gry - Adam "Fandarel" Makowski - ebook

Need for Speed: Undercover - poradnik do gry ebook

Adam "Fandarel" Makowski

0,0

Opis

Poradnik do gry „Need For Speed: Undercover” zawiera opis poszczególnych elementów, porady ogólne co w każdym trybie zrobić oraz jak robić to najlepiej, a także informacje o wszystkich blisko 200 wyścigach i zadaniach, które znajdują się w grze.

Need for Speed: Undercover - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Mapa
  • Policja
  • [Solucja] Palm Harbor (cz.1)
  • Umiejętności kierowcy
  • Typy wyścigów
  • [Solucja] Intro
  • [Solucja] Port Crescent (cz.5)
  • [Solucja] Palm Harbor (cz.2)
  • [Solucja] Palm Harbor (cz.4)
  • [Solucja] Sunset Hills (cz.1)

Informacja o grze

Need for Speed: Undercover to dwunasta odsłona serii gier wyścigowych od Electronic Arts. Produkcja przygotowana przez kanadyjski oddział firmy zrywa z ideą legalnych, torowych wyścigów, którymi uraczono graczy w ProStreet i przenosi fanów szybkiej jazdy z powrotem do podziemia.

Gra Need for Speed: Undercover, to przedstawiciel gatunku wyścigi i rajdy. Tytuł wydany został w Polsce w 2008 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, X360, PS3, Wii, PSP, NDS. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 80

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
0,0
0
0
0
0
0Need for Speed:Undercoverporadnik do gry

autor: Adam "Fandarel" Makowski

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8054-581-6

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=826

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Poradnik do gry - Mapa

Umiejętności kierowcy

Typy wyścigów

Policja

[Solucja] Intro

[Solucja] Palm Harbor (cz.1)

[Solucja] Palm Harbor (cz.2)

[Solucja] Palm Harbor (cz.3)

[Solucja] Palm Harbor (cz.4)

[Solucja] Palm Harbor (cz.5)

[Solucja] Palm Harbor (cz.6)

[Solucja] Palm Harbor (cz.7)

[Solucja] Palm Harbor (cz.8)

[Solucja] Palm Harbor (cz.9)

[Solucja] Palm Harbor (cz.10)

[Solucja] Palm Harbor (cz.11)

[Solucja] Palm Harbor (cz.12)

[Solucja] Sunset Hills (cz.1)

[Solucja] Sunset Hills (cz.2)

[Solucja] Sunset Hills (cz.3)

[Solucja] Sunset Hills (cz.4)

[Solucja] Sunset Hills (cz.5)

[Solucja] Sunset Hills (cz.6)

[Solucja] Sunset Hills (cz.7)

[Solucja] Sunset Hills (cz.8)

[Solucja] Sunset Hills (cz.9)

[Solucja] Sunset Hills (cz.10)

[Solucja] Sunset Hills (cz.11)

[Solucja] Sunset Hills (cz.12)

[Solucja] Sunset Hills (cz.13)

[Solucja] Sunset Hills (cz.14)

[Solucja] Sunset Hills (cz.15)

[Solucja] Sunset Hills (cz.16)

[Solucja] Sunset Hills (cz.17)

[Solucja] Sunset Hills (cz.18)

[Solucja] Sunset Hills (cz.19)

[Solucja] Sunset Hills (cz.20)

[Solucja] Sunset Hills (cz.21)

[Solucja] Sunset Hills (cz.22)

[Solucja] Sunset Hills (cz.23)

[Solucja] Sunset Hills (cz.24)

[Solucja] Sunset Hills (cz.25)

[Solucja] Port Crescent (cz.1)

[Solucja] Port Crescent (cz.2)

[Solucja] Port Crescent (cz.3)

[Solucja] Port Crescent (cz.4)

[Solucja] Port Crescent (cz.5)

Wprowadzenie

Witaj w poradniku do dwunastej części serii Need For Speed! Oprócz opisu poszczególnych elementów i ogólnych porad co w każdym trybie musisz zrobić oraz jak robić to najlepiej znajdziesz także informacje o wszystkich blisko 200 wyścigach i zadaniach, które znajdują się w grze. Umożliwi ci to ukończenie Undercover'a w 100%.

Aby ułatwić przeglądanie poradnika oznaczyłem kilkoma kolorami różne elementy gry: nazwę obszaru, na którym znajduje się misja; numer obrazka, który prezentuje opisaną sytuację; nazwy map bądź typ wyścigu; inne elementy gry np. umiejętności kierowcy, zdominowanie.

Adam "Fandarel" Makowski

Wprowadzenie

Misje możesz pokonywać w dowolnej kolejności, za każdym razem wszystkie dostępne przedstawia mapa. Starałem się pokonywać zwykłe wyścigi i co jakiś czas sięgać po zadania związane z fabułą. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś gdy tylko pojawia się kolejne zadanie fabularne brał w nim udział. Pamiętaj, że wtedy na ulepszenia auta może ci zabraknąć pieniędzy - zdobywasz je wygrywając zwykłe wyścigi. Jeśli masz jakieś problemy z wyścigiem możesz do niego wrócić później, gdy będziesz miał lepszy samochód.

Podział na podrozdziały w postaci nazw dzielnic jest umowny. Misje praktycznie cały czas odbywają się na terenie całego Tri-City Bay. Chodziło o przedstawienie gdzie w głównej mierze rozgrywa się akcja fabularna.

Jak grać?

Need For Speed: Undercover jest prostą zręcznościówką, tzn. ciężko stracić panowanie nad samochodem, gdyż trzyma się on drogi jak przyklejony. Uważaj tylko na wyskokach, bo auto potrafi czasami wylądować bardzo dziwnie. Gdy tylko będziesz miał możliwość używania nitro staraj się to robić. Ponadto możesz go używać do stabilizowania wozu np. przy wychodzeniu z ostrego zakrętu. Jeżeli pojazd jest zwinny na wielu ostrych zakrętach w ogóle nie będziesz musiał zwalniać. Przy większości ostrych zakrętów staraj się wchodzić od zewnętrznej do wewnętrznej i nie hamuj, po prostu popuszczaj na ułamek sekundy gaz.

Auta zostały podzielone na cztery grupy - poziomy. Do kolejnych poziomów będziesz uzyskiwał dostęp wraz z postępami w trybie kariery. Ulepszenia w Undercover są dosyć ubogie. Wraz z kupnem kolejnego auta nie warto się rozdrabniać w kupowanie ulepszeń poszczególnych części - zawsze kupuj od razu cały pakiet ulepszeń. Ponadto jest jeszcze tuning wizualny wraz z Autosculpt, który umożliwia szeroki zakres ustawień w wyglądzie spojlera, zderzaków, rury wydechowej czy felg.

Poradnik do gry - Mapa

Mapa

Tri-City Bay składa się z czterech obszarów - nazwijmy je dzielnic. Rozgrywka po kolei rozszerza się o kolejne dzielnice jednak często zadania oraz kolejne wyścigi pojawiają się też we wcześniej poznanych dzielnicach. Aby wejść do mapy wciśnij "G". Natomiast aby zobaczyć mapę całego świata gry wciśnij "1". Jeśli chcesz zobaczyć statystyki dotyczące twoich postępów w grze na mapie świata wciśnij "2".

Mapa przedstawia wszystkie dostępne, wygrane oraz zdominowane wyścigi i zadania, a także warsztaty. Ponadto dzięki filtrom możesz zmieniać wyświetlane elementy - użyj klawiszy "9" i "0". Pamiętaj, że domyślnie zawsze wyświetlane są "bieżące" misje. Oznacza to, że jeśli pominąłeś jakąś misję i awansowałeś na wyższy poziom to misje o kilka poziomów niższe nie będą domyślnie widocznie - zmień widok z "bieżące" na "dostępne".

Oto opis wszystkich elementów z mapy:

pozycja twojego auta

[A]

wyścig typu

tor

[B]

wyścig typu

sprint

[C]

wyścig typu

wyprzedzanie

[D]

wyścig typu

bitwa na autostradzie

[E]

zadanie

[F]

wyścig typu

punkt kontrolny

[G]

misja -

ucieczka

[H]

misja -

zniszczenia

[I]

misja -

eliminacja gliniarzy

[J]

nowe misje są podświetlone

[K]

ważne wydarzenia oznaczone są kółeczkiem wokół ikony

[L]

ikony zielone - misje wygrane; ikony białe - misje zdominowane

[M]

Umiejętności kierowcy

Umiejętności kierowcy

Biorąc udział w kolejnych wyścigach zdobywasz doświadczenie i przechodzisz przez kolejne poziomy. Ponadto warto w rozgrywkach dominować, a nie tylko wygrywać. Przy każdym wyścigu sprawdzając szczegóły znajdziesz limit czasu, w którym musisz się zmieścić, aby zdominować. Bonusy, które otrzymasz polepszą osiągi auta oraz m.in. zmniejszą koszty zakupu nowych części. Nawet jeśli za pierwszym razem jedynie wygrasz wyścig potem mając już lepszy samochód możesz zagrać raz jeszcze i zdominować go.

Typy wyścigów

Typy wyścigów

Gra oferuje pięć typów wyścigów oraz trzy typy zabawy z policją, z tym że podczas wyścigów także mogą pojawić się radiowozy.

Tor

Najprostszy i najstarszy typ rywalizacji. Zamknięty tor i dwa bądź trzy okrążenia na nim oraz ośmiu rywalizujących ze sobą kierowców. Wygrywa ten, który będzie pierwszy na mecie.

Sprint

Tak naprawdę zasady są takie same jak przy torze: ośmiu graczy, wygrywa pierwszy. Tyle, że tutaj trasa nie prowadzi przez kilka okrążeń tylko z punktu A do punktu B.

Wyprzedzanie

Celem jest wyprzedzenie rywala oraz utrzymanie się na prowadzeniu przez określony czas. Nie ma tutaj żadnych barier, a trasę dyktuje kierowca, który aktualnie jest na prowadzeniu. Musisz uważać, by będąc tuż za rywalem nie dać się wykiwać i ominąć skręt, który on wykona poprzez nagły manewr. Gdy już go wyprzedzisz uciekaj na proste i szerokie drogi (najlepiej na autostradę) co zmniejszy ryzyko - błędy podczas ucieczki przez miasto są bardziej prawdopodobne. Oczywiście jeśli chcesz możesz też kręcić się po wąskich miejskich uliczkach.

Bitwa na autostradzie

Celem jest wyprzedzenie rywala oraz zdobycie przewagi 300 metrów nad nim. Wszystko to na zatłoczonej autostradzie. Musisz przy olbrzymich prędkościach omijać samochody spokojnie poruszające się po autostradzie. Warto w tej rywalizacji korzystać ze wszystkiego co może przynieść zwycięstwo np. jechanie "poboczem" bądź też nawet zmianę jezdni aby jechać pod prąd. Jadać równo z przeciwnikiem możesz próbować go wepchnąć w tył "cywilnego" auta. Rywal różnie rozpoczyna rywalizację: raz po starcie jesteś go w stanie od razu dogonić, a innych razem startuje jak torpeda. Warto więc czasami zrestartować wyścig.

Punkt kontrolny

Nie są to trudne misje, a polegają na tym aby w ograniczonym czasie dojechać do kolejnych punktów kontrolnych rozlokowanych na trasie. Każdorazowe pokonanie takiego punktu przynosi dodatkowy czas. Kilka bądź kilkanaście takich punktów i na końcu meta. Nie ma tutaj rywali i bardzo rzadko pojawia się policja.

Eliminacja gliniarzy

Celem jest zniszczenie określonej liczby policyjnych radiowozów. Możesz to robić na dwa sposoby: taranuj je bądź korzystaj ze spowalniaczy pościgu. Kilkukrotne porządne uderzenie w radiowóz bądź też wywrócenie go niszczy go. Spowalniacze pościgu to oznaczone na mapie elementy zabudowy, których naruszenie powoduje zawalenie się ich. Tobie nie szkodzą, ale okoliczne radiowozy zostają zniszczone.

Ucieczka

Cel jest prosty - ucieczka siedzącej ci na ogonie policji. Najprostszym sposobem jest skasowanie ścigających cię radiowozów za pomocą spowalniacza pościgu i ukrycie się w jednej z wskazanych na mapie kryjówek (które skracają czas, po którym policja odpuszcza poszukiwania).

Zniszczenia

Celem jest spowodowanie zniszczeń na daną kwotę. Najszybszym sposobem jest niszczenie radiowozów (taranowanie ich bądź korzystanie ze spowalniaczy pościgu). Ale warto korzystać ze wszystkiego co stoi na drodze: niszczenie znaków, przystanków, słupków, stłuczki z innymi autami - wszystko również przynosi szkody, chociaż nieporównanie mniejsze.

Online

Aby grać w sieci musisz posiadać konto w EA Nation. W Internecie dostępne są trzy tryby: tor, sprint orazpolicjanci i złodzieje. Pierwszych dwóch nawet nie muszę opisywać. Trzeci umożliwia wcielenie się w złodziei, a celem jest najpierw zabranie pieniędzy, a potem dostarczenie ich we wskazane miejsce. Oczywiście w tym czasie zadaniem rywala jest w tym przeszkodzić. Po upłynięciu czasu zamiana ról.

Policja

Policja

Policja jest jednym z głównych aktorów w grze. Trzy typy misji są z nią bezpośrednio związane. Im więcej masz z nią do czynienia tym staje się ona najbardziej namolna.

Początkowo w pościg ruszają zwykłe stanowe radiowozy, potem szybsze Nissany GTR, aż w końcu Porsche oraz ciężkie SUVy. Policja zaczyna też stosować blokady dróg, a później blokady wraz z kolczatką (najechanie na nią praktycznie odbiera ci szansę na ucieczkę). Ponadto pojawia się śmigłowiec.

W walce z policją trzeba pamiętać o kilku rzeczach:

Aby zniszczyć radiowóz można go po prostu staranować próbując go przewrócić albo uderzając wielokrotnie uszkodzić i wyłączyć z pościgu.