Wydawca: Firmamento Kategoria: Specjalistyczne Język: polski Rok wydania: 1

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 73

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Napisz ksiażkę - Anna Grabka

Jeśli kiedykolwiek marzenie napisania własnej książki pojawiło się w Twojej głowie - pora poważnie pomyśleć o jego zrealizowaniu! Twoje doświadczenie, wiedza, przemyślenia są cenne. Nie tylko dla Ciebie. Ale może przede wszystkim dla innych...

Pozycja Napisz książkę" pokaże Ci, że:

  • MOŻESZ napisać - masz wszelkie konieczne możliwości, nawet jeśli poloniście kiedyś mieli inne zdanie...;
  • książka jest wspaniałym narzędziem BUDUJĄCYM TWOJĄ MARKĘ;
  • książka PROMUJE Ciebie, Twój biznes, Twoje produkty.

A przede wszystkim dowiesz się, jak to osiągnąć!

Kim jest Anna Grabka?

Anna Grabka - pasjonatka ksiażki i rozwoju osobistego. Z rynkiem wydawniczym związana od 2003 roku. Doświadczenie w wydawniu ksiażek zdobyła pomagając około 300 autorom napisac, wydac i wypromować poradniki.

Co inni mówią o publikacji "Napisz książkę"?

Anna Urbańska:

Napisz książkę Ani Grabki to swoisty podręcznik dający kierunek każdemu, kto marzy o własnej książce. Niewątpliwym atutem książki jest cały pakiet narzędzi i sposobów własnego dziela. Polecam ją każdemu, kto chce otrzymać skondensowany elementarz, jak krok po kroku stać się autorem i pisać swoje dzieła.

- Anna Urbańska, autorka książki "Otrzep kolana i biegnij"

Kamila Rowińska:

Każdy z nas obdarzony jest unikalnym doświadczeniem i talentem. Warto podzielić się nim z innymi, a idealną formą tego przekazu może być własna książka! Aby wiedzieć od czego zacząć i jak zrealizować swoje marzenie o własnej książce, koniecznie przeczytaj publikację Anny Grabki. Krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces, jak niejednokrotnie przeprowadziła już mnie.

- Kamila Rowińska, autorka książki "Kobieta niezależna"

Napisz książkę i zrealizuj swoje pisarskie marzenia!

Opinie o ebooku Napisz ksiażkę - Anna Grabka

Fragment ebooka Napisz ksiażkę - Anna Grabka

Podziękowania

 

 

 

 

Za każdą książką zawsze stoi historia wielu osób. Nie sposób jej ująć w kilku zdaniach. Dlatego jedynie skromnie podziękuję pewnej grupie osób... To zetknięcie naszych historii doprowadziło do powstania tej książki.

Na początku pragnę podziękować około trzystu autorom. To dzięki nim dostrzegłam, co jest ważne w pisaniu książek i czym mogę im służyć.

Dziękuję kilku z nich, z którymi nawiązałam bliższą znajomość i usłyszałam od nich słowa, które zapadły mi w pamięć i przypominają mi się w różnych chwilach... Kamili Rowińskiej dziękuję za niezłomną wiarę w ludzkie możliwości, w tym moje. Liliannie Kupaj dziękuję za postawę wdzięczności, ogromną intuicję i za spotkania, z których każde jest niesamowitą wartością. Patrycji Cichy-Szept za piękne bajki, które zdmuchują pył z moich talentów i czynią je na nowo użytecznymi. Marii Furman za projekty, z których kilka jest ciągle przed nami.

Joannie Rubin dziękuję za nasze pierwsze niezwykłe spotkanie i gratuluję serwisu NaKawie.pl. Ani Urbańskiej dziękuję za książkę Otrzep kolana i biegnij, która rozbudziła we mnie coś, o czym chciałam zapomnieć.

Dziękuję ekipie wydawnictwa Złote Myśli za możliwość ponad 10-letniej współpracy. Za wspólne wyzwania, ciekawe wyjazdy i wspaniałe towarzystwo.

Nie byłabym sobą, gdyby nie moi najbliżsi. Dziękuję mojemu kochanemu mężowi, Robertowi, który dzielnie wspiera mnie w realizowaniu moich marzeń i wierzy w moje możliwości. Dziękuję moim wspaniałym dzieciom, Oli i Michałowi, że dostarczają mi każdego dnia powodów do lepszego życia.

Dziękuję Bogu, za siłę, wrażliwość, talenty i miłość.

Czuję się otoczona dobrem.

 

Chciałabym kiedyś spotkać cię osobiście. Być może pokażesz mi swoją książkę. I mam pewne nieskromne marzenie w związku z naszym przyszłym spotkaniem… Że powiesz mi, iż przeczytałeś moją książkę i znalazłeś w niej chociaż jedną wskazówkę, która pomogła Ci stać się autorem.

Ciekawa jestem Twoich marzeń. Skoro sięgnąłeś po tę książkę — wierzę, że jedno z nich dotyczy pisarstwa.

Pozwól, że zapytam: czy traktujesz poważnie swoje marzenia?

Marzenia są głosem serca. Są jak drogowskaz, który pcha Cię w kierunku samego siebie, w stronę Twojej pasji i życiowej misji. I możesz być szczęśliwy tylko wtedy, gdy pójdziesz za swoim marzeniem. Kiedy potraktujesz je poważnie i zdecydujesz, że uczynisz wszystko, co możliwe, by zrealizować swoje marzenie. Tylko wtedy odczujesz głęboką radość.

Pomysł napisania tej książki zrodził się u mnie długi czas temu. Za długi. Zajęta byłam mnóstwem innych spraw. A moje marzenie czekało. Cierpliwie. Nieustępliwie. Dopiero gdy zrozumiałam, że moje marzenie służy innym, gdy dostrzegłam, że moja wiedza może pomóc innym spełniać marzenia, gdy zrozumiałam, jak cenne są marzenia, gdy dostrzegłam, że marzenia to nie mrzonki... Dopiero wtedy zrobiłam to, co powinnam była zrobić już dawno — napisałam tę książkę. I wiem, że to dopiero początek.

Początek drogi, w której Ty też możesz mieć swój udział. Być może się spotkamy i pomogę ci napisać Twoją własną książkę. Być może Twoja książka okaże się kluczem nie tylko do Twoich marzeń, ale także będzie Cię wspierać w tym, czym zajmujesz się na co dzień. W Twoim życiu zawodowym, osobistym. Dokładnie tak. Moja książka nie musi Cię wspierać (choć byłoby miło) — moim największym celem jest, aby wspierała Cię Twoja własna książka.

Bo właśnie tak postrzegam poradnik. Jest jak dodatkowy silnik, który włącza się, by wzmocnić Twoje codzienne wyzwania. Buduje Twoją markę, zdobywa zaufanie, pozwala dzielić się z innymi Twoją wiedzą. I o to najbardziej mi chodzi — by Twoja książka promowała Ciebie i to, co robisz.

Publikacja Napisz książkę początkowo była dwa razy dłuższa. Okroiłam ją jednak ze zbędnych słów. Pozostawiłam tylko konkretne informacje. Przyznam, że pisać krócej i konkretniej wcale nie jest łatwo. Ale zdecydowałam się na ten zabieg, bo szanuję Twój czas. I nie chcę zabierać go więcej niż to konieczne.

Jeśli spodoba Ci się wiedza, którą przekazuję — odwiedź mój blog: www.JakNapisacKsiazke.pl i bądź ze mną w kontakcie.

 

Ania Grabka,

twój agent literacki,

JakNapisacKsiazke.pl

facebook.com/napisacksiazke

twitter.com/aagrabka

Napisz książkę!

 

 

 

 

Na różnego rodzaju spotkaniach mam okazję opowiadać o swojej pasji — asystowaniu autorom w pisaniu ich książek. Zawsze cieszy mnie reakcja słuchających, gdy przedstawiam ideę, nietypowy, holistyczny sposób patrzenia na książkę. Mało kto patrzy na książkę jak na idealny sposób budowania własnej marki i doskonały nośnik reklamy twoich produktów lub usług. To jest bardzo egoistyczny cel autora, choć nie zawsze świadomy i głośno wyrażony.

Oczywiście, masz też inne cele. Chcesz dać ludziom wartość, czyli przekazujesz swoją wiedzę i doświadczenie. I to jest naprawdę wspaniałe.

Doskonałość jednak tkwi w umiejętnym połączeniu tych dwóch celów.

Przekazując ci wiedzę dotyczącą pisania — pokazuję ci, jak napisać poradnik promujący ciebie.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której po prostu muszę ci powiedzieć na samym początku: napisanie książki jest czymś bardzo realnym. I nigdy, przenigdy nie wierz w to, że trzeba mieć jakieś szczególne talenty i czekać na wenę. Nieprawda.

Jeśli tylko chcesz — możesz napisać własną książkę. Podejdź do niej jak do biznesowego projektu — przygotuj się, stwórz i na końcu sprawdź, czy zrealizowałeś zgodnie z zamierzeniem i bez rażących usterek.

Zatem — zapraszam do konkretów!

I. Przygotuj się

 

 

 

 

 

Bardziej niż cokolwiek innego — przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu.

Henry Ford

 

 

 

Przygotowanie to ważny etap. I wcale nie trwa krótko. Potraktuj go poważnie, bo od niego zależy, jak będzie wyglądał końcowy efekt.

Przemyśl dobrze temat, sprecyzuj cel, jaki ma pełnić twoje dzieło, ułóż swoją wiedzę — w ten sposób stworzysz coś naprawdę wartościowego.

 

Dlaczego warto napisać książkę?

Wiele osób chce napisać i wydać książkę. Jednak nie zawsze decydują się na ten krok. Z jednej strony odstrasza ich procedura wydawnicza, koszty, brak czasu. A z drugiej — nie do końca wiedzą, jak wydanie własnej publikacji może wpłynąć na rozwój kariery, biznesu czy poczucie satysfakcji. Poznaj powód, dla którego chcesz napisać książkę — a gwarantuję ci, że szybciej zrealizujesz swoje marzenie o zostaniu pisarzem.

Dlaczego więc warto napisać książkę?

 

1. Wzmacniasz swoją reputację, wizerunek eksperta i wiarygodność

Na przykład — jesteś trenerem, coachem, szkoleniowcem, właścicielem biznesu, masz jakieś własne produkty, oferujesz indywidualne usługi i twoim celem jest: mocno zaistnieć w swojej branży i zdobyć nowych klientów. Publikując posiadaną wiedzę w formie książki — pokazujesz swoim klientom, kim jesteś. Będziesz odbierany jako ekspert w swojej dziedzinie. Coraz większe grono osób będzie nabierać do ciebie zaufania i chętniej będą kupować inne Twoje produkty lub usługi.

 

2. Budujesz markę swojej osoby, firmy, usług, produktów

Jest to związane w dużej mierze z pierwszym punktem. Własna książka jest elementem budującym twoją markę i pozycję na rynku. We własnej publikacji możesz dzielić się doświadczeniem, przedstawiać zagadnienia na swoim przykładzie. Pokażesz swój warsztat pracy. Zrób to dobrze, a klienci cię pokochają… Zresztą — nie tylko klienci. Możesz otrzymać ciekawe propozycje biznesowe. Ponieważ zaczniesz być osobą godną zaufania.

 

3. Książka jest doskonałą reklamą Twoich produktów lub usług

W obecnym zalewie informacji i ciągłego bombardowania klientów reklamami — książka okazuje się produktem bardzo inteligentnej reklamy. Chodzi o to, by zawrzeć w niej informacje o innych, droższych produktach i usługach, które proponujesz. Gdy poprzez książkę zbudujesz zaufanie do siebie — ludzie o wiele chętniej zainteresują się twoimi droższymi produktami.

 

4. Zdobywasz szacunek

Wyobraź sobie taką sytuację: udzielasz wywiadu lub wygłaszasz prelekcję. Wystarczy, że powiesz: „W mojej książce wspomniałem o…”. Czy wiesz, co się będzie działo w umysłach twoich słuchaczy? Wartość tego, co robisz, w ich odczuciu wzrośnie i pomyślą: „To nie jest pierwszy lepszy człowiek z ulicy. To naprawdę ktoś, kto wie, o czym mówi, skoro napisał własną książkę”. A co powiedzą twoi najbliżsi? Żona/mąż, dzieci, rodzice — na pewno spojrzą na ciebie z dumą i satysfakcją.

 

5. Tworzysz własny produkt (i tym samym otrzymujesz dodatkowe opcje marketingu)

Mając własną książkę, zdobywasz nowe możliwości działań marketingowych. Możesz dodawać książkę do innych produktów. Możesz traktować ją jako jedno z ogniw szerzej opracowanej kampanii reklamowej. Otwierają się przed tobą kolejne możliwości.

 

6. Wzrastają ceny twoich usług

Pośrednio — napisanie i wydanie własnej książki ma wpływ na ceny twoich usług. Twoja publikacja podnosi twój prestiż i buduje twoją wiarygodność. Jesteś kimś rozpoznawalnym, więc twoje usługi mogą być droższe.

 

7. Książka daje zalążek do tworzenia pasywnego dochodu

Ten punkt znalazł się dopiero na siódmym miejscu, gdyż tak naprawdę zależy w dużej mierze od ciebie i twojego celu związanego z napisaniem książki. Zdarza się, że książka staje się bestsellerem. Z reguły jednak trudno jest uczynić z jednej swojej książki satysfakcjonujące źródło dochodu. Tak naprawdę dopiero kolejne publikacje lub połączenie własnej książki z innymi produktami — dają możliwość budowania pasywnego dochodu. Ale faktem jest — że jest to jeden z kroków, które przybliżą cię do tego celu — stworzenia źródła pasywnego dochodu.

 

8. Satysfakcja (i poczucie podążania w kierunku twojej życiowej misji)

Dla wielu osób satysfakcja jest najważniejszym powodem, dla którego piszą książkę. To czasem istotniejsze niż wszystkie mierzalne korzyści: zarobki, sława, rozpoznawalność na rynku. Wiele osób, być może nieświadomie, dąży do stworzenia trwałego dzieła. A książka ma szanse przetrwać wiele pokoleń…

 

Dlaczego chcesz napisać książkę?

Gdybyś miał wybrać 2 najważniejsze powody — jakie by one były?

Zapisz je:

1.