Najważniejsze pytania - Dr John Blanchard - darmowy ebook
lub
Opis

Życie jest pełne pytań. Jedne dotyczą spraw błahych, inne – nieco ważniejszych, a jeszcze inne – kwestii o znaczeniu fundamentalnym. Nawet teraz, gdy czytasz te słowa, mogą nurtować cię pytania dotyczące twojego zdrowia, sytuacji finansowej, pracy, rodziny lub przyszłości. Jednak najważniejsze, zasadnicze pytania dotyczą Boga i twojego stosunku do Niego. Nie ma w życiu rzeczy większej wagi! Dobre zdrowie, równowaga finansowa, pewne miejsce pracy, szczęśliwe życie rodzinne i bezpieczna przyszłość – oto rzeczy, których pragnie człowiek. Jednakże nawet one są chwilowe i ostatecznie pozbawione sensu, jeśli w jego życiu nie ma żywej więzi z Bogiem – więzi, która jest prawdziwa i pewna, i która będzie trwała wiecznie.

Czytając „Najważniejsze pytania”, dowiesz się, dlaczego ta więź jest niezbędna, i co sprawiło, że stała się możliwa. Zmierzysz się z najistotniejszymi pytaniami, jakie można zadać, i poznasz odpowiedzi, których potrzebuje każdy człowiek.

Przeczytaj tę książkę w skupieniu. Jej przesłanie może zmienić twoje życie – na zawsze.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 32

Popularność


Najważniejsze PYTANIA

John Blanchard

Tytuł oryginału: Ultimate Questions

© John Blanchard 2015 Published in co-operation with EP Books

Redakcja: Jarosław Jankowski Konwersja ebooka: Zbigniew Szalbot Zdjęcie wykorzystane na okładce: Depositphotos

Cytaty z Pisma Świętego: Biblia to jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu © Towarzystwo Biblijne w Polsce, 1997

WYDAWCA:

EPUB: ISBN 978-83-63837-82-2 MOBI: ISBN 978-83-63837-83-9

Patronat:

Spis treści

Wstęp
Czy ktoś tam jest?
Czy Bóg przemawia?
Jaki jest Bóg?
Kim jestem?
Co się popsuło?
Czy grzech to coś poważnego?
Dokąd odejdę z tego świata?
Czy religia może pomóc?
Czy istnieje jakieś rozwiązanie?
Dlaczego krzyż?
Jak mogę zostać zbawiony?
Jaką drogę teraz wybrać?
Cytaty z Biblii
Warto przeczytać

Wstęp

Życie jest pełne pytań. Jedne dotyczą spraw błahych, inne – nieco ważniejszych, a jeszcze inne – kwestii o znaczeniu fundamentalnym.

Nawet teraz, gdy czytasz te słowa, mogą nurtować cię pytania dotyczące twojego zdrowia, sytuacji finansowej, pracy, rodziny lub przyszłości.

Jednak najważniejsze, zasadnicze pytania dotyczą Boga i twojego stosunku do Niego. Nie ma w życiu rzeczy większej wagi. Dobre zdrowie, równowaga finansowa, pewne miejsce pracy, szczęśliwe życie rodzinne i bezpieczna przyszłość – oto rzeczy, których pragnie człowiek. Jednakże nawet one są chwilowe i ostatecznie pozbawione sensu, jeśli w jego życiu nie ma żywej więzi z Bogiem – więzi, która jest prawdziwa i pewna, i która będzie trwała wiecznie.

Czytając kolejne strony odkryjesz, dlaczego ta więź jest niezbędna, i co sprawiło, że stała się możliwa.

Zmierzymy się z najistotniejszymi pytaniami, jakie można zadać, i poznamy odpowiedzi, których potrzebuje każdy człowiek.

Przeczytaj tę książkę w skupieniu – jeśli to będzie konieczne, więcej niż raz.

Nie pozwól, aby umknęło ci zawarte w niej przesłanie.

Czy ktoś tam jest?

Oto podstawowe pytanie. Jeśli Bóg nie istnieje, to szukanie Go jest bezcelowe, kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje.[1] Mimo iż „udowodnienie” Boga w sensie matematycznym jest niemożliwe, świadectwo Jego istnienia jest bardzo przekonujące.

Weźmy, na przykład, pochodzenie wszechświata. Uznanie, że jest on wynikiem „przypadku”, rodzi wiele pytań, a nie odpowiada na żadne z nich. To samo dotyczy teorii „wielkiego wybuchu”. Skąd, na przykład, wzięło się to, co uległo wybuchowi? Nawet „wielki wybuch” nie może przecież stworzyć czegoś z niczego! Również teoria ewolucji, mimo swej popularności, jest bardzo słaba. Jak „nic” może rozwinąć się w „coś”? Jak z niczego mogły powstać zadziwiająco skomplikowane formy życia na ziemi?

Wszystkie inne teorie są równie kruche. Jedyne zadowalające wyjaśnienie brzmi: Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. Nasz świat nie jest przypadkowym wynikiem gigantycznego zbiegu okoliczności, zawierającym elementy, które istniały „od zawsze”. Wręcz przeciwnie: Światy zostały ukształtowane Słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk. Stworzenie miało początek – jego autorem jest Bóg. On rzekł – i stało się, On rozkazał – i zaistniało.

Potwierdzeniem tej prawdy są: zaskakujący porządek i celowość, które widzimy w naszym świecie, oraz uniwersalne prawa dotyczące zarówno bezkresnego kosmosu, jak i mikroskopijnych organizmów. Zarówno plan, jak i prawa muszą mieć swego autora – a jest nim Bóg! Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, jestPanem nieba i ziemi.

Największym „dowodem stworzenia” jest jednak sam człowiek. W odróżnieniu od zwierząt posiada on coś, co nazywamy „osobowością”; dokonuje rozumnych wyborów, ma świadomość i potrafi rozróżniać między dobrem a złem. Jest zdolny do miłości i współczucia. Ponadto posiada instynkt oddawania czci „istocie wyższej”. Skąd otrzymał te cechy? Nie mogły one przecież pojawić się w wyniku ewolucji lub serii przypadków. Najrozsądniejsza odpowiedź brzmi: Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą. Człowiek nie jest dziełem przypadku. Został on cudownie stworzony przez Stwórcę wszechświata.

[1] Fragmenty wyróżnione kursywą są cytatami z Biblii. Wykaz cytatów znajdziesz na końcu publikacji.

Czy Bóg przemawia?

To