Motywator dietetyczny - Barbara Lech - ebook
Opis

Motywator dietetyczny to książka, która uświadamia, jak bardzo efekty naszych starań, są zależne od dobrego planu i odpowiedniej motywacji. Nie jest kolejnym przepisem na „dietę cud".
Chwilami przewrotnie, innym razem nieprzyzwoicie dosadnie, dowiesz się z niej, jak głupie, a jednocześnie proste błędy sprawiły, że Twoje odchudzanie skazane było na porażkę. Zrozumiesz, co zrobić, by marzenia o atrakcyjnej sylwetce urzeczywistniły się.
Zobaczysz, że masz realny wpływ na swoje ciało i samopoczucie w czasie diety.

Dzięki praktycznym wskazówkom i interaktywnej formie książki, być może po raz pierwszy odnajdziesz sens wszystkich wyrzeczeń, które są niezbędne by osiągnąć upragniony cel. Zapomnij o dotychczasowych porażkach i otwórz się na zmiany!

Nadszedł czas, by docenić swoje piękno.

Basia to kobieta niezwykle aktywna, bawiąca się życiem i dostrzegająca wokół siebie nowe możliwości. Odważna i kreatywna, umiejąca świetnie połączyć obowiązki macierzyńskie z biznesem i pracą społeczną. Jej książka uczy zrozumieć sens stosowania diety. Pokazuje dietę w nowym świetle, jako styl odżywiania, ucząc tym samym innego, nowego stylu życia, na miarę XXI w. To świetny podręcznik automotywacji, którą można wykorzystać również w innych dziedzinach życia.
Natalia Ryńska
Diamentowa Orchidea FM Group
www.rynska.fm

Świetna pozycja dla osób, które pragną zmienić swoją sylwetkę. Daje ciekawe narzędzia do pracy z własnymi słabościami, jednocześnie unikając narracji w stylu „To teraz JA powiem Ci jak żyć!”. Jeśli naprawdę zależy Ci na poprawieniu jakości swojego życia - przeczytaj, zastosuj i popraw ją na zawsze.
Kamil Lizurej
Coach i Trener Personalny
współwłaściciel Body Mind Experts
www.kamillizurej.pl

Barbara Lech jest wyjątkową, energiczną i stanowczą osobą, która jest ekspertem w tym co robi. Jej potężne doświadczenie sprawia, że w jej obecności można czuć się bezpiecznie oraz spokojnie, gdyż zajmuje się nami profesjonalista. Każda chwila z nią, to niezwykłe i cenne doświadczenie. Barbara sprawnie i łatwo wydobywa piękno tam gdzie wydawałoby się, że nie jest to możliwe. Z Basią wszystko jest możliwe. Jej kreatywność nie zna granic.
Justyna Liber
Performance Consultant Talent Dynamics
www.openness.plCoach i kreator wizerunku, szkoleniowiec, konsultant, wykładowca akademicki.
Absolwentka malarstwa, zarządzania firmą, rachunkowości, terapii naturalnych oraz coachingu i mentoringu.
O sobie mówi krótko: „artystyczny umysł ścisły”. Przeszkoliła kilka tysięcy osób, współpracowała z wieloma firmami i osobami indywidualnymi w zakresie kreowania wizerunku i rozwoju osobistego.
Jej pasją i misją jest wydobywanie z ludzi piękna – zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. "DOCEŃ SWOJE PIĘKNO" to motto, którym definiuje swoją pracę.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 71

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność


MOTYWATOR

DIETETYCZNY

DOCEŃ SWOJE PIĘKNO

Barbara Lech

Autor: Barbara Lech

Tytuł: Motywator dietetyczny. Doceń swoje piękno. Wydanie II

ISBN: 978-83-940549-0-8

Projekt okładki i skład: Andrzej Skomorowski / ZEKTONstudio

Makijaż i stylizacja: Barbara Lech

Fryzura: Dominika Duplaga

Fotograe: Andrzej Skomorowski / ZEKTONstudio Redakcja: Grzegorz Wagner/MDN MEDIA - AG Wagner Copyright by Barbara Lech Kreowanie Rzeczywistości, 2014

Autorka dołożyła wszelkich starań, by zawarte w książce informacje były rzetelne. Nie bierze jednak odpowiedzialności za ich wykorzystanie, ani za związane z tym ewentualne naruszenie praw patentowych lub autorskich. Autorka nie ponosi też żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania informacji zawartych w książce.

Książka, ani żadna jej część, nie może być przedrukowywana, ani w jakikolwiek inny sposób reprodukowana czy powielana mechanicznie, fotooptycznie, zapisywana elektronicznie lub magnetycznie, ani odczytywana w środkach publicznego przekazu bez pisemnej zgody wydawcy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Barbara Lech

www.barbaralech.pl

Spis treści
PRZEDMOWA
OD AUTORKI
WSTĘP
ZANIM ZACZNIESZ
DLACZEGO CIĄGLE SIĘ ODCHUDZAMY?
REZULTATY NASZYCH ZMAGAŃ CZĘSTO SĄ MARNE.
DLACZEGO NIE CIESZĄ NAS MAŁE OSIĄGNIĘCIA?
LUDZKA PSYCHIKA
POPEŁNIANE BŁĘDY
JAK TO ZROBIĆ?
TWÓJ CEL
WYOBRAŻENIE
PLANOWANIE
REALIZACJA
DROGA DO CELU
JESTEŚ TYM, CO JESZ.
AKADEMIA POZYTYWNEJ SYLWETKI RADZI...
WIZUALIZACJA
EFEKT JO-JO
MYŚL KREUJE RZECZYWISTOŚĆ
ZDROWY SEN
SIŁA UMYSŁU
DOBRY DZIEŃ
SAMOOCENA
BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!
PRAKTYCZNE RADY
ZERO WYMÓWEK - ORGANIZACJA CZASU.
TRENER PERSONALNY KAMIL LIZUREJ PODPOWIADA
SZTUKA KAMUFLAŻU
PODSUMOWANIE
ZAKOŃCZENIE
PRZYKŁADOWA TABELA POSIŁKÓW
PRZYKŁADOWA TABELA POMIARÓW
AFIRMACJE
PYTANIA?

 

PRZEDMOWA

 

Gdy podczas sesji coachingowych rozmawiam z moimi klientami o tym, co jest dla nich najważniejsze w życiu, deklarują, że są to rodzina, miłość i zdrowie. Być może Ty też myślisz podobnie.

 

Im dalej zmierza nasza rozmowa, tym bardziej okazuje się, że to, co dla nich najważniejsze, odsuwają na sam koniec listy zadań do zrobienia…

 

Żyjemy w zadziwiających czasach. Mamy dostęp do najnowocześniejszych odkryć naukowych. Zrobiliśmy ogromny postęp techniczny. Potramy polecieć na księżyc i zbadać dokładnie inne planety. Osiągnęliśmy spektakularne sukcesy w medycynie. Wymyśliliśmy lekarstwa i szczepionki na niemal wszystkie choroby. Potramy klonować zwierzęta. Rozpoczęliśmy badania nad komórkami macierzystymi. Zaszliśmy tak daleko.

 

Jednocześnie z każdym rokiem, z każdym dniem, jako populacja „zabijamy się” poprzez banalną rzecz… nasze odżywianie.

 

Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię, dlaczego wchodząc do hipermarketu znajdujesz w nim tylko jedną półkę z napisem „zdrowa żywność”? Co znajduje się na pozostałych?

 

Czy zauważasz, że reklamy telewizyjne promują okazywanie dzieciom troski i miłości poprzez wręczanie słodkich batoników? Że zamiast zdrowych warzyw i owoców zachęcają Cię do podawania dziecku słodzonych, przetworzonych produktów?

 

Czy zauważasz, że jedzenie chipsów, picie napojów gazowanych i spożywanie słodyczy przedstawiane jest jako objaw radości, szczęścia i zabawy?

 

Tymczasem zdrowe odżywianie wciąż postrzegane jest jako nudne i drogie. Jakie są reakcje ludzi, którzy właśnie dowiedzieli się, że ktoś nie pije coca - coli, nie słodzi herbaty, nie jada słodyczy, spożywa tylko zdrowe, pełnoziarniste pieczywo, pije szklankę wody z rana lub w ogóle MYŚLI o tym co je i o której godzinie? Usłyszysz wiele negatywnych stwierdzeń: „cóż to za fanaberia”, „biedaczek”, „po co się tak katować?”, „wszystko jest dla ludzi”…

 

Czyżby?

 

Czy naprawdę troska o swój organizm i spożycie pięciu posiłków dziennie jest fanaberią? Czy naprawdę stwierdzenie „wszystko jest dla ludzi”, musi usprawiedliwiać każdy szkodliwy posiłek?

 

Czy przypadkiem nie jest większym „katowaniem się”, obciążanie swojego organizmu przetworzonymi produktami, które mają śladową ilość składników odżywczych?

 

Kiedy w towarzystwie powiesz, że nie znasz się na polityce, historii, czy geograi lub że nie znasz słowa w obcym języku, narazisz się na łatkę ignoranta lub nieuka. Swobodnie jednak możesz powiedzieć, że nie znasz się na zdrowym odżywianiu i raczej nie spotka Cię z tego powodu żadna uwaga.

 

Czy to nie jest zastanawiające?

 

Zastanów się… Dlaczego tak wielu z nas stosuje wymówki i wkłada do ust szkodliwe dla siebie produkty deklarując jednocześnie, że zdrowie i rodzina jest dla nich najważniejsza na świecie?

 

Pomyśl, dlaczego Ty tak robisz i rozpocznij proces zmiany. Dla siebie, dla swojego zdrowia i z troski o swoją rodzinę. Będąc zdrowymi, będziecie mogli długo cieszyć się wspólnymi chwilami. Jak bardzo tego pragniesz?

 

Dbaj o siebie najlepiej jak potrasz!

 

Z pozdrowieniami,

Kamila Rowińska

 

Autorka książek pt. „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, „Kobieta Niezależna”.

 

www.kobietaniezalezna.pl

 

 

OD AUTORKI

Książka ta powstała w sposób niecodzienny. Przeczytałam mnóstwo publikacji o dietach. Wiele z nich stosowałam. Czytałam o dietach w internecie, rozmawiałam z przyjaciółkami, byłam na niejednej. Bez ładu i składu.

 

Nie znalazłam jednak w żadnej książce tego, czego naprawdę odchudzającym potrzeba.

 

Przeczytałam też mnóstwo książek o marketingu, sprzedaży, rozwoju wewnętrznym. O duchowości, o planowaniu swojego czasu, motywacji w pracy. Na pierwszy rzut oka to istny miszmasz, ale tak naprawdę wszystkie te książki łączyło jedno – wiara w sukces, wiara w siebie i co najważniejsze, samodzielne kreowanie naszej rzeczywistości.

 

W swojej codziennej pracy, jako coach wizerunku, uczę moje klientki, że przede wszystkim muszą pokochać siebie. Makijaż, odpowiednio dobrany strój, to tylko elementy, które mają im pomóc zbudować to, co najważniejsze - wiarę w siebie.

 

Od tego wszystko się zaczyna. To przepustka do innego świata.

 

Tak zrodził się w mojej głowie pomysł napisania książki, która pomoże ludziom wyzwolić w sobie siłę i energię, tak potrzebną do osiągnięcia celu. Książki, która sprawi, że ludzie rozpoczną dietę, zakończą ją i ruszą dalej. Książkę, która odmieni ich życie. Wyzwoli z pęt niewoli, jaką jest obsesyjne odchudzanie.

 

W książce tej zwracam się do Ciebie Czytelniku w formie męskiej. Nie znaczy to jednak, że skierowana jest ona tylko do mężczyzn. Niektóre przykłady są kierowane do kobiet i tam używam formy żeńskiej. Ale nie o formę tu chodzi, tylko o Twoje zaangażowanie w walkę o siebie.

 

Tak! Odchudzać może się każdy! Niestety nie każdy dociera do mety. Ta książka sprawi, że dobiegniesz tam pierwszy. Nie zziajany i zmęczony, ale pełny werwy, radosny i z siłą, by dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi!

 

 

WSTĘP

 

Któż z nas nie był na diecie? W zasadzie spośród osób, które znam, są takie, które nigdy nie były i nie będą, bo nie muszą (działają niczym świetna maszyna, która na bieżąco przetwarza to, co zjedzą w energię). Znam też osoby, które są, były i będą. W sumie całe ich życie kręci się wokół tego tematu (niestety ich ciała działają na zasadzie spiżarni. Odkładają co się da na później).

 

Znam też ludzi, którzy nawet jeżeli nie mają nadwagi i tak nie są zadowoleni ze swojego wyglądu i ciągle coś kombinują. Ciągle są na „jakiejś” diecie.

 

Sama byłam świetnym przykładem osoby nieustająco będącej „na diecie”. Moim rekordem były dwa tygodnie, w czasie których trzymałam dietę. Tylko dwa tygodnie!

 

Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego tak jest. Doszłam do wniosku, że wszystkiemu winna jest motywacja, a raczej jej brak! To również wina złego podejścia do diety i siebie. Przede wszystkim do siebie.

 

Tak powstała ta książka. Po jej przeczytaniu, Drogi Czytelniku, uświadomisz sobie:

 


Tymczasem diety optymalne, na których chudniemy mało i trzeba stosować je dłużej, odchudzają nas w taki sposób, że żadne alarmy się nie włączają. Spadek masy jest tak mały, że organizm nie przechodzi w stan alarmowy.

Najważniejszą cechą każdego człowieka powinna być miłość własna. Nie narcyzm! Ale miłość, szacunek i troska o samego siebie. Jeżeli nie potramy zadbać o siebie, nie potramy też zadbać o innych. Zadbać nie z konieczności, nie z obowiązku, ale z czystej miłości.