Wydawca: Świat Książki Kategoria: Obyczajowe i romanse Język: polski

Moje córki krowy ebook

Kinga Dębska

3.84684684684685 (111)
Bestseller

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku (w tym Kindle) kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 324 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Moje córki krowy - Kinga Dębska

Film w reżyserii Kingi Dębskiej Moje córki krowy już w kinach 15 stycznia 2016 roku!

  Film zdobył Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

  Ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Trochę smutna, trochę zabawna; prawdziwa jak życie.

  Moim marzeniem jest takie skonstruowanie historii, żeby odbiorca na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby odłożył książkę lub wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany.

Kinga Dębska, autorka i reżyserka

  Marta odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Opinie o ebooku Moje córki krowy - Kinga Dębska

Cytaty z ebooka Moje córki krowy - Kinga Dębska

pieprzysz? Ja zawsze chciałem dla ciebie dobrze. Woziłem cię na treningi na Legię. – Wiem, ale ja mówię o podświadomości, tato. Miałam na przykład taką terapię, że pani psycholog kazała mi stanąć na krześle i wyobrazić sobie ciebie, jak stoisz przede mną w łachmanach, i miałam do ciebie mówić. – Nie! I ty jej za to płaciłaś? – Śmieje się ze mnie. – I to niemało. – No idiotka. Trzeba było lepiej
Nie chce mi się nawet pisać o naszej służbie zdrowia, szkoda czasu, jest tragiczna, nawet gorsza niż za komuny, system jest niewydolny, minister jest idiotą. Żeby dostać się do dobrego szpitala, trzeba najpierw prywatnie pójść na wizytę do ordynatora albo jego zastępcy, zabulić i ten ewentualnie weźmie delikwenta do siebie na oddział. Ale trzeba pójść jeszcze do przychodni po skierowanie do szpitala. Normalnie z izby przyjęć wyślą do domu nawet umarlaka.
Jak się w Egipcie idzie po plaży, bo o leżeniu nie ma mowy, jest za gorąco, pieprzone Arabusy wciskają na siłę: okulary, wisiorki, chusty, nie reagują na „No, thanks”, nie można się od nich uwolnić. Jedyny plus, że to był wyjazd all inclusive , więc drinki za darmo. Od rana, jak większość gości, siedziałam z piña coladą w basenie. Rezydenci zachęcali, żeby pić alkohol, bo