Mnożenie i dzielenie do 100. Tabliczka mnożenia w jednym palcu - Irena Sidor-Rangełowa - ebook

Mnożenie i dzielenie do 100. Tabliczka mnożenia w jednym palcu ebook

Irena Sidor-Rangełowa

0,0
8,45 zł

lub
Opis

Czy twoje dziecko wie ile to jest:
6 x 8 = ? 
8 x 7 = ?  
9 x 8 = ?  
56 : 7 = ? 
7 x 7 = ?  
81 : 9 = ? 
64 : 8 = ?
Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, to w tej książeczce znajdziesz szybkie, łatwe i zabawne metody mnożenia i dzielenia do 100. Pozwolą one dziecku, w niecałą godzinę, opanować samodzielne mnożenie i dzielenie w tym zakresie. Pomimo że opisana metoda mnożenia jest „stara jak świat” i nikt już nie pamięta, kto dokładnie ją wymyślił, to jednak dzieci w dzisiejszych czasach nadal mają kłopot z opanowaniem tych podstawowych operacji matematycznych, bez których w szkole ani rusz.
Jest to trudna sytuacja:
Dla dzieci – wkuwanie na pamięć to jedna z najtrudniejszych i najbardziej żmudnych metod (choć nadal najbardziej popularna), dużo czasu poświęcają na naukę i doznają niemało frustracji z powodu zapominania.
Dla rodziców - ciągłe przepytywanie i zastanawianie się, kiedy dziecko wreszcie się tego nauczy i jak mu w tym pomóc.
Dla nauczycieli - trudności w przechodzeniu na kolejne etapy nauki matematyki.

Tabliczkę mnożenia i dzielenie do 100 bez wątpienia każdy powinien znać, a ta książeczka, krok po kroku, pozwoli każdemu uczniowi samodzielnie (albo z małą pomocą rodziców) i z łatwością opanować tą ważną umiejętność.
Książka przeznaczona dla dzieci, które opanowały mnożenie do 5x5, w każdym wieku.
Autorka książki – Irena Sidor-Rangełow, psycholog, od 15 lat zajmuje się metodami szybkiego i efektywnego uczenia się, zapamiętywania i czytania, i różnymi procesami fizjologicznymi wpływającymi na funkcjonowanie mózgu i pamięci. Jest współautorką książek:
- „Naucz się w 7 godzin jak tworzyć mapy myśli” (wydawnictwo E-bookowo, 2012 – Polska, również wersja bułgarska i angielska).
- „Jak uczyć się trzy razy szybciej" (wydawnictwo Liternet, 2007 - Bułgaria),

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 19

Popularność
Irena Sidor-Rangełow

Mnożenie i dzielenie do 100: Tabliczka mnożenia w jednym palcu

© Copyright by Irena Sidor-Rangełowa

Projekt okładki Slavcho Rangelov

ISBN 978-83-935157-1-4

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji zabronione bez pisemnej zgody autora.

Wstęp

Witaj,

Kiedy po raz pierwszy wybierałeś się do szkoły, pytałeś mamy i taty:

- „A po co ja będę tam chodził?”.

Może nawet nie musiałeś zadawać tego pytania, bowiem rodzice, ciocie, babcie, wujkowie i dziadkowie jeszcze dużo wcześniej cię poinformowali, że:

- „Do szkoły pójdziesz, aby nauczyć się tam liczyć i pisać, no i czytać – oczywiście”.

Nie wiem, czy brzmiało to dla ciebie zabawnie, ciekawie, czy niepokojąco, czy zastanawiałeś się:

„Jak teraz oni wszyscy zrobią tak, żebym umiał liczyć, pisać, czytać i jeszcze pewnie jakieś inne, tajemnicze rzeczy?”

Ciekawość i niepokój niosłeś na swych plecach przekraczając po raz pierwszy próg szkoły. A tam zobaczyłeś innych pierwszoklasistów, podobnie jak ty – zmieszanych i, jakby z wymalowanymi na buziach, wielkimi znakami zapytania. No tak, ale to już było dawno temu. Dziś już wiesz, jak to się liczy, pisze, czyta. Może jeszcze nie nauczyłeś się tych rzeczy robić idealnie, ale już bardzo dobrze wiesz, na czym to wszystko polega. I właśnie teraz, kiedy czujesz, że już liczysz coraz lepiej, dajesz sobie radę z dodawaniem i odejmowaniem, radzisz sobie w sklepie kupując batona i wiesz, ile reszty powinieneś dostać z 5 złotych, pojawia się poważny problem: TABLICZKA MNOŻENIA!

Wszyscy próbują cię uspokoić:

- Nie panikuj, każdy przez to przeszedł, ty też sobie poradzisz.

No, łatwo im tak mówić, znają już przecież tą tabliczkę mnożenia, ale ty sam wiesz, ile wkuwania cię czeka. Gdy patrzysz na te przerażające słupki, to chyba widzisz wyraźnie, że wkuwanie jest jedynym na nie sposobem? W dodatku inni także są tego zdania i nawet są gotowi cały czas cię przepytywać. Jesz śniadanie i ktoś pyta:

- A ile jest 6x7?

Próbujesz spokojnie się pobawić, a tu nagle słyszysz:

- A ile to 7x8?

Co oni wszyscy sobie wyobrażają – skąd niby masz to wiedzieć?!

Rozumiem, to może być denerwujące. Ale poczekaj, przecież w każdej złej sytuacji można poszukać jakiejś rady i ułatwić sobie życie. Bowiem nawet na tabliczkę mnożenia są sposoby! Dzięki nim nie będziesz musiał wkuwać, denerwować się i męczyć. No, może troszeczkę przesadziłam z tym wkuwaniem: troszeczkę będzie trzeba, ale niewiele. W dodatku to, czego będziesz musiał nauczyć się na pamięć, jest łatwe. Jest nim tylko to: