Wydawca: Znak Kategoria: Humanistyka Język: polski

Miesięcznik Znak. Kwiecień 2012 ebook

Opracowanie zbiorowe  

(0)

Ebooka przeczytasz na:

komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Miesięcznik Znak. Kwiecień 2012 - Opracowanie zbiorowe

TEMAT MIESIĄCA:

Medycyna wygrywa z naturą

Medycyna pozwala coraz lepiej rozumieć mechanizmy naszego istnienia. Poznanie ludzkiego genomu porównywane jest do podglądania myśli Boga – projektanta człowieka. Czy zyskujemy przez to większą kontrolę nad życiem?

DEBATY

Czy każdy żołnierz Armii Krajowej zasługuje na miano bohatera? W jaki sposób rekonstruuje się zapomniane na kilka dekad zbrodnie? Co zrobić z trudną wiedzą na temat przeszłości własnej grupy? Czy wydarzenia wielkiej i małej historii mogą się uzupełniać?

IDEE

Pytania, jakie wyłaniają się na gruncie sporu o kapłaństwo kobiet, dotykają kwestii fundamentalnych dla Kościoła i stanowiących o jego tożsamości. Jaka relacja łączy Tradycję i Pismo Święte? Czy perspektywa wiary wyklucza mówienie o Kościele za pomocą świeckiego języka? Czy kobieta jest obrazem Chrystusa?

LUDZIE – KSIĄŻKI – ZDARZENIA

Dziś sztuka nie ogniskuje już wokół siebie ostrych, dramatycznych sporów. Społeczeństwo przestaje reagować oburzeniem i coraz częściej skłonne jest z artystą rozmawiać. Czy w ten sposób spełnia się marzenie o społecznej zmianie?

Opinie o ebooku Miesięcznik Znak. Kwiecień 2012 - Opracowanie zbiorowe