Opis

Poradnik do wojennej gry akcji Men of Valor: Vietnam zawiera kompletny opis przejścia wszystkich operacji na normalnym (Normal) poziomie trudności.

Men of Valor: Vietnam - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Clearing the Hamlet (2) (Da Nag)
  • Clearing the Hamlet (1) (Da Nag)
  • Operation Starlight (1) (Da Nag)
  • Night Trip (Da Nag)
  • Jungle Ambush (3) (Iron Triangle)
  • Jungle Ambush (2) (Iron Triangle)
  • Jungle Ambush (1) (Iron Triangle)
  • Operation Starlight (2) (Da Nag)
  • Body Count (Da Nag)
  • Trening

Informacja o grze

Men of Valor: Vietnam to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), której akcja osadzona została w realiach wojny wietnamskiej. Gracz wciela się w amerykańskiego żołnierza i uczestniczy w misjach wzorowanych na historycznych operacjach militarnych przeprowadzonych w trakcie tego konfliktu. Poza trybem rozgrywki solowej deweloperzy ze studia 2015 zadbali o w pełni funkcjonalny, sieciowy multiplayer przeznaczony dla maksymalnie 24 uczestników.

Gra Men of Valor: Vietnam, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł premierę światową miał w 2004 roku i dostępny jest na platformach: PC, XBX. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 40


Men of Valor: Vietnamporadnik do gry

autor: Adam "Speed" Włodarczak

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=342

[email protected]

Spis treści

Witaj w piekle!

Kilka wskazówek

Trening

Da Nag

Body Count

Clearing the Hamlet (1)

Clearing the Hamlet (2)

Night Trip

Operation Starlight (1)

Operation Starlight (2)

Iron Triangle

Jungle Ambush (1)

Jungle Ambush (2)

Jungle Ambush (3)

Eagle Flight

Khe Sahn Hill Fights

Contact

Night Fight on Hill 881N (1)

Night Fight on Hill 881N (2)

Tet Offensive

MACV Base Defense, Night

Southside House-to-house Combat (1)

Southside House-to-house Combat (2)

Recapture the Citadel (1)

Recapture the Citadel (2)

Recapture the Citadel (3)

Recapture the Citadel (4)

Recapture the Citadel (5)

Recapture the Citadel (6)

Back to Khe Sanh (1)

Back to Khe Sanh (2)

Witaj w piekle!

Men of Valor, nowa gra wojenna studia 2015 (twórców Medal of Honor) bez wątpienia jest grą trudną. W niektórych miejscach można odnieść wrażenie, że autorzy zapomnieli o graczach mniej zaawansowanych, gdyż nawet na najprostszym poziomie trudności niektóre z misji zawartych w grze można powtórzyć po kilka razy.

Poradnik zawiera kompletny opis przejścia wszystkich operacji na normalnym (Normal) poziomie trudności. Całość powstała w oparciu o angielską wersję programu z zainstalowaną łatką 1.3.

Kilka wskazówek

Na dobry początek kilka wskazówek, jak grać i w jaki sposób należy korzystać poradnika:

Men of Valor, w założeniu twórców, jest grą zespołową. Oznacza to, że w trakcie gry przez cały czas towarzyszy Ci grupa walecznych Marines. Jednak w odróżnieniu od niektórych gier, w których dbać musimy również o stan zdrowia pozostałych członków załogi, tutaj nie ma to większego znaczenia. Twoi współpartnerzy czasem po prostu zginąć muszą, a czasem - nawet gdy wróg się bardzo stara - nie zginą. Możesz być więc egoistą. :)

Nie ma zapisu gry... Co tu dużo mówić - chyba największa wada całego programu. Programiści postanowili, że to gra sama dokonywać będzie opcji zapisu w ważnych momentach. Niestety, w niektórych misjach sprawdza się to wręcz fatalnie - wystarczy jeden mały błąd by cały, długi etap rozpoczynać na nowo. Graj więc rozsądnie, a przede wszystkim ostrożnie.

W związku z powyższym, dostępne poziomy trudności - łatwy, średni i trudny, nie do końca oddają to, co dzieje się w grze. Śmiało można nazwać poziom normalny trudnym, a trudny - bardzo trudnym. Brak możliwości zapisywania gry przyczynia się do powtarzania niektórych misji kilka, a nawet kilkanaście razy (co niejednego może mocno zirytować).

Na nic zdadzą się szaleńcze wypady - jeżeli chcesz wyskoczyć na środek i zabić wszystko, co się rusza, to niestety pomyliłeś tytuł. Każda taka akcja skończy się prędzej czy później śmiercią (czyli powtórzeniem etapu od pewnego, ustalonego przez komputer miejsca).

Naucz się wykorzystywać naturalne warunki krajobrazu. Nie tylko wróg może czaić się w krzewach i dżungli - rób dokładnie to samo. Każdy kamień, głaz, ściana, ruiny murów, czy też drzewo bądź krzew (nawet najmniejszy) może uratować Ci życie.

Przeważnie zasoby amunicji są wystarczające, nie musisz martwić się o brak naboi pod koniec misji. W wyjątkowych sytuacjach uwzględnione to zostało w dalszej części solucji.

Misje rozgrywane nocą są względnie trudne, toteż nie bój się rozjaśnić obrazu klawiszami

F10

oraz

F11

(bądź z poziomu Opcji - zakładka Video)

Przeciwnicy zazwyczaj nie grzeszą inteligencją, nieraz sami pchają się na linię ognia. Zdarzają się miłe wyjątki, gdy np. w zarośniętej dżungli bojówkarze Vietcongu biegną co sił w nogach w Twoją stronę i strzelają prosto w głowę.

Gra jest liniowa do bólu, musisz podążać cały czas ścieżką wyznaczoną przez autorów. Wygląda to w ten sposób, że nie możesz nawet przeskoczyć malutkiego konaru drzewa czy innej niewielkiej przeszkody - musisz po prostu obejść dany przedmiot dokładnie tak, jak zażyczyli sobie tego autorzy. Na nic więc własna inwencja i pomysłowość - staraj się dokładnie czytać rozkazy i realizować je w najbardziej oczywisty sposób.

Życzę bezproblemowej eksterminacji kmiotków i innych Wietnamczyków! :)

Trening

Na dobry początek musisz przejść przez krótki i nieskomplikowany kurs szkoleniowy.

[01]

[02]

Dojeżdżając dżipem do obozu możesz obserwować otoczenie (#01). Zeskocz z samochodu i przykucając (domyślny klawisz: C) przejdź do punktu wskazywanego przez strzałkę. Idź korytarzem dalej, czołgając się (V) kieruj się w stronę grupki ćwiczących żołnierzy (#02). Zatrzymaj się przy stoliku z apteczką - dowiesz się tutaj jak bandażować rany (przytrzymuj F).

[03]

[04]

Następnie, naciskając spację wejdź na wieżyczkę (#03), zabierz