Medieval Dynasty - poradnik do gry - Dariusz "DM" Matusiak - ebook

Medieval Dynasty - poradnik do gry ebook

Dariusz "DM" Matusiak

0,0
7,90 zł

lub
Opis

Nasz poradnik do Medieval Dynasty to zbiór najważniejszych informacji o grze oraz jej mechanikach. Wyjaśniamy w nim wszelkie tajniki survivalu i craftingu. Znajdziesz tu wskazówki na temat tego, jak polować w grze, uprawiać ziemię, rozwijać umiejętności, podnosić swoją reputację oraz wykonywać misje w grze.

Główną częścią naszego poradnika są Podstawy, gdzie opisaliśmy szczegółowo działanie głównych mechanik rozgrywki, takich jak crafting, łowiectwo czy rolnictwo. Odpowiedzi na najczęstsze pytania zawarliśmy w dziale FAQ

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
PDF

Liczba stron: 39

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Medieval Dynastyporadnik do gry

autor: Dariusz "DM" Matusiak

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8112-760-8

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=2076

[email protected]

Spis treści

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Poradnik do gry

Podstawy

Medieval Dynasty: Porady na start

Medieval Dynasty: Interfejs ekranu - HUD

Medieval Dynasty: Budowanie - jak zbudować dom?

Medieval Dynasty: Polowanie - porady

Medieval Dynasty: Crafting - jak tworzyć przedmioty?

Medieval Dynasty: Gospodarstwo - jak uprawiać ziemię?

Medieval Dynasty: Rozwój postaci

Medieval Dynasty: Reputacja i aprobata

Medieval Dynasty: Uczucia i flirtowanie

Medieval Dynasty: Własna osada

FAQ

Medieval Dynasty: Siekiera - jak zrobić?

Medieval Dynasty: Słoma - jak zdobyć?

Medieval Dynasty: Lisy - gdzie znaleźć?

Medieval Dynasty: Pieniądze - jak szybko zarabiać?

Medieval Dynasty: Pole - jak usunąć?

Medieval Dynasty: Łuk - jak zdobyć?

Medieval Dynasty: Strzały do łuku - jak zdobyć?

Medieval Dynasty: Pióra - jak zdobyć?

Aneks

Medieval Dynasty: Wymagania sprzętowe PC

Medieval Dynasty: Sterowanie PC - klawiatura

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Nasz poradnik do Medieval Dynasty to zbiór najważniejszych informacji o grze oraz jej mechanikach. Wyjaśniamy w nim wszelkie tajniki survivalu i craftingu. Znajdziesz tu wskazówki na temat tego, jak polować w grze, uprawiać ziemię, rozwijać umiejętności, podnosić swoją reputację oraz wykonywać misje w grze.

Główną częścią naszego poradnika są Podstawy, gdzie opisaliśmy szczegółowo działanie głównych mechanik rozgrywki, takich jak crafting, łowiectwo czy rolnictwo. Odpowiedzi na najczęstsze pytania zawarliśmy w dziale FAQ

Wczesny dostęp - early access

Uwaga! GraMedieval Dynasty znajduje się obecnie w programie Wczesnego dostępu, a to oznacza, że wiele elementów i mechanik gry może zmieniać się wraz z kolejnymi aktualizacjami. Dokładamy starań, by poradnik zawierał najbardziej aktualne informacje.

Medieval Dynasty polskiego studia Render Cube to sandboksowy survival z elementami RPG i city buildera, rozgrywający się w czasach średniowiecza. Wcielasz się w osiemnastoletniego chłopaka, który przybywa do swojego wuja, by pod jego opieką wejść w dorosłe życie. Gdy okazuje się, że wuj nie żyje, jesteś zdany na własne siły. Musisz samodzielnie zadbać o swoją renomę w okolicy, zbudować dom, a z czasem osadę i założyć rodzinę, by Twoja dynastia trwała.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, poruszając się po otwartym świecie gry. Głównymi miejscami zainteresowania są wioski, w których znajdziesz sprzedawców różnych towarów, zleceniodawców misji pobocznych, kandydatki na przyszłą żonę oraz ewentualnych przyszłych mieszkańców Twojej osady. Wokół wiosek znajdziesz zwierzęta oraz materiały i surowce potrzebne do craftingu. W grze istotne są mechaniki survivalu, a na rozgrywkę, zwłaszcza uprawę ziemi, mają wpływ zmieniające się pory roku. Elementy fabuły i rozwoju postaci popychają do przodu tzw. rozdziały oraz misje główne.

Medieval

Dynasty: Szybkie porady na start

Medieval

Dynasty: Edycje gry

Medieval

Dynasty: Wymagania sprzętowe PC

Medieval Dynasty: Szybkie porady na start

Poniżej znajdziesz kilka szybkich wskazówek, które pozwolą lepiej zacząć przygodę z Medieval Dynasty. Więcej informacji znajdziesz na osobnej stronie poradnika Porady na start.

Narzędzia zużywają się

w

czasie użytkowania. Warto mieć po dwie, trzy sztuki tych najbardziej potrzebnych w razie rozpadnięcia się. Najbardziej istotne są tu włócznie przy polowaniach.

Zawsze

miej przy sobie zapas patyków i kamieni. Przydadzą się do wyrobu podstawowych narzędzi, jak siekiera kamienna czy nóż.

Przed

oskórowaniem upolowanej zwierzyny wyciągnij z niej włócznie lub strzały - inaczej stracisz te narzędzia bezpowrotnie.

Nie

musisz biegać do mostów, możesz przekraczać rzekę wpław, również w czasie zimy i niskich temperatur.

Rób

save'y

przed polowaniem na niebezpieczne zwierzęta, zwłaszcza żubry, wilki lub dziki. Save'owanie przyda się także przed próbami kradzieży lub flirtowaniem, by uniknąć utraty reputacji.

Możesz kraść

z

cudzych skrzyń, o ile nikt Cię nie widzi. Zostaniesz wykryty i stracisz reputację, jeśli choćby zajrzysz do skrzyni przy śpiących osobach w chacie.

Nie

możesz spać w cudzych łóżkach.

Spanie

w swojej chacie przywraca zdrowie.

Najtańszy

i

najbardziej sycący głód produkt to podpłomyk (flatbread).

W

grze nie ma szybkiej podróży. Jeśli jednak rozpalisz ognisko i zaśniesz przy nim niedaleko od swojego domu, obudzisz się w łóżku.

Uważaj

na

ciężar surowców, zwłaszcza na kłody drzew. Będziesz poruszać się bardzo powoli, jeśli umieścisz w ekwipunku zbyt dużo ciężkich rzeczy.

Nie

zjadaj niedojrzałych jagód oraz niektórych grzybów, bo nabawisz się zatrucia pokarmowego.

Jak

najczęściej zbieraj różne surowce i poluj włócznią na zwierzynę (króliki, dziki, lisy), by rozwijać umiejętności. Odpowiedni poziom będzie potrzebny, by zaliczać niektóre questy i rozdziały.

Wciśnij

H, by

ukryć interfejs ekranu dla większej immersji.

W

grze nie ma przyspieszenia upływu czasu. Możesz jedynie przesypiać noce w godzinach od 19:00 do 7:00 przy ognisku lub własnym łóżku.

Medieval Dynasty: Edycje gry

Medieval Dynasty można kupić wyłącznie w wersji cyfrowej na platformach Steam oraz GOG w dwóch wersjach:

Podstawowej

- sama

gra

Digital Supporter Edition

- zawiera