Maryja Matka Jezusa - Silvano Renu Rita - książka

Maryja Matka Jezusa książka papierowa

Silvano Renu Rita

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Doświadczaj głębokiej miłości Maryi każdego dnia !
Maryja Matka Jezusa to piękna, wzruszająca historia o Maryi - Wybrance Boga, przepełnionej wiarą. Inspiracją do jej powstania były konkretne fragmenty Biblii, których bohaterką była Maryja oraz nauczanie Kościoła.
Celem publikacji jest wprowadzenie Czytelnika w relację miłości z Maryją, która oparta będzie na Słowie Bożym.
Stworzony przez autorkę opis uczuć i myśli Maryi, jest próbą rekonstrukcji różnych wydarzeń z Jej życia. Obserwujemy Maryję od czasu, gdy jako młoda dziewczyna została poślubiona Józefowi, przez tajemnicę Zwiastowania, Nawiedzenia św. Elżbiety, Narodzin Jezusa, aż do Zesłania Ducha Świętego.

Autorka, opisując życie tak niezwyklej osoby, jaką jest Najświętsza Maria Panna, połączyła teksty biblijne z osobistymi spostrzeżeniami. Istotnymi dla treści było kobiece spojrzenie na Maryję, ukazanie psychologicznych aspektów dokonywanych przez Nią wyborów, próba oceny niezrozumiałych dla Niej sytuacji.

Pisząc o życiu Maryi, autorka oparła swe rozważania na głębokiej wierze, modlitewnej lekturze fragmentów Biblii. Cenną wskazówką stało się dla niej nauczanie Kościoła. Książka ma charakter kontemplacyjny.
Dodatkowym, nowatorskim walorem proponowanej publikacji jest sposób przedstawienia historii życia Maryi w formie prostej, zrozumiałej dla wszystkich opowieści.

Lektura tak przedstawionej historii Matki Jezusa - Bożej Rodzicielki może stać się dla wielu Czytelników pomocą w odkrywaniu na nowo ludzkiego i boskiego wymiaru powołania.
Zgłębianie tajemnic życia Maryi stanie się okazją do nawiązania z Nią osobistych relacji.

Liczba stron: 154

Tłumacz: Tombarkiewicz Edyta

Format (wymiary): 13.0x19.5cm

ISBN: 9788375956733