Wydawca: ILLUMINATIO Łukasz Kierus Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2013

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 291 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Magia seksualna dla początkujących - Skye Alexander

Jedyne w swoim rodzaju połączenie magii seksualnej i Prawa Przyciągania. Ta praktyczna i łatwa w użyciu książka pokaże ci, w jaki sposób możesz wykorzystywać energię seksualną, by zdobywać wszystko, czego zapragniesz. Popularna autorka i znawczyni magii Skye Alexander zdradza, jak kierować swoją wrodzoną mocą twórczą, by przyciągać do siebie zdrowie, dobrobyt i szczęście.

Ten zwięzły, a zarazem wszechstronny, podręcznik prezentuje zaskakująco szeroki wachlarz sposobów poprawiania jakości swojego życia za pomocą magii seksualnej, począwszy od intensyfikowania namiętności, a skończywszy na osiągnięciu sukcesów zawodowych. Książka ta ukazuje związek seksu, mocy i magii. Znajdziesz w niej opisy rytuałów i zaklęć, a także technik pracy z partnerem, wizualizacji, rzucania uroków, tworzenia eliksirów, amuletów, talizmanów i wiele innych rzeczy.

Opinie o ebooku Magia seksualna dla początkujących - Skye Alexander

Fragment ebooka Magia seksualna dla początkujących - Skye Alexander

S k y e   A l e x a n d e r

MAGIASEKSUALNAD L A   P O C Z Ą T K U J Ą C Y C H

Wstęp do Prawa Przyciągania

PRZEŁOŻYŁ:

Maciej Lorenc

TYTUŁ ORYGINAŁU:

Sex Magic for Beginners: The Easy & Fun Way to Tap into the Law of Attraction

Redakcja: Katarzyna Pietruszka

Korekta: Dominika Dudarew

Skład i projekt okładki: skladigrafika@gmail.com

Wszystkie ilustracje wewnątrz książki udostępniło wydawnictwo Llewellyn.

SEX MAGIC FOR BEGINNERS:

THE EASY & FUN WAY TO TAP INTO THE LAW OF ATTRACTION

Copyright © 2011 Skye Alexander

Published by Llewellyn Publications

Woodbury, MN 55125 USA

Copyright © for Polish edition by ILLUMINATIO Łukasz Kierus 2012

Wszelkie prawa do polskiego przekładu i publikacji zastrzeżone. Powielanie i rozpowszechnianie z wykorzystaniem jakiejkolwiek techniki całości bądź fragmentów niniejszego dzieła bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody posiadacza tych praw jest zabronione.

Wydanie elektroniczne

Białystok 2013

ISBN: 978-83-62476-74-9

www.illuminatio.pl

Wydawnictwo ILLUMINATIO Łukasz Kierus

E-mail: wydawnictwo@illuminatio.pl

Dział handlowy: zamowienia@illuminatio.pl

Książki wydawnictwa kupisz w:

www.CzaryMary.pl

Konwersja do formatu EPUB:

Legimi Sp. z o.o.

PODZIĘKOWANIA

Każda publikacja stanowi efekt starań wielu ludzi. Pragnę podziękować osobom, dzięki którym ukazała się książka, którą trzymasz teraz w dłoniach: między innymi Holly Schmidt z Ravenous Romance/Hollan Publishing za to, jak wspaniałą jest agentką; Carrie Obry i Elysii Gallo za ich zachęty i umiejętności redakcyjne; oraz pozostałym pracownikom wydawnictwa Llewellyn. Mam także dług wdzięczności wobec wszystkich magów, których miałam niegdyś okazję poznać lub znam obecnie, a których wiedza pomogła mi się rozwinąć, w szczególności Robowi Peregrine’owi i Donowi Kraigowi. Przede wszystkim jednak jestem wdzięczna Ronowi Conroyowi za to, że był dla mnie bezpieczną przystanią, kiedy pisałam tę książkę.

WPROWADZENIE

Nikt nie wie, gdzie i kiedy dokładnie narodziła się magia seksualna. Niektóre źródła wywodzą ją od Adama i jego pierwszej żony, Lilith (poprzedniczki Ewy), która według mitologii hebrajskiej była dość niezależną kobietą i podczas seksu lubiła być na górze. Inne wskazują na rytuały płodności i bazujące na seksie święta przedchrześcijańskich mieszkańców Europy, takie jak Beltane. Jeszcze inne mówią o tantrze, gloryfikującej seks mistycznej ścieżce ekstazy, która narodziła się około 6 000 lat temu w Indiach. Nie sposób także pominąć praktyk starożytnych Egipcjan, Babilończyków, Greków, Rzymian, Persów, Chińczyków oraz Majów – i prawdopodobnie wielu innych ludów, które nie dbały o to, by uwiecznić swoją aktywność seksualną dla przyszłych pokoleń.

Znaczna część magii seksualnej, która została przekazana współczesnym mieszkańcom świata zachodniego, wywodzi się z dwóch bardzo różniących się od siebie tradycji: dawnych północnoeuropejskich/celtyckich/brytyjskich kultur, oddających cześć Ziemi, oraz bliskowschodnich/egipskich/hebrajskich/kabalistycznych szkół myśli. Druga z tych tradycji – wychwalana w XIX i na początku XX wieku przez znane i okryte złą sławą stowarzyszenia okultystyczne – posługuje się znacznie bardziej skomplikowaną ideologią, rytuałami oraz symboliką. Pierwsza z nich – mająca wielu zwolenników wśród neopogan i wiccan – jest natomiast bardziej przyjazna dla użytkowników i mniej intelektualna. Na Zachodzie można także spotkać osoby praktykujące tantrę, która dostarcza zbioru perspektyw i praktyk wyrastających z duchowości hinduskiej. Jak się zapewne domyślasz, podejścia te mają tyle samo różnic, co cech wspólnych.

Religijne lub etniczne korzenie magii seksualnej oraz postacie powiązane z różnymi systemami będą mnie tu jednak interesować w znacznie mniejszym stopniu niż współczesny potencjał tej ścieżki oraz jej praktyczne zastosowania. Moim celem jest wyjaśnienie podstawowych zagadnień: co, dlaczego, kiedy i jak. Należy zatem traktować tę książkę jako poradnik „zrób to sam” wprowadzający do magii seksualnej, a nie wyczerpujący traktat na jej temat.

Przez wzgląd na rozmiary tej książki jestem oczywiście zmuszona pominąć niektóre zagadnienia. Na samym jej końcu zamieszczam jednak listę polecanych przeze mnie publikacji, w których można znaleźć dodatkowe informacje. Ja sama postanowiłam zaprezentować pewne idee i techniki, które uważam za przydatne i przyjemne. Niemal każdy, kto wykaże się chęcią i odrobiną determinacji, może skutecznie wykorzystać te praktyki, by przyciągnąć do siebie okoliczności życiowe, jakich pragnie. Jeżeli chcesz, możesz je łączyć z innymi typami magii. Poszukuj, eksperymentuj i baw się dobrze.

Na wszelki wypadek zastrzegam od razu, że nie jest to książka poświęcona temu, w jaki sposób wskrzesić magię w twoim życiu miłosnym – choć z całą pewnością może się to wydarzyć. Nie jest to także podręcznik seksu, który pomoże ci czerpać większą satysfakcję z kontaktów intymnych – choć to również z całą pewnością może się wydarzyć. Jest to praktyczny podręcznik używania energii seksualnej w taki sposób, by przyciągać do siebie wszystko, czego się zapragnie.

Energia seksualna jest naturalna, łatwo dostępna i przy tym niezwykle potężna. Jest przyrodzona każdemu człowiekowi i stanowi klucz do zdrowia, dobrobytu i szczęścia – w całkiem dosłownym sensie znajduje się ona w zasięgu twoich rąk. Przez stulecia sekrety magii seksualnej były spowite mgłą tajemnicy. Współcześnie mogą zostać wyjawione każdemu, kto zechce z tej wiedzy skorzystać. Jestem przekonana, że wszyscy, którzy zdecydują się podążać tą ścieżką, zostaną sowicie wynagrodzeni.

Nie mam zamiaru w tej książce moralizować, posługiwać się eufemizmami ani traktować czegokolwiek w protekcjonalny sposób – nie jestem twoją mamą – niemniej jednak pozwolę sobie od czasu do czasu postawić pytanie, nad którym warto się zastanowić, lub uwypuklę ewentualne dylematy związane z omawianym przeze mnie zagadnieniem. Tylko i wyłącznie od ciebie zależy, w jaki sposób wykorzystasz informacje, które ci przekażę. Z moich obserwacji wynika, że ludzie uczą się wyłącznie przez doświadczenie. Dlatego namawiam cię, aby „po prostu to robić”.

1

SEKRET MAGII SEKSUALNEJ

Co ty na to, gdybym powiedziała, że możesz mieć wszystko, czego zapragniesz? Albo gdybym stwierdziła, że masz już wszystko, o czym pomyślisz? Kiedy zrozumiesz, że oba te zdania są prawdziwe, wejdziesz na odpowiednią drogę do stania się magiem.

A gdybym ci powiedziała, że nie musisz pracować długo i ciężko, by przyciągnąć do siebie dobre rzeczy? Pieniądze, sukces, miłość – wszystko, czego zapragniesz – nie stanowią żadnego problemu. Musisz jedynie uprawiać szaleńczą, namiętną miłość tak często, jak to tylko możliwe. Może ci się wydawać, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Niemniej jednak, magowie na całym świecie znają tę tajemnicę od tysiącleci i używają swojej energii seksualnej dla własnych korzyści. Ty także możesz to robić.

Większość ludzi marzy o lepszym życiu. Chcemy być szczęśliwsi, zdrowsi, bogatsi i tak dalej. Chcemy mieć kontrolę nad tym, co się nam przytrafia, a nie być zdanymi na łaskę przypadku, przeznaczenia lub planów innych ludzi. To właśnie dlatego większość magów zajmuje się przede wszystkim rzucaniem zaklęć. Magia sprawia, że możemy okiełznać surową energię wszechświata i ukierunkować ją w taki sposób, by wywoływała pożądane przez nas skutki. Magia sprawia, że możemy chronić się przed problemami i przyciągać do siebie to, czego pragniemy. Pomimo tego, że każdy rodzaj magii działa w ten sposób, magia seksualna jest szczególnie efektywną metodą osiągania obieranych przez siebie celów.

Być może zdarza ci się myśleć: moje życie seksualne jest całkiem niezłe, ale ciągle tonę w długach i z trudem udaje mi się związać koniec z końcem. W czym problem? Odpowiedź jest prosta: nie robisz tego we właściwy sposób. Nie, nie chodzi mi o to, co należy gdzie wkładać. Jestem przekonana, że wiesz, jak wsunąć wtyczkę w gniazdko. Chodzi mi raczej o to, że prawdopodobnie uważasz seks za coś przyjemnego i służącego do robienia dzieci – a taki sposób myślenia ogranicza twoje możliwości. Nie zdajesz sobie sprawy, że seks może ci zaoferować znacznie więcej. Nie potrafisz jeszcze mobilizować potężnej siły przyciągającej, która znajduje się w twoim wnętrzu, i używać jej do kształtowania swojego świata. No cóż, wkrótce to się zmieni.

CZYM JEST MAGIA SEKSUALNA?

Pozwól, że w pierwszej kolejności wyjaśnię, czym magia seksualna nie jest. Magia seksualna nie jest jakąś perwersyjną grą towarzyską. Nie służy do ubarwiania pozbawionego wyrazu życia miłosnego, zwiększenia szans na pójście z kimś do łóżka w sobotnią noc czy spotęgowania przyjemności zmysłowej. Głównym jej celem nie jest zaspokojenie seksualne ani prokreacja. Co prawda, całkiem możliwe, że w wyniku praktykowania magii seksualnej twoje relacje intymne i poziom satysfakcji seksualnej ulegną znaczącej poprawie, ale nie to jest jej głównym celem.

Nie zrozum mnie źle. Magia seksualna dostarcza dużo zabawy. Może także zwiększyć twoje szanse na pójście z kimś do łóżka (w rozdziale 8 opiszę, w jaki sposób) i spotęgować odczuwaną przez ciebie rozkosz. Jest ona jednak czymś znacznie więcej niż tylko sposobem na miłe spędzenie czasu. Możliwości, jakie daje, są tak naprawdę ograniczone wyłącznie granicami twojej wyobraźni.

Magia seksualna nie jest celem samym w sobie. Służy do mobilizowania twórczej mocy swojej energii seksualnej i wykorzystywania jej do osiągania pożądanych przez siebie rezultatów. Uprawia się ją, aby powodować zmiany w przejawionym świecie lub po drugiej stronie rzeczywistości. Na tym polega fundamentalna różnica pomiędzy magią seksualną a zwykłym seksem.

Jeżeli nie próbujesz począć dziecka, celem zwykłego seksu jest osiągnięcie orgazmu – i na tym koniec. W magii seksualnej orgazm jest natomiast zaledwie początkiem. Jak wyjaśnia Jeffrey Tye w książce Tantra: Sex Magic (Tantra: magia seksualna[1]): „Najpotężniejszym momentem ludzkiego istnienia jest orgazm. Magia seksualna jest sztuką wykorzystywania orgazmu seksualnego do tworzenia rzeczywistości lub poszerzania świadomości. W momencie orgazmu wszystkie zmysły i moce psychiczne są rozbudzone. Jest to chwila, w której otwiera się okno na bezgraniczne bogactwo nieskończonego wszechświata”.

MYŚLI TWORZĄ RZECZYWISTOŚĆ

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia technik magii seksualnej – a zaufaj mi, że będzie po drodze mnóstwo smakowitych detali – zajmijmy się przez chwilę samą magią i tym, w jaki sposób działa. Raz jeszcze przeczytaj pierwszy akapit tego rozdziału. Twoje myśli i emocje są młotkiem i dłutem, za pomocą których rzeźbisz swoją rzeczywistość w surowcu wszechświata, czyli energii.

Czy wiesz, że istnieje tak zwane Prawo Przyciągania? Mówiąc w skrócie, zgodnie z owym prawem przyciągasz do siebie wszystko, o czym myślisz. „Każda część składowa twojego doświadczenia życiowego jest do ciebie przyciągana za sprawą potężnej reakcji Prawa Przyciągania na twoje myśli”, wyjaśniają Esther i Jerry Hicks w ich bestsellerowej książce Pieniądze i Prawo Przyciągania.

Dwa i pół tysiąca lat temu Budda powiedział w zasadzie dokładnie to samo: „Naszymi myślami tworzymy nasz świat”. Oznacza to w gruncie rzeczy, że wszystko, czego doświadczamy w naszym świecie zmysłowym, wyrasta z naszych jednostkowych i zbiorowych myśli.

Pomysł ten może się wydawać nieco zatrważający – nie jest to bowiem coś, czego uczą na lekcjach fizyki czy na spotkaniach szkółki niedzielnej – dlatego też proponuję przyjrzeć się przez chwilę koncepcjom Buddy. Według Buddy i Prawa Przyciągania wszystko powstaje z twoich myśli – samochód, którym jeździsz; ubrania, które nosisz; jedzenie, które zjadasz. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku twojej pozycji zawodowej i rodzinnej, twojego domu, roli odgrywanej przez ciebie w społeczeństwie, twojej kariery, twojego zdrowia i każdej innej rzeczy, jakiej doświadczasz w swoim życiu codziennym. Wszystko to było najpierw iskierką wyobraźni w twoim umyśle i rozwinęło się zgodnie z twoimi przekonaniami. „Twoje obecne życie stanowi odbicie twoich przeszłych myśli”, pisze Rhonda Byrne w książce Sekret.

ZASIEWANIE ZIAREN Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Jeżeli wydaje ci się to trochę naciągane, zastanów się nad następującą analogią. Przed postawieniem domu ktoś musi go sobie wyobrazić. Pomysł architekta jest ziarnem, z którego wyrasta budynek. Podobnie jest z sytuacjami, jakie napotykasz w swoim życiu. Najpierw je sobie wyobrażasz. Twoja obecna rzeczywistość wyrosła z ziaren, zasianych przez ciebie dni, miesiące, a nawet lata temu. Gdyby ekstrapolować to z punktu widzenia logiki, można by powiedzieć: „No cóż, tak, chciałem zostać lekarzem, więc poszedłem na medycynę, odbyłem staż et cetera”.

Sekret przyciągania jest jednak prostszy, a zarazem bardziej rozległy. Sugeruje on bowiem, że jeżeli skoncentrujesz na czymś swoje myśli i emocje, przyciągniesz to coś do siebie – bez względu na to, czy robisz cokolwiek, co w oczywisty, mierzalny lub fizyczny sposób ma sprawić, by tak się stało. Jak stwierdził Budda, myśli tworzą rzeczywistość.

Kiedy nie śpimy, niemal przez cały czas o czymś myślimy – przez głowy niektórych z nas przelatuje nawet kilkaset myśli na minutę. Możesz sprawić, że owe myśli będą pozytywne. Kiedy myślisz o wszystkich dobrych rzeczach, których pragniesz, przyciągasz je do siebie. Kiedy jednak myślisz o tym, czego ci w życiu brakuje, sprawisz, że będzie ci brakować jeszcze więcej. Ogólnie rzecz biorąc: jesteś tym, co myślisz. Jeżeli twoje życie stoi w miejscu, najlepszym sposobem, by popchnąć je do przodu, jest zmiana swojego sposobu myślenia. Doktor Wayne Dyer często mawia: „Kiedy zmieniasz sposób, w jaki patrzysz na rzeczy, rzeczy, na które patrzysz, ulegają zmianie”. To dobra rada.

Jeżeli pracujesz z wyroczniami, takimi jak Tarot czy runy, być może zdarzyło ci się zauważyć, że przepowiedziany wynik nie zawsze się manifestuje. Nie jest to błąd wyroczni. Wyrocznia reaguje po prostu na twoje myśli i emocje, które pojawiają się w momencie, w którym zasięgasz jej porady. Jako że przyszłość rozwija się z myśli i emocji, które istnieją w tobie w chwili obecnej, wyrocznia pokazuje wynik, którego możesz się spodziewać, jeżeli w dalszym ciągu będziesz myśleć i czuć to, co teraz. Jeżeli zmienisz się ty, zmieni się także przyszłość.

A teraz zastanów się nad czymś innym. Według nauki cała materia składa się z cząsteczek, które są obdarzone energią, sprawiającą, że pozostają one w ciągłym ruchu. Twoje biurko może się wydawać czymś solidnym, ale tak naprawdę jest zbiorem niestabilnych cząsteczek, pomiędzy którymi znajduje się mnóstwo przestrzeni. Fizyka kwantowa wykazała, że kiedy obserwator skupia uwagę na poruszających się cząsteczkach, ulegają one połączeniu. Twoja uwaga naprawdę sprawia, że cząsteczki zaczynają się gromadzić w określonym miejscu, ustanawiając w ten sposób warunki, które doprowadzają do powstania materii. Oznacza to, że wywierasz wpływ na wszystko, na czym się skupiasz – twoja uwaga sprawia, że coś się dzieje.

Na tym polega sekret manifestacji. To naprawdę jest tak proste – a jednocześnie tak niewiarygodne.

WSZYSTKO JEST W TWOIM UMYŚLE

Magia dokonuje się w twoim umyśle. Nie potrzebujesz kryształów, różdżek ani jakichkolwiek innych narzędzi magicznych, aby ją uprawiać, chociaż różnego rodzaju przedmioty mogą być przydatne. Kluczowym składnikiem magii jest skoncentrowana myśl zasilana emocjami oraz wolą i ożywiana przez ducha.

W gruncie rzeczy magia jest sztuką intencjonalnego wykorzystywania zasad przyciągania (o których napiszę więcej w dalszej części książki) w celu osiągnięcia jakiegoś rezultatu poprzez harmonizowanie swojej woli z siłami wszechświata. Według Aleistera Crowleya, okrytego najgorszą sławą maga seksualnego naszych czasów, „Każde działanie intencjonalne jest działaniem magicznym”.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku malowania obrazów, uprawiania jogi czy robienia sosu do spaghetti, magię można praktykować na wiele różnych sposobów. Żaden z nich nie jest lepszy od innych. Jeżeli robisz wszystko właściwie, każdy rodzaj magii działa. W tej książce będzie nas jednak interesować pewna konkretna – i niezwykle skuteczna – ścieżka magiczna, która wykorzystuje potężną siłę twórczą, jaką jest moc seksualna. Ścieżka ta jest określana mianem magii seksualnej.

W gruncie rzeczy, cała magia, począwszy od prostych praktyk magii kuchennej, aż po złożone rytuały magów ceremonialnych, działa w oparciu o te same zasady. Magia seksualna nie jest wyjątkiem. Kiedy jednak ją uprawiasz, masz do czynienia z czymś mocniejszym. Dorzucasz wtedy bowiem do ognia jeszcze jedno polano i podsycasz płomienie. Magia seksualna wywołuje doświadczenia umysłu-ciała-ducha. Twój umysł tworzy intencję, twoje ciało dostarcza paliwa, a duch ukierunkowuje rezultaty.

DLACZEGO MAGIA SEKSUALNA JEST TAK SKUTECZNA

Aby skutecznie uprawiać jakikolwiek rodzaj magii, potrzebujesz skoncentrowanego umysłu – a nic tak nie przykuwa uwagi jak seks. „Orgazm ze swej natury wymaga od ciebie pełnego uczestnictwa”, pisze Margo Anand w swojej książce The Art of Sexual Ecstasy (Sztuka seksualnej ekstazy). Podczas orgazmu jesteśmy całkowicie obecni, w pełni zaabsorbowani chwilą bieżącą.

ODMIENNE STANY ŚWIADOMOŚCI

Seks wywołuje także odmienny stan świadomości. Zwyczajny, logiczny, analityczny sposób myślenia niespecjalnie nadaje się do rzucania zaklęć. W magii wykorzystuje się prawą półkulę mózgu, a nie lewą. W związku z tym, magowie często odprawiają rytuały złożone z wielu starannie zaaranżowanych kroków lub używają innych technik, takich jak medytacja, praca z oddechem czy głodówka, aby wejść w trans lub wyższe stany świadomości i zwiększyć w ten sposób skuteczność swoich praktyk. W książce Secrets of Western Sex Magic: Magical Energy and Gnostic Trance (Tajniki magii seksualnej Zachodu: magiczna energia i trans gnostyczny) Frater U.D. pisze: „Skuteczność magii seksualnej w ogromnej mierze wynika z faktu, że seks, a w szczególności orgazm, wywołuje stan «naturalnego» transu gnostycznego, który idealnie nadaje się do działań magicznych”.

Nie mam zamiaru krytykować ścieżek ani praktyk innych magów, ale gdybym miała wybierać, czy w celu poszerzenia świadomości chcę głodować przez kilka dni, pocić się godzinami w szałasie albo uprawiać namiętny seks – jak sądzisz, co bym wybrała? A ty?

SEKS ŁADUJE TWOJE BATERIE

Magię seksualną uprawia się zasadniczo w tym samym celu, co każdy inny rodzaj magii: aby sprawić, że wydarzy się coś, czego pragniesz. Możesz na przykład chcieć poprawić swoje zdrowie, przyciągnąć pieniądze lub osiągnąć duchowe oświecenie. Dodanie energii seksualnej do zaklęcia magicznego potęguje jednak jego moc. To tak jakby zwiększyć liczbę oktanową benzyny.

„Praktyka magii seksualnej jest możliwa dzięki temu, że wszystkie żywe organizmy są obdarzone zdolnością magazynowania ładunku energii”, wyjaśnia Donald Michael Kraig w swojej książce Modern Sex Magick (Nowoczesna magia seksualna).

Nasze ciała są niczym baterie. Jesteśmy podłączeni do źródła energii kosmicznej i przez cały czas pobieramy z niego życiodajny sok. Bez tego soku umarlibyśmy. Kiedy praktykujesz magię seksualną, wzmacniasz ten związek energetyczny i podnosisz poziom swojej osobistej mocy. Zasysasz więcej soku. Ładujesz swój organizm. Zwiększasz swoją zdolność do realizowania obieranych przez siebie celów.

ROLA EMOCJI W MAGII

Oprócz twoich myśli, kluczową rolę w realizacji obieranych przez ciebie celów odgrywają twoje emocje. Emocje dostarczają dla twoich myśli paliwa. Samym myślom brakuje mocy, by cokolwiek zdziałać. Niemniej jednak, intensywne emocje udoskonalają myśli w taki sam sposób, w jaki płonący ogień hartuje żelazo. Naładuj jakiś pomysł wystarczająco silnymi emocjami, a uczynisz z myśli narzędzie, które umożliwi ci osiąganie wielkich rzeczy.

EMOCJE A ZDROWIE

Jeżeli chcesz konkretnego przykładu, który obrazuje, w jaki sposób myśli i emocje wywierają bezpośredni wpływ na twoją fizyczną rzeczywistość, zwróć uwagę na ich wpływ na twoje zdrowie. Lek. med. Charles L. Raison, dyrektor kliniczny programu Ciało-Umysł realizowanego na Emory University School of Medicine w Atlancie, podkreśla, że stres jest „Współpracownikiem wszystkich współczesnych zabójców. (…) Trudno sobie wyobrazić chorobę, na którą stres i nastrój nie mają wpływu”.

Co się stanie, gdy skierujesz swoje myśli i emocje w bardziej pozytywną stronę? Wyniki ośmioletnich badań przeprowadzonych na 97 000 osób przez Women’s Health Initiative, które zostały opublikowane w „Boston Globe” w 2009 roku, wskazują na to, że szczęśliwi ludzie cieszą się dłuższym i zdrowszym życiem.

Możesz się nauczyć zmieniać swoje wzorce myślenia, tak samo jak każde swoje zachowanie. Pierwszym krokiem jest bycie świadomym własnych myśli i zrozumienie tego, że nie musisz się im poddawać i że możesz mieć nad nimi władzę. Następujące eksperymenty pomogą ci być bardziej świadomym własnych myśli.

Nastaw budzik, żeby zadzwonił za minutę. Siedź spokojnie i po prostu obserwuj swoje myśli – bez cenzury, osądzania ani intencjonalnego skupiania się na czymkolwiek konkretnym. Zwróć uwagę na to, jak wiele myśli przemknie w tym czasie przez twój umysł. W przypadku większości ludzi umysł przeskakuje od jednej myśli do kolejnej i podsuwa tuziny przypadkowych pomysłów związanych z twoją pracą; twoimi relacjami z innymi; czymś usłyszanym w radiu; tym, co chcesz zjeść na obiad… i tak dalej. Jak wiele z tych myśli jest pożytecznych, oryginalnych lub natchnionych? Jak wiele z nich to po prostu powtórki myśli, które przelatywały ci przez głowę miliony razy?

Przeczytaj artykuł dotyczący czegoś nieprzyjemnego. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób twój umysł tworzy myślokształty i w jaki sposób twoje emocje reagują na te myśli. Niemal natychmiast poczujesz się gorzej niż kilka chwil temu. Teraz przeczytaj coś pozytywnego lub podnoszącego na duchu. Zwróć uwagę na to, jak szybko twoje emocje staną się bardziej optymistyczne.

Poćwicz kontrolowanie i ukierunkowywanie myśli. Twoje myśli i emocje wywierają wpływ nie tylko na twoje ciało, ale także na każdy obszar życia. Magowie zdają sobie z tego sprawę i uczą się kierować myślami oraz emocjami w taki sposób, by osiągać pożądane przez siebie rezultaty. Im bardziej radosne będą twoje emocje, tym silniej będziesz do siebie przyciągać to, co pozytywne.

Za każdym razem, gdy przyłapiesz się na tym, że myślisz o czymś negatywnym, przestań i celowo zacznij myśleć o czymś przyjemnym. Nie poddawaj się gniewnym, zniechęcającym lub przerażającym myślom. Jak ujęła to Edith Armstrong:

Linia telefoniczna mojego umysłu pozostaje otwarta na spokój, harmonię, zdrowie, miłość i dostatek. Za każdym razem, gdy próbują się do mnie dodzwonić wątpliwości, niepokój lub strach, słyszą w słuchawce sygnał zajętej linii i bardzo szybko zapominają mój numer

.

Za każdym razem, gdy przyłapiesz się na tym, że martwisz się czymś, co może się wydarzyć w przyszłości, przestań i sprowadź swoje myśli z powrotem do teraźniejszości. W bestsellerowej książce

Potęga teraźniejszości

Eckhart Tolle opisał cudowną moc, jaka jest zawarta w bieżącej chwili. Jak już wspominałam, twoje teraźniejsze myśli i emocje tworzą twoją przyszłość, upewnij się więc, że będzie to przyszłość, której sobie życzysz.

Tak – możesz to wszystko zrobić! Potrzeba do tego jedynie praktyki i odrobinę silnej woli. Rozwinięcie siły woli sprawi natomiast, że twoje praktyki magiczne będą znacznie skuteczniejsze.

SEKS DAJE SZCZĘŚCIE I ZDROWIE

Szekspir wspomina w Makbecie o śnie, „który zwikłane węzły trosk rozplata”. Wieszcz równie dobrze zamiast „sen” mógłby napisać „seks”. Wszyscy wiemy z osobistego doświadczenia, że wspaniały seks może uspokoić zmartwiony umysł i rozbudzić w nim poczucie, że wszystko na świecie jest takie, jakie być powinno. Z przeprowadzonych w 2009 roku badań Australijskiej Narodowej Rady Zdrowia i Badań Medycznych (National Health and Medical Research Council of Australia) wynika, że kobiety, które mają satysfakcjonujące życie seksualne, cieszą się statystycznie lepszym ogólnym samopoczuciem oraz odczuwają mniejszy niepokój i przygnębienie niż kobiety, które czują się niezaspokojone seksualnie.

2

ŚWIADOME KREOWANIE SWOJEGO ŻYCIA

Jak się zapewne domyślasz, w magii seksualnej chodzi o coś więcej niż tylko „bzykanie” swojego umysłu dzień i noc. Gdyby ograniczała się tylko do tego, nikt nie byłby biedny, chory ani nieszczęśliwy. Magia seksualna jest zarówno sztuką, jak i umiejętnością. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku każdej sztuki lub umiejętności, wymaga ona opanowania pewnych technik, a następnie praktykowania owych technik w celu rozwinięcia swoich magicznych mięśni. Niemniej jednak sama technika to nie wszystko, bez względu na to, czy rzucasz zaklęcie magiczne, czy uprawiasz seks – a w szczególności wtedy, gdy próbujesz te czynności łączyć. Musisz doprawić to, co robisz, obfitą dawką namiętności.

Nikt nie bierze udziału w maratonie, jeżeli wcześniej nie nauczy się biegać, tak samo jak nikt nie zostanie wybitnym magiem seksualnym, jeżeli wcześniej nie opanuje pewnych podstaw. W związku z tym, zanim przejdziemy do bardziej wytwornych i pikantnych zagadnień, skupimy się na tym, co najważniejsze. Staniesz się w ten sposób lepszym magiem i lepszą/ym kochanką/kiem.

Prawdopodobnie wiesz już trochę o magii seksualnej – możesz nawet wiedzieć całkiem dużo. To świetnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby od razu przejść do rozdziałów poświęconych konkretnym zagadnieniom, które cię ciekawią i o których chcesz się dowiedzieć więcej, na przykład temu, w jaki sposób sprawić, że zakocha się w tobie niesamowicie przystojny mężczyzna/piękna kobieta albo jak wyglądać szczuplej bez konieczności przechodzenia na dietę (więcej na ten temat w rozdziale 8).

Niemniej jednak myślę, że odświeżanie sobie od czasu do czasu podstawowych zagadnień może być bardzo przydatne. Miałam okazję poznać przynajmniej kilku magów, którzy potrafili szybko i sprawnie rzucać skomplikowane zaklęcia, ale nie przyciągali do siebie zamierzonych rezultatów, ponieważ nie przestrzegali najbardziej fundamentalnej zasady: ich głowy i serca nie były zsynchronizowane z ich celami. Poza tym na każde zagadnienie dobrze jest czasem spojrzeć z nieco innej perspektywy. Przeczytałam mnóstwo książek na temat magii i z każdej z nich czegoś się nauczyłam.

DOSTANIESZ TO, O CZYM MYŚLISZ

Wszyscy bezustannie – choć nie zawsze świadomie – tworzymy swoje własne życie. Przez większość czasu nie zdajemy sobie jednak z tego sprawy. Zobrazuję to przykładem. Jeden z moich przyjaciół jest przekonany, że kiedy jedzie dokądś samochodem, każdy sygnalizator, jaki napotka na swojej drodze, będzie pokazywał czerwone światło. Ja natomiast zakładam, że wszystkie napotkane przeze mnie światła będą zielone. Nie jest przypadkiem, że mój przyjaciel trafia zazwyczaj na ciąg czerwonych świateł, podczas gdy mnie zdarza się przejechać z jednego krańca miasta na drugi bez ani jednego postoju. Mówiąc w skrócie: wszystko, czego oczekujesz i nad czym się zastanawiasz, zamanifestuje się w twoim życiu. Twoje przekonania prowadzą do rezultatów, których się spodziewasz.

Skuteczni magowie nigdy nie zajmują własnych umysłów tym, czego w swoim życiu nie chcą. Być może obawiasz się tego, że stracisz pracę, że kochanek/ka cię zostawi lub że zachorujesz. Jak myślisz, co się dzieje, kiedy zamartwiasz się tego rodzaju rzeczami i przez cały czas je sobie wyobrażasz? Sygnalizujesz otaczającej cię energii, by zaczęła gęstnieć zgodnie ze stworzonym przez ciebie obrazem mentalnym. Po jakimś czasie ów obraz mentalny się zamanifestuje. To, co znajdowało się dotąd w twoim umyśle, zmaterializuje się w świecie zewnętrznym. „Jako wewnątrz, tak i na zewnątrz”. (Więcej na ten temat w dalszej części książki).

Działa to jednak także w drugą stronę. Możesz skupiać swoją uwagę w taki sposób, by przyciągać do siebie to, czego pragniesz. Na tym polega magia – na używaniu swoich myśli, by świadomie i intencjonalnie kształtować swoje życie. I właśnie temu jest poświęcona niniejsza książka – uczeniu się tego, w jaki sposób manipulować energią mentalną i seksualną, by osiągać upragnione rezultaty.

SZTUKA WIZUALIZACJI

Wizualizacja jest kluczowym składnikiem magii. Termin ten został spopularyzowany w latach 70. XX wieku przez Shakti Gawain i oznacza tworzenie w swoim umyśle jakiegoś obrazu w celu wywołania określonego efektu w świecie fizycznym. Raz jeszcze posłużmy się metaforą architekta. Jeżeli architekt spodziewa się tego, że budynek zostanie wybudowany zgodnie z jego intencjami, musi go najpierw zobaczyć w wyobraźni – z najmniejszymi szczegółami. Kiedy uprawiasz magię, robisz dokładnie to samo.

Być może chcesz dostać nową pracę. W pierwszej kolejności wyobraź sobie, że wykonujesz ową pracę. Uwzględnij w tym scenariuszu swoje odczucia i emocje. Naprawdę poczuj, że robisz to, co robi się w tej sytuacji. Wzbogać swoją wizję o tak wiele barw i szczegółów, jak to tylko możliwe. Rozbudź w sobie entuzjazm. Poczuj, że dobrze się bawisz, cieszysz się swoją pracą i wykonujesz ją dobrze. Wyobraź sobie, że porozumiewasz się z kolegami z pracy w przyjazny sposób, twoi klienci cię doceniają, otrzymujesz wysoką wypłatę i tak dalej. Ujrzyj efekt końcowy, którego pragniesz, a nie kroki, które mają do niego doprowadzić. Utrzymaj ten obraz w swoim umyśle tak długo, jak będziesz w stanie. Wdrukuj swoją intencję w matrycę. Wyobraź sobie, że cząsteczki, o których pisałam wcześniej, gromadzą się, by przybrać postać fizyczną. Dostaniesz to, co zobaczysz, więc starannie zaprojektuj swoją wizję.

Co jednak, jeśli nie potrafisz przeprowadzać wizualizacji lub wydaje ci się, że nie potrafisz? Doktor Martin Hart, z którym napisałam książkę The Best Meditations on the Planet (Najlepsze medytacje na planecie), sugeruje, by zacząć od myślenia o własnym domu. Jakiego jest koloru? Z jakiego materiału jest zbudowany? Ile jest w nim pomieszczeń? Czy jest w nim kominek? Czy ma werandę? Jeśli nie różnisz się zbytnio od większości ludzi, bez problemów zobaczysz w wyobraźni swój wymarzony dom. I wiesz, co to oznacza? Potrafisz przeprowadzać wizualizację.

KOSMICZNE ZWIĄZKI

Pięć tysięcy lat temu egipski mędrzec Hermes Trismegistos miał zapisać na zielonym kamieniu nazywanym Szmaragdową Tablicą następujące słowa:

Jako na górze, tak i na dole.

Jako wewnątrz, tak i na zewnątrz.

Ten starożytny aksjomat ujawnia inny sekret magii: wszystko we wszechświecie jest ze sobą połączone. Ty i ja, gwiazdy i niebo, a także wszystkie zwierzęta, drzewa, kamienie i rzeki na Ziemi jesteśmy ze sobą spleceni elegancką matrycą energetyczną. Może się wydawać, że jesteśmy odrębnymi istotami, ale to tylko złudzenie, które zostaliśmy nauczeni postrzegać i akceptować. Tak naprawdę przypominamy miliardy lśniących nici, które tworzą nieskończenie wielki płat kosmicznej tkaniny. A jako że wszystko w owej tkaninie się ze sobą zlewa, każda rzecz oddziałuje na inne rzeczy.

EFEKT MOTYLA

Być może ktoś ci już mówił o „efekcie motyla”, teoria ta sugeruje, że kiedy motyl porusza swoimi skrzydełkami, ich ruch wywiera wpływ na wiatry na całym świecie. Metaforycznie rzecz ujmując, my, ludzie, za sprawą naszych myśli, słów i pragnień przez cały czas poruszamy swoimi skrzydełkami – a kiedy to robimy, odbija się to na energetycznej matrycy naszego wszechświata, zarówno w świecie ziemskim, jak i po drugiej stronie rzeczywistości.

Na dodatek nie możemy uniknąć wpływu wszystkiego, co dzieje się w niebiosach, poświadczy to każdy astrolog. Przyjrzyj się temu, w jaki sposób księżyc oddziałuje na fale i cykl miesiączkowy. Zwróć uwagę na to, jak wpływa na twoje emocje. „Jako na górze, tak i na dole”.

POZA GRANICAMI CZASU I PRZESTRZENI