Magia glamour. Jak w czarujący sposób dostać wszystko czego pragniesz - Deborah Castellano - ebook

Magia glamour. Jak w czarujący sposób dostać wszystko czego pragniesz ebook

Deborah Castellano

1,0
29,90 zł

lub
Opis

Poznaj magię glamour i zacznij dostawać od życia to, czego chcesz!

Zaczerpnij niezwykłą wiedzę od bestsellerowej Deborah Castellano.

Glamour to sztuka. Sztuka wzbudzania ekscytacji i zainteresowania innych oraz wykorzystywania tego do osiągania swoich celów. Poznaj „Magię glamour”, rozwiń swój potencjał i naucz się magicznego sprytu. Dowiedz się, kto z postaci historycznych i jak sięgał po magię glamour, aby zdobyć powodzenie dla swoich planów. Odkryj eksperymenty, ćwiczenia i rytuały, które staną się twoją tajną bronią w dążeniu do zdobycia wszystkiego, czego pragniesz.

Prawdziwa moc pochodzi z wnętrza, a twoje jest glamour!

__

„Castellano da ci absolutną pewność, że masz wszystkie magiczne narzędzia, których potrzebujesz, aby przechylić szalę na swoją korzyść”.

– Devin Hunter, autor „The Witch’s Book of Spirits”

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 233
Dla wujka Socka

Rekomendacje

„Castellano w błyskotliwy sposób przedstawia szereg «eksperymentów» − rytuałów i wizualizacji doprawionych szczyptą odniesień do historii, mitu, kultury popularnej oraz jej własnego doświadczenia. Pozwolą ci one stworzyć magiczny gorset czaru, który może pozbawi cię tchu, ale ukształtuje i wyostrzy twoją koncentrację. Czy jesteś gotowa uwolnić tkwiącą w tobie moc? W tej książce znajdziesz odpowiednie klucze. Powiedz tylko: tak!”

− Natalie Zamanautorka Magical Destinations of the Northeast

„Deb przywołuje koncepcję czarownicy będącej kobietą czarującą i opisuje pracę − zarówno tę magiczną, jak i przyziemną – jaką trzeba wykonać, by zafascynować i oczarować każdego, również siebie”.

− Jason Millerautor Podręcznika magii ochronnej i cofania uroków

„Konkretne rady na temat samorozwoju spowite transgresywną siłą czarowstwa. Prawdziwa moc pochodzi z wewnątrz, a ta książka pokazuje, jak po nią sięgnąć”.

− Lupaautorka Nature Spirituality from the Ground Up

„Podróżując z Deborah − czarownicą, która nie przeprasza za to, że żyje – odblokujesz swoją wewnętrzną moc i zaakceptujesz to, kim jesteś. Ćwiczenia zawarte w tej książce to potężne narzędzia, które rozbudzą w tobie czarownicę. Magia glamour zainspiruje cię i zmotywuje”.

− Jacki Smithzałożycielka Coventry Creations i autorka Coventry Magic with Candles, Oils, and Herbs

Na wojnie uroku wszystkie chwyty dozwolone

Czy jesteś gotowa zrewolucjonizować swoją praktykę magiczną dzięki wykorzystaniu własnego uroku? Stanowi on idealne narzędzie do przemiany, ponieważ każda rewolucja zaczyna się od szeptu, a nie od wystrzelonej kuli. Od twojego szeptu. Wypowiedzianego nie w czeluść najgłębszej studni, ale do właściwego ucha. Żeby otrzymać to, czego akurat najbardziej pragniesz, musisz chwytać za serce współczesne królowe i lokalnych przywódców, którzy mają nad tobą władzę. Szept ten może uchylić okna, otworzyć drzwi i prześlizgnąć się tajnymi przejściami, żeby się przysłużyć twojemu wielkiemu dziełu. Musisz być odważna, bo być może dostaniesz tylko jedną szansę na poproszenie wpływowej osoby, by spełniła twoje najświętsze życzenie. Twoje słowa zadziałają jak łyk silnego eliksiru dobytego prosto z twego bijącego serca. Spowoduje to rozdzierający ból. Kiedy szept opuści twoje usta, będziesz przerażona. Zaryzykujesz jednak i postawisz wszystko na jedną kartę.

Czy się ośmielisz?

Pragnienie serca zawsze ma swoją cenę. W innym przypadku nie pragnęłabyś tak bardzo. Zawsze najpierw trzeba pokonać mrok sennych lasów. To tam kryją się straszne rzeczy − małe i wielkie bitwy, które musisz stoczyć. Boginie i duchy zabiorą ci cząstkę ciebie, przyjaciele staną się wrogami, by później znów stać się przyjaciółmi, zajadli rywale okażą ci nieoczekiwaną litość, odniesiesz próżne zwycięstwa, poniesiesz serdeczne porażki, wygrasz przegrane sprawy, przegrasz pewne zakłady, przejdziesz drogi występku i uczciwości. Musisz być gotowa na to, że wszystko, co było dla ciebie ważne, porwą niewzruszone Mojry. Zostawią cię w błocie, a gdy znowu spojrzą na ciebie przychylnie, musisz być przygotowana na chwytanie okazji. Musisz być przebiegła, chytra, skłonna do wykorzystywania taktyki uważanej za nieuczciwą.

Taktyki takiej jak urok.

Czym w ogóle jest urok?

Słowo to ma dwie definicje:

Coś, co czyni cię fascynującą i interesującą w oczach innych.

Zaklęcie iluzji.

Druga definicja jest dla nas bezużyteczna. Sprzyja wykluczeniu z faktycznej społeczności czarownic, ponieważ łatwo dać się ponieść jej hollywoodzkim efektom specjalnym. Starszyzna mogłaby nas zbesztać, że magia tak nie działa, a nawet gdyby, to byłoby to jej okropne marnotrawstwo. Taki urok z marszu jest odrzucany jako oszustwo. Dużo szybciej można zmienić kolor oczu za pomocą soczewek kontaktowych niż fragmentu swojej praktyki magicznej. I tak oto lekceważy się urok, jako niezbyt realistyczną sztuczkę towarzyską, zamiast traktować go należycie – niczym potężną, choć subtelną magię, która uwypukla to, co czyni cię fascynującą i interesującą w oczach innych.

Nieprzypadkowo urok jest kojarzony z kobiecym pięknem, zwłaszcza jeżeli podkręcimy owo piękno makijażem lub strojem. Nauczono nas, że kobiety, które „za mocno się starają”, tak naprawdę wcale nie są ładne, tylko zwodzą szminką, bielizną korygującą i błyszczącymi szpilkami od Manola Blahnika. Pokazuje nam to, że jeśli ktoś się odważy zaakceptować własną moc i sięgnie po nią, przyjmując wszystko to, co fascynuje i oczarowuje w nim innych – jeżeli ktokolwiek ośmieli się stworzyć siebie wedle własnego uznania albo sięgnie po najgłębsze pragnienia, zwłaszcza wykorzystując do tego celu magię, wygląd, spryt albo odwagę – należy go zganić i zawstydzić. Społeczeństwo bezlitośnie wmawia nam, że prawdziwie wpływowy człowiek nigdy nie sięgnąłby po urok (ani w pierwszym, ani w drugim znaczeniu tego słowa), żeby poprawić swój los. Taka taktyka jest zarezerwowana dla striptizerek, karierowiczów, osób bez środków do życia, transwestytów, ludzi niepewnych swojej płci i tożsamości seksualnej, tułaczy, oszustów – i ciebie. Tak, dla ciebie też.

Jesteś dobrą czy złą czarownicą?

Czarownica. Okultystka. Magini. Niezależnie od tego, jakie słowo wypisałaś sobie na czole i przypieczętowałaś krwią, śliną czy olejkiem z mirry, należysz do Innych. Mamy więcej wspólnego ze szpiegami, zabójcami, piratami i rozbójnikami niż z ogółem współczesnego społeczeństwa. Może nie mieszkamy już na skraju doliny zarośniętej gęstym lasem, gdzie ludzie składają nam ofiary w zamian za nasze usługi, ale w końcu czasy się zmieniają − i my również. Urok to nie magia krajobrazów, które nigdy nie istniały, ale wszystko to, co interesujące i fascynujące w tobie. A skoro już się w tobie znajduje, leży uśpione w niecce twojej czaszki, w zarysie brzucha, w łuku pośladków − to czegóż nie uda ci się osiągnąć, gdy nauczysz się to wykorzystywać? Przywykłyśmy do tego, że jako Inne często spotykamy się z odmową. Przyzwyczaiłyśmy się do tego, że musimy się godzić na mniej i przepraszać za to, kim jesteśmy, a co nie jest łatwo akceptowane (tak, nawet obecnie). Pokornie prosimy nasze boginie, duchy i przodkinie jedynie o to, na co naszym zdaniem faktycznie zasługujemy, po czym, tak dla pewności, jeszcze tę prośbę okrawamy. Nikt nie może nas uznać za osoby wychodzące przed szereg, zachłanne, pazerne. Ani członkowie rodziny, ani przyjaciele, ani społeczność, ani sama wszechświat.

Pomyśl o wszystkich baśniach, o telewizyjnych reality show i operach. Jaki charakter zawsze stanowi przestrogę? Zła Dziewczynka. Ta, która wzięła więcej, niż powinna była wziąć, która domagała się kary, która zapomniała, gdzie jest jej miejsce, której nie przeszkadzał brak sympatii innych, skoro mogła dopiąć swego. To ją należy zniszczyć, to ona musi płakać na dnie studni, żałując swoich występków, to ją za wszelką cenę należy obalić. Możesz identyfikować się z archetypem Złej Dziewczynki, jeżeli kiedykolwiek sprawiono, że poczułaś się niewystarczająca, jeśli zostałaś kozłem ofiarnym albo zwymyślano cię tylko za to, że walczyłaś o swoje, gdy innym było to nie na rękę. Jeśli kiedykolwiek rozwiązałaś jakiś problem dzięki wykorzystaniu strategii, na którą inni by się nie odważyli.

To Dobre Dziewczynki są nagradzane. Muszą być cierpliwe, posłuszne i życzliwe – bynajmniej nie przez wzgląd na te cnoty, ale po to, żeby ktoś owe Dziewczynki uratował i nagrodził. Zatem zmuszamy się do bycia Dobrymi Dziewczynkami, ponieważ drżymy na myśl o konsekwencjach znanych nam z narracji kulturowych i satysfakcji, jaką odczuwają inni, gdy Zła Dziewczynka traci swoją pozycję w prawdziwym życiu. Niezależnie od tego, jak bardzo drażni nas ta rola, zaciskamy zęby i próbujemy w niej wytrwać, bo zmusza nas do tego kulturowa narracja. Jest tylko jeden sposób, by o coś poprosić: grzecznie i zawsze o ciut mniej, niż naprawdę chcemy. Tylko w ten sposób możemy dostać coś dla siebie − i jednocześnie nie martwić się wrogami. Jeżeli będziemy cnotliwe, zasłużymy na spełnienie swojej prośby. Czekamy, robimy to, czego się od nas oczekuje, i wciąż żywimy nadzieję. W końcu jednak zaczyna nas przepełniać gorycz, bo okazuje się, że wcale nie zostałyśmy nagrodzone za naszą cnotę, bo nie okazała się ona nagrodą sama w sobie. Jakkolwiek identyfikujesz się płciowo, możesz zauważyć, że utożsamiasz się z rolą Dobrej Dziewczynki, jeżeli wolisz się dogadywać ze wszystkimi, nawet gdy zagraża to twoim osobistym ambicjom, jeżeli jesteś uprzejma, nawet gdy czas na kurtuazję dawno minął, albo jeżeli przestrzegasz skomplikowanych zasad, żeby tylko inni cię lubili. Nas wszystkie, Dobre Dziewczynki, łączy jedno: bycie miłą nie sprawiło, że spełniły się nasze pragnienia. A jeśli można by być Złą Dziewczynką, pozostając Dobrą?

Możesz być i taka, i taka. Wystarczająco Zła, żeby realizować swoje ambicje – z wykorzystaniem przyziemnej pracy, uroku i magii, a jednocześnie wystarczająco Dobra, żeby żyć według osobistego kodeksu etycznego, dzięki któremu będziesz mogła chodzić z dumnie uniesioną głową.

Wszystko zaczyna się właśnie tutaj i właśnie teraz − od twojego wielkiego dzieła.

Twoje wielkie dzieło jest zasilane przez twoje pragnienie

W alchemii twoim wielkim dziełem byłoby stworzenie kamienia filozoficznego, który przeszedłby cztery etapy rozwoju i uczyniłby cię jeszcze potężniejszą alchemiczką, prawdopodobnie nieśmiertelną. W pracy nad dziełem pomagałyby ci kolory, ptaki oraz inne symbole, ale kamień filozoficzny stworzyłabyś sama − dla osobistego oświecenia. Ogromny wpływ na tworzenie kamienia wywarłyby twoja moc, wybrane przez ciebie materiały, twoje interpretacje tekstów oraz osobiste ambicje.

Kiedy jednak ja piszę o twoim wielkim dziele, odnoszę się do twojej najgłębszej przemiany, która zaczyna się w chwili, gdy jesteś w stanie sprecyzować swoje pragnienie. Właśnie tak. Pragnienie – prawdziwe sedno mroku w baśni twojej codzienności. Magia ma być używana przez tych, którzy pragną czegoś tak bardzo jak główna bohaterka baśni – zła czy dobra. Gdyby nie płonęła w tobie niezaspokojona potrzeba, po co miałabyś wyruszać w podróż, która przyniesie ci nieznane, przerażające konsekwencje? Nie uda ci się zaplanować każdego kroku na tej drodze, nie będziesz wiedziała, co robić, żeby podsycić ten ogień. Nie wiesz też, czy w ogóle odniesiesz sukces. Co to wprowadzi do twojego życia? Co z niego zabierze? Żadna rozważna osoba nie przeszłaby przez mroczne, nieznane korytarze, chyba że… w najgłębszym zakamarku serca czegoś by wściekle pragnęła. Zanim jednak postawimy pierwszy krok, będzie nam potrzebny…

Konspekt rytualnych eksperymentów ezoterycznych

Rytuał może być tak prosty albo tak rozbudowany, jak zechcesz. Jesteś kapitanką własnego statku. Sama decyduj, co w eksperymentach ezoterycznych zamieszczonych w niniejszej książce sprawdza się dla ciebie najlepiej. Jednocześnie zachęcam cię do odstąpienia od najwygodniejszych nawyków dotyczących sztuki magicznej i sprawdzenia, jak ci się praktykuje w inny sposób. Komfort często nie gwarantuje powodzenia. Ja na przykład mam nawyk oglądania reality show, z którym niedawno (w znacznym stopniu) skończyłam. To przyjemne i wciągające, ale uniemożliwia mi praktykowanie magii, czytanie, pisanie, praktykowanie jogi, aktywne angażowanie się w życie innych ludzi czy oglądanie innych produkcji telewizyjnych. Muszę więc (przynajmniej w znacznym stopniu) wyeliminować ten przemiły nawyk, jeżeli chcę rzeczywiście zmienić inne aspekty swojego życia.

Jeśli więc zwykle rzucasz krąg, tym razem tego nie rób, tylko wykorzystaj inną formę ochrony. Jeżeli zazwyczaj powstrzymujesz się od poproszenia swoich bogiń i duchów o jakieś drobne łaski, tym razem poproś i przekonaj się, co się wydarzy. Jeśli zazwyczaj wszystko dokładnie przygotowujesz, sprawdź, jakie efekty przyniesie twoja praca, gdy postawisz na improwizację. Notuj, co zrobiłaś inaczej niż zwykle i jakie widzisz tego rezultaty. Bardzo trudno zmienić nawyki, które dodają nam otuchy, ale celem czarowstwa nigdy nie było sprawianie, że będziemy się czuć bezpiecznie czy komfortowo. Zostało ono stworzone po to, żeby wstrząsać światem, zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym. To pierwotny krzyk, który domaga się wysłuchania.

Opisane w tej książce obrządki (eksperymenty ezoteryczne) należy wykonać w kolejności, w jakiej zostały przedstawione. Kompozycja każdego z nich ma pobudzić twoją kreatywność – nie stanowi ścisłych wytycznych, tylko różę kompasową, która ma ci wskazać właściwy kierunek, żebyś mogła odnaleźć swój cel. Sposób odnalezienia tego celu zależy od ciebie, ważne jest tylko dojście do niego. Możesz zignorować wszystkie moje sugestie albo trzymać się ich tak ściśle, jak zapragniesz − wybór należy do ciebie.

Jeżeli postanowisz zmienić ich kolejność albo któryś pominąć, nie obawiaj się − na twoją głowę nie spadną wielopokoleniowe klątwy, duchy nie będą cię ścigać we śnie, nie wydarzy się żadna podobnie ekscytująca rzecz. Jeśli jednak rzeczywiście pragniesz ujawnić swój urok i wykorzystać go do zrealizowania swojego wielkiego dzieła, dobrze, żebyś wykonała każdy rytuał uważnie, roztropnie i w przedstawionej kolejności.

Wielkie dzieła różnych osób nigdy nie będą identyczne, tak jak nikt nie ma identycznego DNA, identycznych odcisków palców czy identycznej osobowości. Twoje wielkie dzieło powinno wymagać wysiłku, powinno mieć dla ciebie głębokie znaczenie i powinno być czymś, co wymaga zarówno pracy magicznej, jak i działań realnych. Potencjalnym wielkim dziełem może być wszystko − od „Regularnej praktyki duchowej”, przez „Odnalezienie partnera, z którym wezmę ślub”, „Odkrycie ścieżki kariery” czy „Zrealizowanie konkretnego kreatywnego przedsięwzięcia”, po „Kupno domu, żebym mogła zapuścić korzenie”. Przedstawiony poniżej pierwszy eksperyment ezoteryczny pomoże ci odkryć, czym jest twoje wielkie dzieło. Dalsza część książki da ci szansę na wykorzystanie magii uroku do jego realizacji.

Eksperyment ezoteryczny nr 1

Cel: Odkrycie swojego pierwszego wielkiego dzieła.

Spakuj do torby rzeczy, których możesz potrzebować i które uniesiesz. Oprawiony w skórę dziennik, który dostałaś kiedyś w prezencie, ale nigdy go nie używałaś, i dobry długopis. Telefon ze starannie ułożoną playlistą. Stary koc. Podróżną karafkę wypełnioną kavą. Samodzielnie upieczoną bułeczkę z uważnie wybranymi ziołami. Wysłużone karty tarota. Koraliki mala. Kompas odziedziczony po babci. Kredki i blok rysunkowy. Zapach, który przywołuje konkretne wspomnienie. Solidne buty. Znoszony sweter. Małą torebkę soli. Małą paczuszkę czystego tytoniu. Amulet ochronny. Nasiona granatu. Pomadkę czerwoną jak róża. Lustereczko ozdobione tajemnymi runami. Święty tekst. Zaczarowany balsam.

Idź do lasu. Nie, nie do tamtego. Nie do twojego lasu z drzewem, które tuli cię w swoich gałęziach, i z odśpiewującym ci kosem. To musi być nieznany ci gaj, który cię nie pamięta. Podążaj ścieżkami wytyczonymi przez pomocnych nieznajomych, aż wejdziesz głęboko między drzewa. Znajdź takie, które cię wzywają, idź tak długo, aż dotrzesz do miejsca, które jest częścią twojego przeznaczenia. Zejdź ze ścieżki, uważnie zapamiętując, jak na nią wrócić. Spaceruj, aż znajdziesz odosobnione miejsce. Rozłóż koc. Najpierw ofiaruj gajowi tytoń. Wymów słowa proste i naturalne dla ciebie. Złóż ofiarę u korzeni drzewa. Wyznacz granice przestrzeni rytuału i wznieś ochronę, rozsypując wokół koca krąg soli. Obróć jakąś część ubrania na lewą stronę. Wyjmij z torby przyniesione rzeczy i ułóż je na kocu w zadowalający sposób. Ustal intencję. Starannie i zwięźle wyraź pragnienie odnalezienia swojego wielkiego dzieła. Posłuż się wybranymi przedmiotami. Pisz spontanicznie. Rysuj. Zmień stan swojego umysłu. Wprowadź się w trans wybraną muzyką. Ciągnij karty tak długo, aż ścieżka będzie jasna. Jedz nasiona granatu do czasu, aż przejawią się twoje duchy. Mantruj: Soooo (wdech), hammm (wydech). Ja jestem tym. Szukaj omenów w otaczających cię ptakach, drzewach, wiewiórkach, jeleniach. Zostań tam, dopóki nie uzyskasz konkretnego, wyrażonego jednym zdaniem wielkiego dzieła. Przetrwaj nudę, przetrwaj frustrację, przetrwaj złość, przetrwaj niepokój egzystencjalny, przetrwaj gadaninę mózgu. Wytrwaj, aż dostaniesz odpowiedź. To twoja misja. To początek twojej podróży.

Zapisz pragnienie swojego serca jednym zdaniem. Dreszcz lęku, który przeszyje twoje ciało po tak odważnym kroku, będzie prawdziwy. Jeśli jednak będziesz ostrożna i przebiegła, jeśli wykorzystasz pulsującą w tobie magię, być może przeżyjesz, by opowiedzieć swoją historię. Oczywiście jeżeli wcześniej owa magia nie spali cię żywcem niczym ćmę. Nie mów, że cię nie ostrzegałam.

Urok to nie jest tylko pojedynczy płomień − to całe ognisko. 

Teraz już wiesz, czego pragniesz. A jak to osiągnąć?

Odkryłaś już swoje wielkie dzieło. Czy zaskakuje cię jego temat? Czy to coś, co od zawsze w tobie płonęło i o czym wiedziałaś? Weź oddech i poświęć chwilę na rozpoczęcie planowania koniecznej przyziemnej pracy. Wykorzystaj dowolną metodę, która sprawdza się w twoim przypadku: szkicuj, pisz, użyj organizera, zbierz zdjęcia, zrób to, co jest naturalne dla twojego procesu. Wymyślanie praktycznych sposobów na osiągnięcie wielkiego dzieła nastroi cię odpowiednio do rzucenia magii uroku, by to dzieło wykonać.

Gdy już będziesz mieć jakieś pomysły, wykorzystaj poniższe praktyczne narzędzia do rozłożenia wielkiego dzieła na mniejsze etapy:

Zacznij mówić innym o swoim wielkim dziele. Nic nie motywuje tak bardzo, jak poczucie wstydu, że jest się zbyt leniwym, by osiągnąć to, co się postanowiło. Opowiadanie ludziom o swoich celach zapewnia też ich wsparcie w przypadku porażki oraz pochwały w przypadku sukcesu.

Rozłóż swoje wielkie dzieło na mniejsze etapy. Załóżmy, że chcesz otworzyć własną firmę. To długi proces – znam to z autopsji. Sam cel jest zbyt duży, rozproszy cię Facebook. Jaki jest punkt wyjścia dla tak wielkiego dzieła? Ustal, jaka to ma być firma. Następnie sprawdź, czego potrzebujesz, żeby odnieść sukces. W ramach pracy dodatkowej zacznij ją promować w mediach społecznościowych i przez stronę internetową − i dopiero wtedy odpowiedz sobie na pytanie, czy właśnie tego pragniesz. Skorzystaj z magii uroku, żeby przyciągnąć odpowiednie wpływy. Zastanów się, jak chciałabyś się prezentować w tej firmie. Spisz jej misję. Ustal, co musiałabyś osiągnąć, żebyś mogła rzucić pracę etatową, odłożyć pieniądze na czarną godzinę i tak dalej. Musisz rozłożyć to dzieło na kroki rozsądnej wielkości, zostawiając przestrzeń na porażkę i nieprzewidziane okoliczności – te korzystne i te niekorzystne.

Bądź zdyscyplinowana i oddana. Jeżeli któreś aspekty twojego wielkiego dzieła wymagają zachowania terminów, musisz ich dotrzymać. Nawet w przypadku ich braku najlepszym sposobem na osiągnięcie wielkiego dzieła jest… cóż, praca. To ma sens, prawda? Musisz wkładać trud i wysiłek zarówno w urok, jak i w realne działania. Jeżeli nie będziesz bezustannie pracować nad wielkim dziełem, nie zrealizujesz go. Okaże się tylko kolejnym zaprzepaszczonym marzeniem. Możesz się zastanawiać, co tak naprawdę oznacza „bezustanna praca”. Gdyby ktoś cię zapytał, co ostatnio zrobiłaś, żeby się przybliżyć do realizacji wielkiego działa, czy natychmiast będziesz miała gotową odpowiedź? Czy masz już dość swojego wielkiego dzieła? Czy zaczęłaś je nienawidzić? Jeżeli na wszystkie trzy pytania odpowiedziałaś twierdząco, znajdujesz się we właściwym miejscu.

Nie jesteś taka jak inne

Dalsza część książki dostępna w wersji pełnej

Spis treści:
Okładka
Karta tytułowa
Rekomendacje
Na wojnie uroku wszystkie chwyty dozwolone
Czym w ogóle jest urok?
Jesteś dobrą czy złą czarownicą?
Twoje wielkie dzieło jest zasilane przez twoje pragnienie
Konspekt rytualnych eksperymentów ezoterycznych
Teraz już wiesz, czego pragniesz. A jak to osiągnąć?
Nie jesteś taka jak inne
Tolerancja to nie to samo co akceptacja
To twoja tajemna moc – wykorzystaj ją
Twoje działania mają konsekwencje
Twój mrok i twoje światło: idealne połączenie
Urok szczegółowo
Jedna mała rzecz
Pierwszy element nowego porządku twojego świata
Urok historyczny
Róża czerwona, róża biała
Czego nas uczą Elka i Gośka
Przygotuj się na niespodziewane
Rewolucja zaczyna się od sypialni żony twojego chłopaka
Urok ma twoje oblicze
Anna B. i szersza perspektywa
Czego nas uczy Anka B.
Obejmij w posiadanie zajmowaną przestrzeń
Lustereczko, powiedz przecie
Nie jesteś płytka – jesteś zmotywowana
Chwila wyrozumiałości dla siebie
Urok nie działa, jeżeli go nie używasz
Piękno jest statyczne, urok jest magiczny
Twój styl, starannie opracowany
Lista kontrolna twojego (zewnętrznego) uroku
Rozszerzanie kósmēsis
Twój urok musi być aktywny
Kiedy masz jakieś wątpliwości, zapytaj boginię
Odsłaniaj się powoli
Czy ta relacja jest poważna?
Żeby urok działał, musisz wychodzić z domu
Urok nie zawsze wymaga miny poważnej gotki
Urok i wielkie dzieło: lista kontrolna na półmetku
Nikt nie budzi się w takim stanie
Czego nas uczy Aśka
Empatia w uroku nie jest opcjonalna
Ludzie lubią ludzi, którzy słuchają
Dawno, dawno temu
Nawiąż relacje z ludźmi, którzy cię nienawidzą
Większość z nas nie ma naturalnego talentu
Wielozadaniowość to wyzwanie nawet dla proroków
Czego nas uczą Deb i Jael
Podstawy teorii gier
Porażka zawsze wchodzi w grę
Praktyka czyni urok
Osiągnięcie czegoś wielkiego jest trudne
Urok utrzymuje twoją motywację
Nagły sukces może wywołać lęk
Najlepszą obroną jest atak
Nie musi ci się to podobać, po prostu musisz to zrobić
Nie wszyscy dobrze ci życzą
Nie musisz uszczęśliwiać wszystkich
Twoja najlepsza (nie)przyjaciółka
Poczucie bezpieczeństwa przychodzi wraz z praktyką
Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, tylko obojętność
Złe oko jest dla każdego
Porażka nie zawsze oznacza przełom
Kobieta walcząca o swoje, a nie dzika bestia
Czego nas uczy Gośka A.
Wiele przyczyn porażki
To ty jesteś wspólnym mianownikiem
W otchłani twojego głodu
Asceza jest dla każdego
Niechętna żona i ksieni
Czego nas uczy Helka
Asceza w dowolnej formie

TYTUŁ ORYGINAŁU:

Glamour Magic: The Witchcraft Revolution to Get What You Want

Redaktor prowadząca: Ewelina Sokalska

Redakcja: Anna Płaskoń-Sokołowska

Korekta: Ewa Popielarz

Projekt okładki: designpartners.pl

Grafika na okładce: © NadezhdaSH (Depositphotos.com)

Glamour Magic:

The Witchcraft Revolution to Get What You Want

Copyright © 2017 Deborah Castellano

Published by Llewellyn Publications

Woodbury, MN 55125 USA

www.llewellyn.com

Copyright © 2019 for the Polish edition by Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus

Copyright © for the Polish translation by Ischim Odorowicz-Śliwa, 2019

Wszelkie prawa do polskiego przekładu i publikacji zastrzeżone. Powielanie i rozpowszechnianie z wykorzystaniem jakiejkolwiek techniki całości bądź fragmentów niniejszego dzieła bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody posiadacza tych praw jest zabronione.

Wydanie elektroniczne

Białystok 2019

ISBN 978-83-66436-21-3

Bądź na bieżąco i śledź nasze wydawnictwo na Facebooku:

www.facebook.com/kobiece

Wydawnictwo Kobiece

E-mail: [email protected]

Pełna oferta wydawnictwa jest dostępna na stronie

www.wydawnictwokobiece.pl

Na zlecenie Woblink

woblink.com

plik przygotowała Katarzyna Rek