Łódź wielowyznaniowa - Badziak Kazimierz, Chylak Karol, Łapa Małgorzata - książka

Łódź wielowyznaniowa książka papierowa

Badziak Kazimierz, Chylak Karol, Łapa Małgorzata

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Publikacja otrzymała wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego

dla Najlepszej Publikacji Akademickiej w Dziedzinie Nauk Społecznych i Humanistycznych w prestiżowym Konkursie ACADEMIA 2015
Autorom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Wyróżnienie zostało wręczone podczas IX edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które odbyły się w ramach Warszawskich Targów Książki.
Czy istnieje „gen” religijny? Co decyduje o rozwoju życia duchowego rozumianego jako potrzeba nawiązania kontaktu z Bogiem? Jaką rolę pełni życie religijne w wymiarze społecznym? W publikacji podjęto próbę odpowiedzi na te pytania oraz zaprezentowano rozwój wszystkich wspólnot wyznaniowych na obszarze Wielkiej Łodzi w okresie do wojny światowej.

Od początku XIX w. rozpoczął się proces tworzenia „polskiego Manchesteru”, określanego też jako „tygiel narodów, kultur i religii”. Jego wyróżnikiem, obok skomplikowanych podziałów narodowościowych, był systematyczny rozwój życia społecznego ze sferą duchowości na czele. Do wybuchu I wojny światowej powstała skomplikowana „mozaika” religijna podzielona na wyznania chrześcijańskie i niechrześcijańskie (takie jak religia mojżeszowa i muzułmańska).

Liczba stron: 708

Format (wymiary): 16.5x23.5cm

ISBN: 9788379694488

Wydanie: 1