Opis

Poradnik dla początkujących do gry Lineage II: Goddess of Destruction, to tekst przygotowany z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę z tym klasycznym MMO. Zawiera m.in. informacje o występujących w grze klasach i rasach postaci czy trybach PvP.

Lineage II: Goddess of Destruction - poradnik dla początkujących zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Zdobywanie doświadczenia
  • Człowiek (Tworzenie postaci)
  • Podział klas (Lindvior)
  • Podstawy (Tworzenie postaci)
  • Jasny elf (Tworzenie postaci)
  • Mapa świata
  • Kamael (Tworzenie postaci)
  • Mroczny Elf (Tworzenie postaci)
  • Podstawy (Player vs Player)
  • Goddess Of Destruction

Informacja o grze

Jedna z bardziej znanych i cenionych gier MMO w historii tego gatunku. Produkcja rozgrywa się w świecie fantasy zamieszkałym przez ludzi, elfy, krasnoludy i inne istoty. Lineage II cechuje się olbrzymim światem, rozbudowanym rozwojem postaci, bitwami zakrojonymi na ogromną skalę oraz motywem przejmowania kontroli nad zamkami. W grudniu 2011 roku gra przeszła na model free to play.

Gra Lineage II, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku MMO. Tytuł wydany został w Polsce w 2005 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 38


Lineage II:Goddess of Destructionporadnik do gry dla początkujących

autor: Jacek "Ramzes" Winkler

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1345

[email protected]

Spis treści

Lineage II: Goddess of Destruction - poradnik dla początkujących

Słownik pojęć

Mikropłatności

Tworzenie postaci

Podstawy

Człowiek

Jasny elf

Mroczny Elf

Kamael

Ork

Krasnolud

Zdobywanie doświadczenia

Omówienie Interfejsu

Mapa świata

Waluty

Środki Transportu

Goddess Of Destruction

Player vs Player

Podstawy

Ceremonia Chaosu

Wojny Klanowe

Oblężenia (Siege)

Olimpiada

Lindvior

Podział klas

Lokacje

Lineage II: Goddess of Destruction - poradnik dla początkujących

W poradniku dla początkujących do gry Lineage II: Goddes of Destruction znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia zabawy w tej klasycznej grze MMO. Opanowanie pojęć używanych przez innych graczy czy dobre zrozumienie rozbudowanego systemu klas postaci nie jest zadaniem łatwym, ale dzięki poniższemu tekstowi powinno zająć znacznie mniej czasu. Poradnik zawiera również szczegółowe informacje na temat zmian wprowadzonych w najnowszym dużym rozszerzeniu, dzięki czemu osoby powracające do gry po dłuższej przerwie, szybko zapoznają się z wszelkimi nowościami.

Poradnik zawiera:

Słownik często używanych pojęć

Opis tworzenia postaci

Spis wszystkich dostępnych ras oraz klas postaci

Opis podstaw rozgrywki oraz omówienie interfejsu gry

Informacje na temat walut, płatności oraz domu aukcyjnego

Wykaz nowości wprowadzonych w rozszerzeniu

Goddess Of Destruction

Listę Dungeonów

Dokładne omówienie rozgrywki PvP

Lineage II: Goddes of Destruction to najnowsza wersja wydanego jeszcze w 2003 roku koreańskiego MMO, które wraz z ukazaniem się rozszerzenia przeszło na system finansowania free2play. Gra nie tylko nie wymaga już płacenia miesięcznego abonamentu, ale jest również oficjalnie dostępna w języku polskim.

Jacek "Ramzes" Winkler (www.gry-online.pl)

Słownik pojęć

W Lineage 2 znajdziesz zagadnienia i skróty, które od lat występują w grach typu MMO. Większość graczy posługuje się nimi na co dzień.

1. Adena - środek płatniczy w grze

2. AoE (Area of Effect) - Umiejętności, które działają obszarowo

3. DoT (Damage over Time) - Umiejętności, które po użyciu, utrzymują efekt działania przez pewien okres czasu (zadają obrażenia)

4. DPS (Damage per Second) - Obrażenia zadawane na sekundę. Wyznacznik każdej postaci do zadawania obrażeń (Damage Dealer)

5. AH (Auction House) - Dom aukcyjny. Miejsce, w którym możesz sprzedać bądź kupić potrzebny ekwipunek, ssy, enchanty itp.

6. SSY (Soulshot i SpiritShot) - Ładunki dusz, które po użyciu dają dwa razy większe obrażenia. Odpowiednio dla fightera soulshot, dla maga spiritshot, blessed spiritshot (Błogosławione ładunki dusz)

7. Raid - Zbieranie drużyny w celu pokonania Bossa, którego nie da się pokonać samemu.

8. Healer - Klasa stworzona do leczenia drużyny (Mag)

9. Fighter - Wojownik zadający obrażenia z fizycznych ataków. Dzielą się na dwie grupy. Close combat fighter (walczący w zwarciu) oraz range fighter (walczący na odległość) łucznicy, kusznicy.

10. Nuker - Mag zadający obrażenia

11. HP/MP/CP - Punkty życia, many oraz walki

12. Support - Postać do buffowania, debuffowania, leczenia.

13. Buff/Debuff - Wzmocnienia oraz osłabienia

14. Tank - Postać, która zbiera wszystko i wszystkich na siebie, przejmując przy tym obrażenia spadające na drużynę

15. Aggro - Umiejętność tanka do trzymania przeciwników na sobie

16. NPC (Non Player Character) - Postać kierowana przez serwer, od której możesz wziąć questy, sprzedać przedmioty itp.

17. Quest - Zadanie do wykonania

Mikropłatności

Lineage 2 jest grą Free To Play, więc twórcy starają się zarabiać przede wszystkim na mikropłatnościach. Każdy gracz może skorzystać ze sklepu "L2 Store", który oferuje wiele ciekawych przedmiotów, których nie możliwych do zdobycia w samej grze. L2 Store nie oferuje graczom przedmiotów, które w znaczącym stopniu dawałoby im przewagę nad innymi. System przede wszystkim umożliwia zakup przedmiotów związanych z szybkim zdobywaniem doświadczenia, jak na przykład zwoje witalności czy specjalne ciastka dające bonus do zdobywanego doświadczenia. "L2 Store" umożliwia dwa rodzaje transakcji. Możemy kupić przedmiot dla siebie lub sprezentować go przyjacielowi. W zależności od lokalizacji walutą jest euro lub dolar. W sklepie znajdziesz również czysto kosmetyczne rzeczy jak czapki czy peleryny.

Tworzenie postaci

Podstawy

Interfejs tworzenia postaci wygląda następująco. Jak w każdej grze MMO możemy wybrać odpowiednią dla siebie rasę, klasę oraz wygląd czy płeć.

1. Opis