Wydawca: Buchmann Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski Rok wydania: 2015

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 448 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Kuba - Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik

PIERWSZA I JEDYNA AUTOBIOGRAFIA WIELKIEJ GWIAZDY ŚWIATOWEGO FUTBOLU! Wyczekiwana zarówno przez polskich, jak i niemieckich czytelników.

Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów oraz o blaskach i cieniach piłkarskiego życia. W książce o Błaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy: Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jürgen Klopp.

Opinie o ebooku Kuba - Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik

Cytaty z ebooka Kuba - Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik

czasem Jurek Brzęczek coraz rzadziej musi łamać opory domowników i  przyjaciół Kuby, wołając z  drugiego pokoju: Gosi mówimy wszystko! Chociaż są i  takie sprawy i  związane z  nimi emocje, które na zawsze zostaną między nami. Jak to w  rodzinie?
Kuba nie opowiada mi o  śmierci Dominiki, ośmioletniej dziewczynki, którą również wspierał w  walce ze śmiertelną chorobą, chociaż w  mojej obecności na głos zastanawia się, jak to wszystko zorganizować, żeby w  piątek rano pojechać na jej pogrzeb, a  potem zdążyć na zgrupowanie reprezentacji. Jak to dobrze, że rozegrałem z  nią ostatnią partię chińczyka – dodaje. Nie pytam. Milczę. Nauczona tyloma godzinami przebywania z  Kubą, wiem, że w  tych kilku zdaniach tak naprawdę opowiedział mi całą historię.
Drugi zespół, który lubię, to Bezimienni. Wysłałem ci już piosenkę Nie mam nic ? Łączą narodziny, łączą nas pogrzeby Łączą nas choroby, gdy nadejdą dni biedy Dostrzegamy wtedy, że tak naprawdę nic nie mamy Poza mną i  tobą, poza mną i  wami Gdy po ciebie przyjdzie anioł w  czarnej szacie Ciesz się tym, że obcy człowiek mówił ci dziś: „bracie” Dalej w  tym temacie, pochowała matka syna Urnę oznaczyli deszczem łez bliscy i  rodzina Miałeś kilka chwil, które wspomnieć warto Bólem i  tęsknotą u  wielu to poparto Kim naprawdę byłeś, szczere łzy powiedzą Ile dałeś z  siebie, bliscy tylko wiedzą A  nie tłumy gapiów, których ciekawość suszy Dzielą sami tych na pokaz, które są bez duszy Masz dzisiaj wszystko, inni nic nie mają Żyjemy tak długo, jak bliscy pamiętają