Wydawca: Ole Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2014

Kryzysk. Zmień kryzys w zysk ebook

Maciej Bennewicz

(0)

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Kryzysk. Zmień kryzys w zysk - Maciej Bennewicz

Przyjazny poradnik znanego trenera - przewodnika rozwoju osobistego.

Jak w sytuacji kryzysowej znaleźć dobre strony i nowe satysfakcjonujące rozwiązania. Jak zyskać na kryzysie, zarówno w sensie globalnym, jak i zawodowym oraz osobistym.

Opinie o ebooku Kryzysk. Zmień kryzys w zysk - Maciej Bennewicz

Cytaty z ebooka Kryzysk. Zmień kryzys w zysk - Maciej Bennewicz

Życzę ci, żeby wszystkie zmiany, którym podlegasz, prowadziły do sukcesu. Życzę ci, żebyś zamiast podlegać kryzysom, nauczył się nimi zarządzać. Życzę ci, żebyś nauczył się traktować kryzys jako szansę na zysk i  na polepszenie swego życia. Ta książka została napisana po to, byś te życzenia mógł spełnić.
Ci, którzy przegrywają, traktują przeciwności jak przeszkody nie do pokonania. Nawet w  najtrudniejszych warunkach gospodarczych, ekonomicznych, społecznych, a  nawet pogodowych, jedni wygrywają, a  inni nie. Ci ostatni uwierzyli w  kryzys. Ci pierwsi potraktowali go jako swoją szansę.
Jeśli małolitrażowym, delikatnym autkiem chcesz wozić kartofle do skupu, zawieszenie wystarczy ci na niezbyt długo. Jeśli ciągnikiem przewozisz lekkie paczki, oznacza to marnotrawstwo sprzętu i  paliwa Czy ekskluzywna limuzyna czy dalekobieżny autobus, każdy sprzęt się starzeje. Jak o  niego dbasz, tak ci służy. Pomyśl, to porównanie dotyczy ciebie. Ty jesteś jak samochód albo jak okręt, który płynie do portu.
Potrzebujesz wielkiej, nieustającej energii. Tylko wtedy pojawia się prawdziwa motywacja. Co daje taką energię? Skąd ją czerpać? Masz co najmniej kilka takich zajęć, które wykonujesz z  przyjemnością. Tylko przyjemność daje silną motywację. Motywacja oparta na przymusie lub obowiązku wcześniej czy później osłabnie, zawsze jednak daje przeciętne rezultaty.
Rozwieję twoje wątpliwości. Życie nie jest trudne, o  ile uczynisz je łatwym. Warto działać lekko, łatwo i  przyjemnie. Inne zajęcia nie są warte twojego bezcennego życia. Tracisz czas. Już nigdy nie będziesz mieć swoich osiemnastu lat.

Fragment ebooka Kryzysk. Zmień kryzys w zysk - Maciej Bennewicz

Maciej Bennewicz

Kryzysk

Redakcja: Krystyna Borowiecka-Strug

Wydawnictwo Coach & Couch Autobus i Kanapa

ul. Milenijna 1, 18-300 Zambrów

Dział handlowy: tel. 512 899 442

Sprzedaż wysyłkowa:biuro@kalifo.pl

Copyright 2013 Wydawnictwo Coach & Couch Autobus i Kanapa Kali Fo Design

Tekst copyright 2013 Maciej Bennewicz

Zdjęcia:Fotolia.pl

Redakcja: Kuba Frołow, Booksenso

Projekt okładki: Grzegorz Sędkowski, Divbox.pl

Skład i łamanie: Grzegorz Sędkowski, Divbox.pl

Redaktor prowadzący: Lidia Borys-Bennewicz

ISBN 978-83-7881-265-4

Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie, kopiowanie w urządzeniach przetwarzania danych, odtwarzanie w jakiejkolwiek formie oraz wykorzystywanie w wystąpieniach publicznych - również częściowe - tylko za wyłącznym zezwoleniem właściciela praw autorskich.

Skład wersji elektronicznej: Michał Olewnik /Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o.i Krzysztof Talarek / Virtualo Sp. z o.o.

WSTĘP

kryZYSK to zaproszenie do zmiany. Życie jest nieustającym przeobrażaniem. Praca, szkoła, biznes, rodzina, dorastanie dzieci – to nieskończone zmiany i niemal ciągłe zarządzanie kryzysami. Wczorajszy kryzys staje się jutrzejszym sukcesem, wczorajszy awans zmienia się w kłopot.

Życzę ci, żeby wszystkie zmiany, którym podlegasz, prowadziły do sukcesu.

Życzę ci, żebyś zamiast podlegać kryzysom, nauczył się nimi zarządzać.

Życzę ci, żebyś nauczył się traktować kryzys jako szansę na zysk i na polepszenie swego życia.

Ta książka została napisana po to, byś te życzenia mógł spełnić.

Część pierwszaZMIEŃ KRYZYS W ZYSK

1. Interes

Szkoda czasu na polemizowanie z tym, co tutaj przeczytasz. Jeśli się nie zgodzisz, stracisz czas.

Możesz wziąć do siebie wszystkie inspiracje, możesz kilka albo choćby jedną. Niechby ta jedna zmieniła twoje życie na lepsze!

Informacje zwrotne w zabawie, do której cię zapraszam, mogą być wyjątkowo skuteczne właśnie dlatego, że nie są adresowane tylko do ciebie.

Jako nieznany ci człowiek nie mam żadnego interesu w tym, żebyś coś robił albo czegoś nie robił. Dlatego ze spokojem możesz mnie posłuchać, dobrze ci życzę. Zupełnie inaczej niż ludzie, którzy czegoś od ciebie chcą. Nierzadko oczekują uległości, posłuszeństwa i podporządkowania, a co najmniej potakiwania. Bezinteresowność to obustronna, uczciwa wymiana, na którą obie strony wyrażają zgodę.

2. Sekunda

Może to właśnie ta chwila: przestań siebie oszukiwać, odkładać na później, obrażać się na świat i ludzi, unosić pychą na zmianę z fałszywą skromnością.

Masz potencjał, siłę i możliwości, żeby żyć tak, jak chcesz.

Sukces nie spada z  nieba. Największe sukcesy osiągnięto krok po kroku, sekunda po sekundzie. To jest właśnie ta chwila. Lepszej może nie być.

3. kryZYSK

Zmień kryzys w zysk

Łatwo powiedzieć?

Ci, którzy przegrywają, traktują przeciwności jak przeszkody nie do pokonania. Nawet w najtrudniejszych warunkach gospodarczych, ekonomicznych, społecznych, a nawet pogodowych, jedni wygrywają, a inni nie. Ci ostatni uwierzyli w kryzys. Ci pierwsi potraktowali go jako swoją szansę.

4. Cel

Cel może wcale nie doprowadzić cię do celu. Może równie dobrze prowadzić na manowce.

Jeżeli nawet wiesz, dokąd chcesz pójść, ale nie wiesz, po co tam idziesz, nie pomoże ci żadna mapa ani GPS. Jeśli przesadnie ufasz GPS-owi, możesz trafić na leśną, błotnistą drogę, która na mapie wydawała się znakomitym skrótem. Nawigacja wbrew nazwie wcale nie nawiguje, tylko wysyła przybliżone informacje.

Potrzebujesz sam dla siebie być sternikiem.

Firma, szefowie, lekarze, urzędnicy, doradcy działają jak GPS, ale to ty podejmujesz decyzje.

5. Efekt

Ustalony efekt to tylko połowa sukcesu

Cel połącz z rezultatem, czyli z planowanym wynikiem własnych działań. Pytanie: W jakim kierunku i dokąd zmierzam? – połącz z odpowiedzią na drugie pytanie: Jakie potrzeby chcę zrealizować, kiedy już dotrę do portu? Kiedy masz już obie odpowiedzi, zacznij być uważnym nawigatorem. Wytyczenie trasy pomiędzy twoim dążeniem a potrzebami, które chcesz zrealizować, czyli celem i efektem, nie doprowadzi cię do portu, jeśli w czasie podróży zaniedbasz rolę sternika, który elastycznie reaguje na zmiany otoczenia.

Steruj

6. Przeciwnicy

Twoi naturalni przeciwnicy to kariera i ciepła posadka

Pierwsza pcha ciebie w pułapkę wyścigu szczurów, druga w abnegację i konformizm. Żadna z tych postaw nie przyniesie sukcesu ani nie pozwoli na życie, jakiego pragniesz. Dlatego, że nie uwzględniają ciebie. Wpychają twoją bogatą osobowość w sztuczne ramy.

7. Średniak

Kryzysy są dla średniaków. Oczekują, że ich problemy rozwiąże państwo, korporacja, firma, urząd. Jakiś pan dyrektor, prezes, jakaś pani naczelnik. Jakiś, ktoś, gdzieś…

Przykro mi, nic z tych rzeczy.

Jedyną osobą, która ma interes w pozytywnym rozwiązywaniu twoich problemów i załatwianiu twoich spraw, jesteś ty sam.

Jeśli się za to nie weźmiesz, inni zrobią, jak im wygodnie.

8. Sam

Jesteś zdany na siebie

Oczywiście istnieją różne pomocne