Królewskie rody Szwecji Genealogia - Przemysław Jaworski - książka

Królewskie rody Szwecji Genealogia książka papierowa

Przemysław Jaworski

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

„Królewskie Rody Szwecji” są pierwszą stworzoną głównie pod kątem zagadnień genealogicznych pracą popularnonaukową o szwedzkiej monarchii, jaka ukazuje się na polskim rynku wydawniczym. Jej zamierzeniem było zgromadzenie w jednym tomie możliwie najdokładniejszych informacji genealogiczno-biograficznych dotyczących dynastii zasiadających przez wieki na tronie naszej zamorskiej sąsiadki.
Ramy chronologiczne książki obejmują dzieje Szwecji od jej pierwszych historycznie potwierdzonych władców z X w. do panującego obecnie (2012 r.) Karola XVI Gustawa. Każdy z królów posiada swój biogram, uszeregowany chronologicznie w porządku obejmowania tronu, który zawiera również biogramy jego żon i dzieci. Przejrzysty układ graficzny oraz prosty system odsyłaczy ułatwiają odnalezienie pożądanej osoby i jej najbliższych krewnych. Uwzględnione zostały dzieci zrodzone z legalnych małżeństw, potomstwo morganatyczne oraz progenitura pochodząca ze związków pozamałżeńskich (wobec nieuregulowanych zasad dziedziczenia w średniowieczu często z powodzeniem sięgająca po koronę w krajach skandynawskich), wyszczególniono także osoby zmarłe w młodości i dzieciństwie. Dołożono starań, by przeważać mogły daty dzienne oraz dokładne miejsca narodzin, koronacji, zgonów i pochówków, a zawarte dane były uaktualnione zgodnie z najnowszym stanem badań.
Życzeniem autora jest, aby jego praca, przy wszystkich swoich niedoskonałościach, okazała się użyteczna dla zainteresowanych genealogią, będącą piękną i wciąż niedocenianą gałęzią historii.

Liczba stron: 248

Format (wymiary): 14.4x21.2

ISBN: 9788378052548

Oceny
0,0
0
0
0
0
0