Wydawca: Psychoskok Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2013

Koralikowe kwiaty - zrób sam ebook

Zofia Szydło

(0)

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Koralikowe kwiaty - zrób sam - Zofia Szydło


Koralikowe kwiaty - zrób sam to poradnik o tworzeniu kwiatów z koralików. Przeznaczony jest dla wszystkich ludzi, którzy posiadają pasję i umiejętności manualne wykonywania różnych rzeczy własnymi rękoma, a także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę (stawiają pierwsze kroki). Książka ta umożliwi Wam wykonanie przepięknych kwiatów własnoręcznie.

Korzystając z tego poradnika, będziecie mogli wykonać przepiękne kwiaty, które nas otaczają na co dzień, a wśród nich kwiaty domowe, ogrodowe i polne. Każdy z kwiatków zawiera dokładny opis, krok po kroku, jak go wykonać wraz ze zdjęciami.

Zofia Szydło pierwsze kroki w robótkach zaczęła już w szkole podstawowej. Robiła na szydełku i na drutach: czapki, berety, rękawiczki, skarpety. Teraz chciałaby podziękować swojej mamie za naukę na drutach. To mama zaszczepiła te umiejętności manualne u Autorki, która z upływem lat rozwijała je: haftowała ,wyszywała serwetki haftem krzyżykowym. Autorka nie potrafi przejść obojętnie obok rzeczy, które są wykonane ręcznie. Musi wziąć je do ręki i pooglądać jak to jest zrobione, a następnie sama próbuje je wykonać. Tak też narodziła się pasja robienia różnych rzeczy z koralików. Obecnie próbuje swoich sił w papierowej wiklinie i w papierowych kwiatach. Widzi, że można wyczarować z makulatury bardzo ładne i pożyteczne rzeczy, które mogą przyozdobić wnętrze naszego domu. Motto Autorki to: Szczęśliwy człowiek, który posiada pasję.

Opinie o ebooku Koralikowe kwiaty - zrób sam - Zofia Szydło

Fragment ebooka Koralikowe kwiaty - zrób sam - Zofia Szydło

Zofia Szydło "Koralikowe kwiaty""

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok, 2013 Copyright © by Zofia Szydło, 2013

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, powielana i udostępniana w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Skład: Wydawnictwo Psychoskok Projekt okładki: Anna Bojara Zdjęcie koralików z okładki: www.tapety.tja.pl Zdjęcia: Zofia Szydło

ISBN: 978-83-7900-070-8

Wydawnictwo Psychoskok ul. Chopina 9, pok. 23, 62-507 Konin tel. (63) 242

Wydawnictwo Psychoskok 2013 Konin

OD AUTORA

Drogi czytelniku witam Cię w świecie koralików. Napisałam tę książkę z myślą o tych, którzy lubią robić na drutach, szydełkować, haftować, czyli jednym słowem mają zdolności manualne. Takie osoby odkrywają swoje nowe możliwości i mogą tworzyć coś niepowtarzalnego. Koralikowe kwiaty to książka dla każdego, kto ma dużo cierpliwości, a jak wiecie cierpliwość zawsze jest wynagradzana. Moja przygoda z koralikami zaczęła się kilka lat temu, kiedy na urodziny dostałam piękną róże zrobioną z koralików.

Tak bardzo mi się ona spodobała, że postanowiłam zrobić ją sama. Więc zaczęła się moja pogoń za koralikami, drucikami i za wszystkim co było mi potrzebne, żeby samemu zrobić, choć jednego takiego kwiatka. Początki były trudne, bo zmarnowałam dużo materiałów, ale było warto, moja ciekawość i cierpliwość zwyciężyła.

Ale na tym się nie skończyło. Zapragnęłam zrobić jeszcze inne kwiatki z koralików... więc korzystając z Internetu szukałam więcej informacji. Byłam rozczarowana gdyż nie mogłam znaleźć nic w języku polskim.

W tej książce opisałam każdy kwiatek krok po kroku w miarę tak jasno, żebyście mogli zrozumieć jak się go robi. Chciałabym żebyście dzięki tej książce nauczyli się robić przepiękne kwiaty i mieli satysfakcje z tego, co sami stworzycie.

Na rynku jest bardzo duży wybór koralików. Możecie je kupić w sklepach takich jak Pasmanteria lub zamówić je w Internecie. Wybór kolorów jak i rodzajów koralików jest bardzo duży, musicie sami wybrać to, co Wam najlepiej odpowiada.

Wymiary w książce będę podawała w milimetrach. Do moich wyrobów użyłam koralików okrągłych o 2 mm średnicy. Wielkość kwiatka zależy od wielkości i od ilości nabieranych koralików.

Życzę Wam milej zabawy z koralikami i dużo pięknych bukietów kwiatowych, które przyozdobią Wasz dom.

POWODZENIA

Zofia Szydło

ANATOMIA KWIATU

MATERIAŁY I NARZĘDZIA

Koraliki

różnej wielkości

w r

óż

nych

kolorach.

Druciki

miedziane grubości

0,35

mm lub 0,40 mm, koloru: srebrnego, zielonego,

brązow

ego

lub

złotego.

Drut

grubszy do montowania kwiat

ó

w, rozmiar:

1,6 mm lub 1,8 mm.

O

prócz

korali

k

ó

w i drucika

potrzebne będ

ą

nam

szczypce do formowania, szczypce do cięcia i szczypce zaciskające.

Mały

talerzyk

do nabierania koralik

ó

w.

Ta

ś

my

florystyczne koloru zielonego lub brązowego.

Sztuczne

liście, trawki, suchy mech.

DOBRE RADY

Jeżeli

masz

problem z nabieraniem większej ilości koralików na drucik to możesz je wysypać na ściereczkę i ruchem posuwistym (tak jak byście szyli), prostym końcem drucika nabieracie koraliki po kilka naraz.

Uważaj, żeby

drucik

się nie skręcił, bo koraliki nie będą się przesuwać.

Nie

obawiaj się, że drucik ci się złamie, jest bardzo miękki, ale nie łamliwy, łatwo nim modelować.

Jak

robisz coś jednym kolorem, nawlecz na drucik od razu więcej koralików nawet 2 lub 3 metry!

Gdy

rozsypią się Wam koraliki nie przejmujcie się możecie je pozbierać mokrym palcem.

Koraliki

najlepiej trzymać w słoiczkach, na pewno w domu jakieś znajdziecie.

Są przezroczyste, dzięki

czemu

będziecie widzieć ile ich jest i jakie kolory macie.

Drut

do montażu można kupić w sklepie ogrodniczym lub w kwiaciarni.

Nie

wszystkie koraliki mają równe otwory i czasami może się zdarzyć, że drugim razem nie będziecie mogli przeciągnąć drucika przez ten koralik a wiec możecie go skruszyć szczypcami zaciskającymi. Trzeba tylko uważać żeby nie przeciąć drucika.

Ta

ś

my

florystyczne możecie używać do zabezpieczania i do owijania elementów, które nie powinny być odsłonięte. Będą potrzebne Wam do wykończenia kompozycji kwiatowych.

Do