Wydawca: Impuls Oficyna Wydawnicza Kategoria: Poradniki Język: polski

Kompensacyjna funkcja internatu w procesie socjalizacji dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo ebook

Małgorzata Czajkowska

(0)

Ebooka przeczytasz na:

komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Kompensacyjna funkcja internatu w procesie socjalizacji dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo - Małgorzata Czajkowska

Internat - to miejsce zyskało już wiele negatywnych opinii, jednak nadal jest instytucją prowadzącą opiekę i wychowanie nad dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą mieszkać w domu podczas trwania roku szkolnego.

Istotnym warunkiem uzyskiwania sukcesów edukacyjno-wychowawczych u wychowanków mieszkających w internatach, jest stosowanie odpowiednio dobranych metod wychowawczych polegających na kompensowaniu braków i deficytów rozwojowych wychowanków o obniżonej sprawności umysłowej. Dzięki temu możliwa jest analiza funkcjonowania placówki oraz próba określenia efektywności metod w niej stosowanych.

Książka ma na celu poszerzenie wiedzy na temat instytucji internatu jako miejsca, w którym dzieci upośledzone otrzymują możliwość rozwijania swoich umiejętności, niezbędnych w poprawnym funkcjonowaniu w życiu społęcznym, ekonomicznym i kulturalnym.

Temat podjęty w niniejszej publikacji może być pomocny w pracy opiekunek przy określaniu odpowiednich metod wychowawczych, które będą miały ogrowny wpływ na przyszły rozwój wychowanków.

Opinie o ebooku Kompensacyjna funkcja internatu w procesie socjalizacji dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo - Małgorzata Czajkowska