Wydawca: Świat Książki Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku (w tym Kindle) kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 280 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Kłamstwa Hitlera - Michael Hesemann

Za życia Hitlerowi nikt nie odważył się zarzucić kłamstwa czy nawet mijania się z prawdą. Po wojnie führera wolno już było obciążyć wszystkim. Michael Hesemann postanowił sprawdzić, jak było naprawdę – jeśli Hitler rzeczywiście okłamywał Niemców, to dlaczego tak chętnie to akceptowali. Jak führer zauroczył Niemców?

Hesemann, obdarzony temperamentem śledczego, sięga do archiwów, historii chorób, zapisków dawnych znajomych, kontraktów, umów, raportów. Uważnie czyta dokumenty i teksty autorstwa Hitlera – jest ich wiele, Hitler uwielbiał pisać i dyktować – i skwapliwie wyłapuje przeinaczenia, świadome pomyłki, zwyczajne kłamstwa. Gdyby nie chodziło o postać złowieszczą, byłby to temat do żartów. Hesemann punkt po punkcie obala mit narodowego bohatera, nieustraszonego wodza i wizjonerskiego stratega. Hitler był kłamcą i tchórzem, ale miał talent oratorski. Pozbawiony skrupułów, przekręcał fakty historyczne i wymyślał fantastyczne scenariusze, by znaleźć usprawiedliwienie dla prześladowania przeciwników politycznych, aneksji terytoriów i zagłady Żydów. Autor daje nam przerażające świadectwo opartej na kłamstwie kariery, która doprowadziła do ludobójstwa i wojny.

Michael Hesemann (ur. 1964), niemiecki historyk, dziennikarz, publicysta i pisarz jest autorem ponad 30 książek, m.in. „Religia Hitlera”, „Mój brat Papież”, „Milczący świadkowie Golgoty”, „Pius XII wobec Hitlera”. Jego zainteresowania skupiają się na historii Kościoła katolickiego i religijnym obliczu hitleryzmu.

Opinie o ebooku Kłamstwa Hitlera - Michael Hesemann

Cytaty z ebooka Kłamstwa Hitlera - Michael Hesemann

W  judaizmie faktycznie istniały dwa konkurujące ze sobą wyobrażenia „tamtego świata”. Według starszego z  nich czysta dusza, nieskalana przez narodziny, życie i  śmierć, wraca do Boga. Jest nieśmiertelna i  istnieje dalej poza ciałem. Według późniejszego wyobrażenia, które ukształtowało się w  okresie niewoli babilońskiej, cielesne zmartwychwstanie nastąpi po przyjściu Mesjasza. Wszyscy ludzie, tak żywi jak umarli, zostaną poddani sądowi Bożemu. Tylko ten, kto pozostał wiemy przymierzu z  Bogiem, wypełniał jego przykazania, będzie godzien żyć w  królestwie Mesjasza. Wiarę tę przejęli chrześcijanie.
Z  bezgraniczną miłością odczytuję, jako chrześcijanin i  człowiek, ustępy, które objawiają nam, w  jaki sposób Pan zebrał w  końcu siły i  chwycił za bicz, aby wygnać tych lichwiarzy, to żmijowe i  jaszczurcze plemię ze świątyni ! Jego niezwykłą walkę o  ten świat, przeciw żydowskiej zarazie, dziś, po upływie dwóch tysięcy lat, wzruszony do głębi rozpoznaję najmocniej w  fakcie, że za to musiał wykrwawić się na krzyżu.