King's Quest - A Knight to Remember - poradnik do gry - Kuba "Zaan" Zgierski - ebook

King's Quest - A Knight to Remember - poradnik do gry ebook

Kuba "Zaan" Zgierski

0,0
7,88 zł

Opis

Poradnik do pierwszego epizodu King's Quest to szczegółowy opis przejścia wszystkich rozdziałów historii opowiedzianej w grze. Zawiera nie tylko charakterystykę poszczególnych poziomów, ale również ukazuje miejsca odnalezienia trofeów możliwych do zdobycia w trakcie rozgrywki. Standardowo materiał składa się z kilku części, a mianowicie sterowania, objaśnienia interfejsu oraz solucji głównego wątku fabularnego. W publikacji nie zabrakło oczywiście zestawienia wymagań sprzętowych w wersji minimalnej oraz zalecanej. King's Quest to już dziewiąta odsłona wręcz legendarnej serii gier przygodowych, w których sterujemy losami Króla Grahama. W najnowszej części przenosimy się do fantastycznego uniwersum za sprawą retrospekcji starszego już protagonisty. Opowiada on bowiem wnuczce swoje niezwykłe historie z młodzieńczych lat i stara się przybliżyć jej wydarzenia, które doprowadziły do objęcia przez niego tronu w Królestwie Daventry. Warto wspomnieć, iż jest to dopiero drugi King's Quest zrealizowany w trójwymiarowej grafice, którego od daty wydania swojego poprzednika dzieli aż siedemnaście lat.

Poradnik do pierwszego epizodu gry King's Quest zawiera:

 • sterowanie,
 • interface rozgrywki,
 • opis przejścia głównego wątku fabularnego wraz z zaznaczonymi trofeami (osiągnięcia),
 • wymagania sprzętowe.

Poradnik do pierwszego epizodu gry King's Quest zawiera szczegółowy i bogato ilustrowany opis przejścia gry. Dzięki niemu bez problemu rozwiążesz wszystkie zagadki i zaliczysz występujące w grze etapy zręcznościowe.

King's Quest - A Knight to Remember - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Podziemia (The Magic Mirror)
 • Interface rozgrywki
 • Sterowanie
 • Zwariowany handlarz (Tournament of Hopeful Knights)
 • Test rycerskości (Tournament of Hopeful Knights)
 • Osiągnięcia, zakończenia i wybory
 • King's Quest - wymagania sprzętowe
 • Przeprawa przez rzekę (Tournament of Hopeful Knights)
 • Legowisko smoka (The Magic Mirror)
 • Oko szkaradnej bestii (Tournament of Hopeful Knights)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 48
King's QuestA Knight to Rememberporadnik do gry

autor: Kuba "Zaan" Zgierski

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8060-251-9

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1638

[email protected]

Spis treści

King's Quest - poradnik do gry

Sterowanie

Interface rozgrywki

Osiągnięcia, zakończenia i wybory

The Magic Mirror

Podziemia

Legowisko smoka

Brawurowa ucieczka

Tournament of Hopeful Knights

Zwariowany handlarz

Przeprawa przez rzekę

Test rycerskości

Oko szkaradnej bestii

Finding Achaka

Przygotowania do wyprawy

Pomoc dla Achaki

Duel of Strength

Dyniowa latarnia

Ustniki trolli

Duel of Speed

Ratowanie Triumpha

Wyścig

Championship Duel of Wits

Droga do areny

Gra planszowa

King's Quest - wymagania sprzętowe

King's Quest - poradnik do gry

Poradnik do pierwszego epizodu King's Quest to szczegółowy opis przejścia wszystkich rozdziałów historii opowiedzianej w grze. Zawiera nie tylko charakterystykę poszczególnych poziomów, ale również ukazuje miejsca odnalezienia trofeów możliwych do zdobycia w trakcie rozgrywki. Standardowo materiał składa się z kilku części, a mianowicie sterowania, objaśnienia interfejsu orazsolucji głównego wątku fabularnego. W publikacji nie zabrakło oczywiście zestawienia wymagań sprzętowych w wersji minimalnej oraz zalecanej. King's Quest to już dziewiąta odsłona wręcz legendarnej serii gier przygodowych, w których sterujemy losami Króla Grahama. W najnowszej części przenosimy się do fantastycznego uniwersum za sprawą retrospekcji starszego już protagonisty. Opowiada on bowiem wnuczce swoje niezwykłe historie z młodzieńczych lat i stara się przybliżyć jej wydarzenia, które doprowadziły do objęcia przez niego tronu w Królestwie Daventry. Warto wspomnieć, iż jest to dopiero drugi King's Quest zrealizowany w trójwymiarowej grafice, którego od daty wydania swojego poprzednika dzieli aż siedemnaście lat.

Poradnik do pierwszego epizodu gry King's Quest zawiera:

sterowanie,

interface

rozgrywki,

opis

przejścia głównego wątku fabularnego wraz z zaznaczonymi trofeami (osiągnięcia),

wymagania

sprzętowe.

Kuba "Zaan" Zgierski (www.gry-online.pl)

Sterowanie

Poruszanie się postacią

Wybieranie/Strzelanie

Wyjście (z zakładki)

Interakcja

Ekwipunek

Interface rozgrywki

King's Quest - Interface

Opis King's Quest - Interface

Nasz bohater

- Nasza

postać, którą sterujemy w czasie rozgrywki.

Nasz ekwipunek

- Ikona, która

symbolizuje

nasz ekwipunek. Aby go otworzyć, musimy kliknąć klawisz TAB.

Obiekt

- Przykładowy

obiekt, z

którym możemy wejść w interakcję.

Interakcja

- Ikona, która oznacza, że możemy wejść

teraz

w interakcję z jakimś elementem.

W niniejszym rozdziale możesz dokładnie przyjrzeć się interfejsowi rozgrywki w King's Quest. Każdy jego element został oznaczony odpowiednim symbolem i opisany w czytelny sposób, tak aby żaden z początkujących graczy nie miał problemów ze swobodnym rozpoczęciem zabawy. Ze względu na fakt, iż nie jest on zbyt rozbudowany, w zasadzie ogranicza się tylko do paru kwestii. Na ekranie zawsze widzimy naszego głównego bohatera, którym sterujemy za pomocą kombinacji klawiszy WSAD, a także pełno interaktywnych elementów. Te z kolei uaktywniamy spacją. Ponadto z lewym górnym rogu ekranu widnieje ikonka symbolizująca nasz ekwipunek - możemy dostać się do niego przyciskiem TAB.

Osiągnięcia, zakończenia i wybory

Napping on the Job

Pierwsze osiągnięcie.

Przemierzając jaskinię pod studnią w pierwszym rozdziale gry, bardzo szybko natrafimy na łóżko stojące na ziemi. Jeżeli wejdziemy z nim w interakcję 3 razy z rzędu, to odblokujemy osiągnięcie na Steam: "Napping on the Job".

In The Mouth of Danger

Drugie osiągnięcie.

W pierwszym rozdziale gry w czasie skradania się do legowiska smoka możemy ruszyć wprost do śpiącego potwora. Zostaniemy wtedy pożarci, a przy okazji uzyskamy osiągnięcie na Steam: "In The Mouth of Danger". Niestety taka akcja równa się także przymusowi powtarzania całej sekwencji od początku (rozpoczynamy rozgrywkę po przekroczeniu rzeki).

Co stanie się ze smokiem?

Ponadto należy wspomnieć o zakończeniu 1 rozdziału rozgrywki. W momencie gdy zaatakuje nas smok, musimy wybrać jedno z trzech miejsc, w który strzelimy z łuku.

1. Jeżeli trafimy w oko potwora, ten da za wygraną z powodu odniesionych obrażeń. W końcowej scence zobaczymy go rannego.

2. Jeżeli trafimy w dzwon, smok zdezorientuje się i straci nami zainteresowanie. W końcowej scence zobaczymy go uwiązanego łańcuchem w jaskini.

3. Jeżeli trafimy w kołowrotek, uwolnimy stwora od łańcucha, który więzi go w jaskini. W ramach podzięki smok daruje nam życie. Jest to w sumie najlepsza opcja, która sprawia, że w czasie najbliższej scenki przerywnikowej pojawi się dodatkowa kwestia dialogowa. W końcowej scence zobaczymy go uwolnionego z więzów.

Unicorn Snack Food i A Secret Entrance

Trzecie i czwarte osiągnięcie.

Na początku drugiego rozdziału gry spotkamy na swojej drodze zwariowanego handlarza. Jeżeli cztery razy z rzędu wybierzemy siekierę z ekwipunku, stojąc tuż przyjednorożcach kupca, zginiemy. W ten sposób uzyskamy osiągnięcie na Steam: "Unicorn Snack Food". Natomiast gdy obejdziemy zwierzęta z prawej strony, znajdziemy sekretną ścieżkę prowadzącą do jaskini. Niestety po chwili marszu zostaniemy zawróceni, gdyż ta przygoda nie ma związku z główną fabułą. W ramach nagrody dostaniemy osiągnięcie: "A Secret Entrance".

Warto wspomnieć, że w finałowej scence fabularnej ujrzymy wóz handlarza z takim kołem zapasowym, które mu przynieśliśmy, tzn.: czerstwym chlebem, tarczą albo stołem

A Prickly Situation

Piąte osiągnięcie.

W trakcie przemierzania drogi pomiędzy miastem a wozem handlarza natrafimy na przejście zablokowane przez ostre korzenie, które prowadzi do studni. Jeżeli wejdziemy z nim w interakcję, dowiemy się, iż prawdopodobnie jest to studnia z poprzedniego rozdziału gry. Natomiast w przypadku wejścia wprost na korzenie od razu zginiemy, uzyskując przy okazji osiągnięcie na Steam: "A Prickly Situation".

Graham the Basilisk

Szóste osiągnięcie.

W drugim rozdziale, gdy będziemy przeprawiać się przez rzekę, możemy swobodnie przejść po wodzie na drugą stronę (jest płytka). Co prawda dostaniemy się na brzeg, ale rozgrywka po chwili zawróci nas do punktu wyjścia. Ta akcja odblokowuje osiągnięcie: "Graham the Basilisk".

Horn Blower

Siódme osiągnięcie.

W