Kazusy cywilne - część ogólna prawo rzeczowe zobowiązania i spadki. Wydanie 3 - Dariusz Erwin Kotłowski, Olga Maria Piaskowska - ebook

Kazusy cywilne - część ogólna prawo rzeczowe zobowiązania i spadki. Wydanie 3 ebook

Dariusz Erwin Kotłowski, Olga Maria Piaskowska, Krzysztof Sadowski

0,0
99,00 zł

Opis

Kazusy z prawa cywilnego zostały przewidziane jako podręcznik dla aplikantów i studentów, z którego – opierając się na opisanych przypadkach (o różnym stopniu trudności) – mogą oni nabyć i utrwalić wiedzę z tej dziedziny prawa.

Prawo cywilne w zbiorze obejmuje przede wszystkim regulację przewidzianą w Kodeksie cywilnym. W przypadku niektórych kazusów zawarte jest odwołanie do nieobowiązującego już stanu prawnego (gdy jest on istotny dla przedstawianej sytuacji), a także regulacji znajdującej się w ustawach szczególnych.

Opracowane kazusy zawierają bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego (w tym liczne niepublikowane orzeczenia); część z nich została sformułowana w oparciu o niektóre z tych rozstrzygnięć. Takie przedstawienie problematyki pozwoli Czytelnikom na pogłębienie i utrwalenie przepisów prawa materialnego, jak również zapoznanie się z najistotniejszym dorobkiem judykatury powstałym na tle wykładni i stosowania tych przepisów.

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF


Podobne