Wydawca: Złote Myśli Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2008

Już nie będę taki szybki ebook

Malwina Gartner

(0)

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Już nie będę taki szybki - Malwina Gartner

Przedwczesny wytrysk - istota problemu oraz sposoby jego likwidacji.

Martwisz się, że przedwczesny wytrysk jest Twoim problemem?

Czy wiesz już, że co trzeci lub nawet co drugi mężczyzna ma ten sam kłopot co Ty? Ale teraz pytanie zasadniczej wagi, czy Ty masz z tym problem, czy może zbyt intensywnie o nim myślisz?

Zaburzenie wytrysku tego typu może mieć charakter pierwotny, czyli występować już w momencie inicjacji seksualnej, ale może zostać nabyte wtórnie, np. wskutek zachowań masturbacyjnych. Wiadomo przecież, że onanizując się, dążysz do jak najszybszego rozładowania napięcia i w ten sposób wytwarzasz u siebie fizjologiczny mechanizm wytrysku.

Podczas współżycia z partnerką nie jesteś w stanie nad tym zapanować, bo Twój organizm zapamiętał pewien wzorzec i robi to, czego go nauczyłeś. To taki negatywny trening. Wszystko zatem leży w Twojej psychice i musisz wiedzieć, że podłoże psychogenne dotyczy 90% przypadków, a więc 9 na 10 czytelników.

Jak bardzo pomoże Ci ta publikacja?

  • Poznasz przyczyny powstawania problemu.
  • Dowiesz się, jakie są pozamedyczne sposoby rozwiązania problemu przedwczesnego wytrysku.
  • Odkryjesz techniki, jakie możesz stosować, by wytrenować pożądane zachowanie Twojego organizmu.
  • Poznasz prezerwatywy przedłużające stosunek i inne środki, które mogą Ci pomóc.
  • Dowiesz się, jakie są medyczne sposoby rozwiązania problemu i czego się spodziewać podczas ewentualnej wizyty u seksuologa.

Opinie o ebooku Już nie będę taki szybki - Malwina Gartner

Fragment ebooka Już nie będę taki szybki - Malwina Gartner

Publikację tę dedykuję M. oraz wszystkim Czytelnikom i Czytelniczkom, w których miłość wygasa – może właśnie dzięki temu poradnikowi uda się Wam to, co nam się nie udało.

Niech miłość będzie dla Was radością i cementem Waszego związku – nigdy zaś niczym innym.

 

Autorka

Wstęp

 

Witam Cię serdecznie, Drogi Czytelniku, choć doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że skoro zdecydowałeś się na zakup tej minipublikacji, nie jest Ci ani wesoło, ani przyjemnie.

Mam jednak dla Ciebie doskonałą wiadomość. Przeczytaj ten poradnik dokładnie i wnikliwie. Uwierz, że problem jest bardzo łatwy do rozwiązania i następnie spróbuj się z nim uporać, wykorzystując informacje zawarte tutaj. Jestem głęboko przekonana, że Ci się to uda.

Nie piszę tego, żeby Cię pocieszyć... Bo nie o to chodzi, absolutnie nie o to... Nie potrzebujesz pocieszenia. Potrzebujesz rozwiązania problemu. I uwierz – naprawdę możesz sobie z nim poradzić. Trzeba troszkę popracować – i tutaj pierwsza rada. Na pewno o wiele łatwiej będzie Ci, jeśli porozmawiasz ze swoją dziewczyną. We dwoje zawsze jest łatwiej rozwiązać problem. Ale sam też jesteś w stanie sobie poradzić.

Mój były chłopak (rozstaliśmy się z zupełnie innego powodu niż przedwczesny wytrysk) myślał kiedyś, że ma taki kłopot. I rzeczywiście, był to jego problem. Rozwiązaliśmy go wspólnie - ja byłam szczęśliwa i on również był zadowolony z siebie. Czuł, że jest stuprocentowym mężczyzną i było nam razem dobrze. Dlatego wiem, że jest to problem, który można rozwiązać...

Na zakończenie wstępu mam dla Ciebie jeszcze jedną informację. Uważa się, że problem będący przedmiotem tej pracy dotyka około 1/3 mężczyzn.

Zatem głowa do góry  – nie jesteś sam, a 90% przypadków jest wyleczalnych. I pamiętaj – prawie na pewno źródło tego problemu znajduje się w Twojej głowie. Nigdzie indziej, chociaż możesz tak myśleć. 

Definicja problemu

 

Skoro ma być o definicji – definicja będzie. Oto ona: wytrysk przedwczesny (łac. eiaculatio praecox) jest dysfunkcją seksualną mężczyzn, przejawiającą się niezdolnością do kontrolowania wytrysku nasienia, uniemożliwiającą uzyskanie satysfakcji seksualnej partnerki.

(sygnatura F52.4 w międzynarodowym rejestrze jednostek chorobowych).

Jest to zaburzenie wiążące się zazwyczaj z dużym napięciem seksualnym. W przypadku dłuższej abstynencji seksualnej szybkie następowanie wytrysku jest zjawiskiem naturalnym i nie ma charakteru patologicznego, czego powinien być świadomy i mężczyzna, i jego partnerka. Niekiedy jednak stale pojawia się przedwczesny wytrysk, nawet mimo częstego współżycia. Przyczyną tego może być przebyta choroba lub inne okoliczności powodujące na przykład ból członka w czasie erekcji. Lękowe oczekiwanie powtórzenia się tych doznań przy znacznym pobudzeniu seksualnym oraz świadomość braku możliwości przedłużenia stosunku może powodować wytrysk bez erekcji. Podejmowanie kolejnych prób prowadzi na ogół do niepowodzenia, gdyż koncentracja uwagi na osiągnięciu sukcesu uniemożliwia jego uzyskanie w tzw. sytuacji zadaniowej.

Oto definicja problemu, a co oznacza on w praktyce?