Jestem Twoim Zbawicielem 6 Podręcznik do religii -  - książka

Jestem Twoim Zbawicielem 6 Podręcznik do religii książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

20,00 zł

  • Wydawca: WAM
  • Kategoria: Edukacja
  • Język: polski
  • Rok wydania: 2021
Opis

Podstawa programowa katechezy z 8 VI 2018.
Program ogólnopolski dla klas V-VIII szkoły podstawowej "Bóg kocha i zbawia człowieka".
Program nr AZ-1-01/18

Od nowego roku szkolnego 2020/2021 obowiązuje nowa „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” – dokument Konferencji Episkopatu Polski przyjęty 8 czerwca 2018 r. Pomoce katechetyczne do klasy 6 Wydawnictwa WAM pt. „Jestem Twoim Zbawicielem” powstały na podstawie dokumentu Komisji Wychowania Katolickiego KEP: „Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach” (z 19 września 2019 r.), są więc zgodne z nową podstawą programową.

Treść podręcznika osadzona jest na kanwie zagadnień związanych z wprowadzeniem ucznia w historię zbawienia. Starotestamentalna historia zbawienia na kartach podręcznika ukazana jest chronologicznie, w sposób liniowy. Inne aspekty historii zbawienia człowieka ukazane zostały w optyce osobistej historii zbawienia każdego z nas począwszy od założenia świata, poprzez doświadczenie ludzkiej słabości i grzechu, poprzez odkupienie dokonane przez Jezusa Chrystusa na drzewie krzyża. Podręcznik ukazuje historię zbawienia człowieka, która dzieje się dla nas a obrazują je historia Kościoła pisana poprzez życie oraz czyny konkretnych ludzi tworzących wspólnotę Kościoła, szczególnie postaci świętych.

Historia zbawienia to także historia, która dzieje się w życiu codziennym oraz wnętrzu każdego z nas, poznającego Osobę Jezusa Chrystusa, przyjmowania przez wiarę tajemnicy paschalnej Jezusa, a tym samym daru zbawienia.

W podręczniku zawarto interesujące materiały tekstowe i ilustracyjne, a do nich zadania oraz w każdej katechezie modlitwę i podsumowanie istotnych treści katechezy w „Ważnej wiadomości”. Zadania prowokują do myślenia i prowadzą ucznia do poznania tajemnic wiary w świetle nauczania Kościoła.

- Podręcznik obejmuje 60 jednostek tematycznych;
- Zawiera stałe elementy: fragment Pisma Świętego, tekst narracyjny, propozycję modlitwy, zadania do wykonania dla ucznia, podkreślenie ważnych informacji do zapamiętania;
• Ciekawa i nowoczesna szata graficzna zachęca do zapoznania się z tematem każdej katechezy.

Liczba stron: 176

Format (wymiary): 16.5x23.5cm

ISBN: 9788327718518

Oceny
0,0
0
0
0
0
0