Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wyciągnij wnioski z nieudanego związku i rozpocznij nowe życie bez obwiniania się o przeszłość - Renata Zarzycka-Bienias - ebook
lub
Opis

W książce "Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wyciągnij wnioski z nieudanego związku  i rozpocznij "nowe życie" bez obwiniania się o przeszłość", znajdziesz informacje o tym jak sobie poradzić po stracie, po rozstaniu, po rozwodzie oraz w seperacji. Nauczysz się dostrzegać plusy sytuacji. Mimo tego, iż spotyka nas to, czego nie chcemy, aby się od tego uwolnić, by nie dźwigać tego ze sobą w przyszłość, by wciąż nie tkwić w przeszłości, warto przebaczyć, a z czasem nawet być losowi wdzięcznym za kolejne doświadczenie – nawet to bolesne. Wszystko dzieje się po coś i ma sens jak w układance z puzzli. Pozytywny obraz całej sytuacji dostrzegamy z casem, poprzez możliwość reflekcji i nauki na własnych błędach. Niekiedy pełna wizja i zamysł danej nam lekicji, cierpliwi obserwatorzy zobaczą dopiero po latach. Z książki tej dowiesz się, że warto szukać rozwiązań i patrzeć w przyszłość nie oglądając się za siebie. Dowiesz się, jak cenne są lekcje, dawane nam przez różnych ludzi, których napotykamy na swojej drodze.

Co daje Ci ta książka?

Materiał zawarty w tym wydaniu daje Ci możliwość spojrzenia na wiele problemów z innej perspektywy oraz zrozumienia pewnych spraw, czy też sporów, jako nasze wewnętrzne konflikty, urazy, nawet te z wczesnego dzieciństwa oraz wyniesione z domu toksyczne wzorce i niewłaściwe nawyki, które wyciagamy na zewnątrz i wikłamy w nie innych ludzi - często tych najbliższych. Uświadomienie sobie tego ma moc uzdrawiającą duszę i ciało, poprzez dawanie sobie pozwolenia na większą uważność, zrozumienie, wyrozumiałość i wzięcie odpowiedzialności za swoją część sytuacji, bez obwinianie siebie i drugiej strony konfliktu. Uwolnienie się od przykrych emocji, pozwoli Ci na refleksję i naukę oraz ponowne wyruszenie w dalszą drogę życia, jednak już na linii życia w innym wariancie rzeczywistości, gdyż z każdym dniem, poprzez doświadczenie i nabytą wiedzę oraz naukę na własnych błędach, będziesz człowiekiem z innym spojrzenim na świat, dzięki umiejętności, reflekcji, nauce i zmianie myślokształtów w swoim umyśle.

Czy właśnie po tej książce Twój proces przemiany zostanie rozpoczęty, to zależy tylko od Ciebie i Twojej sprawczej woli działania, poprzez pracę nad sobą.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 72

Podobne


Redakcja: Renata Zarzycka-Bienias

Skład: Renata Zarzycka-Bienias

Projekt okładki: Marcin Tymoczko

Skład wersji elektronicznej: Akademia Rozwoju Coaching Życia

Wydanie elektroniczne I

Rzeszów 2019

ISBN 978-83-7853-508-9

www.renatazarzycka.pl

Copyright for this edition by Wydawnictwo Akademia Rozwoju Coaching Życie, Renata Zarzycka-Bienias, Rzeszów 2019. All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.

Zezwalamy na udostępnianie okładki książki w Internecie.

AKADEMIA ROZWOJU „Coaching Życia”

Ul. Reformacka 3 / 2, 35-026 Rzeszów

730970880 – redakcja

[email protected] – organizacja szkoleń i warsztatów

509970880 rejestracja na konsultacje indywidualne, sesje, porady

Strona wydawnictwa: www.coachingzycia.com.pl

Skład wersji elektronicznej: Marcin Kapusta

konwersja.virtualo.pl

Dedykacja

Książkę tę dedykuję ludziom, którzy są na rozdrożu, którzy stracili bliską im osobę, którzy stracili sens życia i radość istnienia, ludziom „głodnym” godności, szacunku, poczucia szczęście i miłości, aby nasycili się tymi uczuciami w pełni i nie wychodzili nigdy więcej z poczucia braków, lecz aby zawsze działali z przestrzeni obfitości.

Ludziom, którzy pragną podnieść się z miejsca, decydując się na naukę i pracę nad sobą oraz nad swoją przyszłością, którzy poprzez zmianę swoich przyzwyczajeń, nawyków i punktu spojrzenia, mają wolę działania, do zmiany świata wokół siebie.

Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć szczęśliwe życie pełne miłości, szacunku, poczucia własnej wartości oraz wolności decydowania o sobie, kreując swój wymarzony świat.

Książkę tę dedykuję moim dzieciom Agnieszce, Adamowi i Michałowi, synowej Agatce i wnusiowi Szymkowi oraz wszystkim wnuczętom, które serdecznie zapraszam w niezwykłą podróż życia „dziś” tu i teraz.

Renata Zarzycka – Bienias

Podziękowania

Wierzę, iż każda osoba, którą spotykamy w życiu, jest osobą właściwą, która znalazła się w odpowiednim czasie i miejscu przy nas. Nikt nie wchodzi w nasze życie przypadkowo i nie wypełnia w nim swojej roli bez większego sensu.

Wszyscy ludzie, którzy nas otaczają, z którymi łączy nas jakaś historia, mają swoje role i coś sobą reprezentują. Są oni po to, żeby nas czegoś nauczyć, albo są naszymi przewodnikami, których zadaniem jest przeprowadzić nas w inne miejsce naszej sytuacji lub poprowadzić nas ku rozwojowi.

Dziękuję wszystkim tym ludziom, którzy byli, są i będą obecni w moim życiu, albowiem to oni byli, są i będą moimi nauczycielami i przewodnikami, na życiowej drodze mojego rozwoju duchowego, emocjonalnego, energetycznego, w przestrzeni nabywania nowych umiejętności, poszerzania kompetencji i zdobywania coraz bogatszych doświadczeń oraz daru życiowej mądrości.

Renata Zarzycka – Bienias

Przedmowa

Szanowny Czytelniku

Kiedy wspominam dawny czas swojego życia, nigdy bym nie przypuszczała, ze zmieni się ono tak bardzo. Liczne obowiązki związane z rodziną i dziećmi, intensywna praca od świtu do później nocy przez wiele, wiele lat, aby zapracować na godny poziom życia dla siebie rodziny, walka o wszystkie moje pomysły i realizację marzeń a dalej stopniowe odpuszczanie ich i poddawanie się, w imię świętego spokoju. Poczucie uwięzienia w jakiejś niewygodnej sytuacji bez wyjścia, bez możliwości rozwoju, z ograniczeniem wolności inicjowały ciągłe pytania jak długo jeszcze? Podświadome prośby do wszechświata o pomoc spowodowały, iż nagle „świat się zatrzymał”. Powstała pustka, nicość, beznadziejność, strach, przerażenie, bo oto coś się kończy. Prośby zostały wysłuchane – rozpoczął się etap zmian.

Czy zawsze jesteśmy na to gotowi?

To czy pozwolimy sobie na zmiany w sobie czy nie, zależy wyłącznie od nas samych, To czy pozwolimy sobie na dostrzeganie w zmianach pozytywów czy dostrzeżemy tylko negatywy, zależy tylko od naszego punktu spojrzenia i decyzji, z której strony patrzeć. To czy pójdziemy dalej, czy będziemy dreptać latami w miejscu, zleży tylko od tego czy damy sobie na to pozwolenie czy nie. Czy wolimy wyjść z roli ofiary czy też nie, wynika tylko z tego, gdzie widzimy więcej korzyści. Czy będziemy obwiniać wszystkich na około za swój los czy też zaakceptujemy rzeczywistość, dojrzejemy i weźmiemy za niego odpowiedzialność, zależy tylko do nas samych.

Wszystko w naszym życiu to wyłącznie nasze wybory i to jak reagujemy na sytuacje oraz jak rozwiązujemy swoje problemy – czy są one dla nas wyzwaniem czy może je wyolbrzymiamy coraz bardziej.

Moim zdaniem, warto szukać rozwiązań i patrzeć w przyszłość nie oglądając się za siebie. Poprzez swoje doświadczenia ostatnich lat dowiedziałam się, jak cenne są lekcje, dawane nam przez różnych ludzi, których napotykamy na swojej drodze. Warto mieć świadomość tego, iż często spotyka nas to, czego nie chcemy, ponieważ boimy się tego i myśląc o tym, to właśnie przyciągamy. Co zrobić, aby się od tego uwolnić, by nie dźwigać ze sobą w przyszłość tego, czego nie chcemy?

Nauczyłam się, że warto przebaczać i z czasem nawet być losowi wdzięcznym za kolejne doświadczenie – nawet to bolesne. Zaakceptowanie sytuacji i wypuszczenie tego z serca z uwodnieniem negatywnych emocji, uzdrawia naszą duszę, umysł i ciało. To cenna nauka, jaką otrzymałam od losu, którą pragnę się podzielić z osobami gotowymi na nią.

Warto zwrócić się do swojego wnętrza, z którego wszystko się zaczyna i na którym wszystko się kończy – tak dobro jak i zło, w zależności od tego, na czym skupisz swój umysł.

Dopóki u innych widzisz drzazgę w oku, dotąd u siebie nie dostrzeżesz kłody i wciąż nie będzie możliwe jej usunięcie.

Czy jesteś człowiekiem gotowym na spotkanie z samym sobą, na szczerą rozmowę i na pewne zmiany?

Jeśli tak, to zaczynamy, gdyż właśnie dziś jest najpiękniejszy dzień Twojego życia. Być może nie masz jeszcze tego świadomości.

Po przeczytaniu tej książki, będziesz w pełni wiedzieć, jaki jest każdy Twój dzień na „nowego drodze życia”, otrzymany w darze i od kogo zależy jego jakość – od kogo zależy wszystko w Twoim życiu.

Zapraszam Cię na spotkanie z własną duszą, sercem i umysłem.

ROZDZIAŁ INajpiękniejszy dzień jest DZISIAJ

Witaj tu i teraz, witaj w najpiękniejszym dniu, jakim jest DZISIAJ! Witaj w świecie przemyśleń, wielu pytań, nauki na własnych błędach i doświadczeniu innych. Witaj w świecie okazywania zrozumienia, słuchania i dawania ludziom swojej uwagi. W świecie wybaczania sobie i przebaczania innym. W świecie, w którym wiele negatywnych emocji, jakie tworzą często spory, konflikty i ranienie siebie na wzajem, pragniemy zastąpić świadomą decyzją odpowiedzialności za to, co robimy sami i za tworzenie świata, który nas otacza. Witaj w świecie, gdzie zamiast roztrząsać przeszłość, zamiast skupiać się na niej i zadawać sobie wciąż pytania skierowane w tył linii czasu, dlaczego to mnie właśnie spotkało, dlaczego ona / on mi to zrobił/a, my przyglądniemy się miejscu, gdzie jesteś Tu i Teraz i poszukamy rozwiązań, aby każde koleje DZISIAJ było najpiękniejszym dniem Twojego życia.

Po to, aby zrozumieć, co tak faktycznie się wydarzyło, spojrzymy na pewne sprawy z roli obserwatora, czyli bez emocji. Aby uzdrowić różne sytuacje z przeszłości i nie dźwigać ich bagażu na plecach całymi latami, teraz z nieco innej perspektywy postarajmy się świadomie przyglądnąć temu. Dajmy więcej zrozumienia swoim partnerom i partnerkom, doceńmy nasze doświadczenia i w duszy podziękujmy im za naukę, jaką otrzymaliśmy od nich, wchodząc w swoją rolę „Oprawcy” (tzw. „Kata”) bądź „Ofiary”. Dając więcej uwagi i zrozumienia swoim partnerom lub partnerkom, lepiej docenimy nasze własne doświadczenia. Wtedy tylko pozostaje okazać wdzięczność w duszy tym osobom za naukę, jaką nam przekazali swoją postawą, wchodząc w rolę naszego Oprawcy (zwanego też „Prześladowcą”) bądź w rolę Ofiary. To wszystko było nam potrzebne do procesu zmiany, wzrastania, rozwoju i wzmacniania poczucia własnej wartości.

Będziemy pracować nad wybaczeniem, jeśli czuliśmy się wtedy, bądź czujemy się jeszcze nadal, skrzywdzeni. Wybaczymy również sobie. Dopiero w ten sposób, będziemy mogli w pełni zaznać spokoju w naszej duszy i w sercu, zneutralizować negatywne emocje w ciele, które grożą nam materializacją ich w postaci chorób. Będziemy mogli oczyścić umysł z burzliwych myśli. Tylko spokój i równowaga energetyczna, pozwoli na znalezienie najlepszego rozwiązania, w każdej sytuacji. Warto zatrzymać się na chwilę, usiąść i ze spokojem obserwatora, wypić herbatę. Wtedy, kiedy to wszystko, co stare, puścimy wolno i zrozumiemy, że nasze życie zależy tylko i wyłącznie od naszych decyzji, wyciszeni, spokojni i zrównoważeni emocjonalnie, będziemy mogli poczuć w sobie wolność, pewność siebie, radość i szczęście.

Co się zakończyło, to się zakończyło.

Co ma odejść niech odejdzie, jeśli nie wróci – nigdy nie było Twoje. A jeśli wróci to znaczy, że było. Podobnie jest z miłością i przyjaźnią oraz partnerami. Im bardziej trzymamy ich w garści podczas trwania związku, im bardziej chcemy im dołożyć po rozstaniu, tym bardziej nam się to nie udaje, jeśli druga strona, nie da na to pozwolenia. W ten sposób, to my sami zrobimy sobie największą krzywdę, tkwiąc w negatywnych emocjach miesiącami, a nawet latami, myśląc wciąż o wcześniejszym związku, „tkwiąc” w przeszłości, bijąc się w piersi z poczuciem winy i rozmyślając, co zrobiliśmy źle.

Jeżeli masz