Wydawca: Muza Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski Rok wydania: 2015

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 280 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka ISIS. Państwo Islamskie - Benjamin Hall

Jak doszło do tego, że tworzą najpotężniejszą, najbrutalniejszą i najlepiej finansowaną organizację, jaka kiedykolwiek w przeszłości istniała? Czy można ich zatrzymać?
Jeszcze rok temu zaledwie garstka ludzi słyszała o Państwie Islamskim. Dziś to jedno z największych zagrożeń terrorystycznych na świecie.Kim są dżihadyści z Państwa Islamskiego?

Benjamin Hall zabiera nas do wnętrza tak zwanego Państwa Islamskiego, do miast kontrolowanych przez dzihadystów, do ich więzień i obozów szkoleniowych. Poznamy szczegóły bitew, które utorowały terrorystom drogę do władzy. Zobaczymy, jak wygląda proces rekrutacyjny. Dowiemy się, skąd pochodzą pieniądze zapewniające im przetrwanie.

Jego wstrząsająca opowieść oparta jest na osobistych doświadczeniach i samodzielnie przeprowadzonych wywiadach. Hall stara się pokazać coś więcej niż tylko bezwzględnych dżihadystów, których znamy z ekranów telewizorów. Opowiada historię całego pokolenia ludzi wychowanych w chaosie i wyjaśnia skomplikowaną sytuację panującą w jednym z najbardziej niestabilnych zakątków świata.

Ta książka pozwala lepiej zrozumieć, jak nieodwracalne szkody może wyrządzić światu Państwo Islamskie.

Benjamin Hall – niezależny dziennikarz od 2006 roku zajmujący się regionem Bliskiego Wschodu. Współpracował między innymi z „New York Timesem”, „Sunday Timesem”, Fox News, BBC i „Independentem”. Wielokrotnie relacjonował wydarzenia bezpośrednio z linii frontu.

Opinie o ebooku ISIS. Państwo Islamskie - Benjamin Hall

Cytaty z ebooka ISIS. Państwo Islamskie - Benjamin Hall

Codziennie dochodzi do publicznych dekapitacji, ludzie są chłostani i kamienowani, obcina się im ręce. Trafiają do więzień, z których niemal nieustannie dochodzą odgłosy tortur. Wielu nigdy nie wychodzi na wolność. Muzyka jest zakazana, a mieszkańcy są zmuszani do modlitwy. Homoseksualistów zrzuca się z dachów. W ogniu walki mordowane są nawet niemowlęta, a w tym samym czasie bojownicy ISIS śmieją się, żartują i nakłaniają do zniewalania dziewcząt, które kupują, gwałcą i zabijają.
Biła od nich pewność siebie i słyszałem, że dobrze się bawią. Potrząsali dumnie bronią, obejmowali się nawzajem i machali w naszym kierunku. Byli lepiej uzbrojeni, lepiej wyszkoleni i lepiej opłacani niż żołnierze, którym towarzyszyłem.
Dwudziestego siódmego marca 2014 roku światło dzienne ujrzało nagranie zarejestrowane podczas spotkania wysokich rangą tureckich urzędników. Opublikowany na YouTube film ukazał całą prawdę o tureckiej polityce wobec Syrii i ISIS. W odwecie władze tureckie wprowadziły obowiązujący w całym kraju zakaz korzystania z tego serwisu internetowego. We fragmencie najbardziej obciążającym władze turecki agent specjalny i szef Narodowej Organizacji Wywiadowczej (MIT) Hakan Fidan proponuje sfingowanie ataku sił ISIS na Turcję, co ma dać pretekst do przeprowadzania operacji wojskowych na terenie Syrii. „Wyślę z Syrii czterech
prowadzeniem tajnych operacji zagranicznych. Obaj byli od samego początku zaangażowani w konflikt syryjski, ale w sierpniu 2014 roku Bandar stracił stanowisko szefa saudyjskiego wywiadu, co było wyraźnym sygnałem, że król Abdullah był z niego niezadowolony, a co więcej, że saudyjska polityka poniosła klęskę. Mniej więcej w tym samym czasie ajatollah Ali Chamenei nazwał Soleimaniego „żyjącym bohaterem”, a zdjęcia zagadkowego generała po raz pierwszy pojawiły się w irańskich mediach. Jaka była przyczyna tych zmian? Prowadzona przez księcia Bandara polityka polegała na finansowaniu sunnickiej opozycji w Syrii. Sądził on, że Asad zostanie szybko obalony, tak jak stało się z innymi dyktatorami, którzy utracili władzę podczas Arabskiej Wiosny. Taki obrót spraw oznaczałby, że