Wydawca: Insignis Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski Rok wydania: 2007

I jeszcze jedno… Świat według Clarksona 2 ebook

Jeremy Clarkson

3 (2)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 353 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka I jeszcze jedno… Świat według Clarksona 2 - Jeremy Clarkson

Krytyk filmowy, wędkarz, doradca rządowy, pilot myśliwca F-15, darczyńca, oddany miłośnik rock and rolla – to ledwie kilka z ról, w jakie wciela się w swojej nowej książce Jeremy Clarkson. W drugiej części bestsellerowego „Świata według Clarksona” (As Empiku 2006) ten kontrowersyjny brytyjski dziennikarz i wnikliwy obserwator rzeczywistości po raz kolejny przeciwstawia zdrowy rozsądek absurdom życia w nowoczesnym, poprawnym politycznie społeczeństwie.

Clarkson opowiada o swoich problemach z telefonami komórkowymi oraz o nieustannej walce z inspektorami BHP i ekologami, zajmuje stanowisko w sprawie wymyślnych imion i tatuaży, i wyjaśnia, jak to się stało, że zrzucił bombę na Północną Karolinę. Co wynikło ze spotkania Clarksona z Davidem Beckhamem? Który naród wydał na świat najwięcej wynalazców? Dlaczego nie warto być posiadaczem ekskluzywnej karty kredytowej? O tym wszystkim przeczytacie w absolutnie niepoprawnym, obrazoburczym i prześmiewczym „Świecie według Clarksona 2”.

Opinie o ebooku I jeszcze jedno… Świat według Clarksona 2 - Jeremy Clarkson

Cytaty z ebooka I jeszcze jedno… Świat według Clarksona 2 - Jeremy Clarkson

Nic podobnego. Na dzień dzisiejszy na naszej liście Top 10 figurują AC/DC, Motorhead, Steppenwolf, Queen, Kenny Loggins, Golden Earring, a pierwsze miejsce, co jest odrobinę niepokojące, zajmuje czarująco pretensjonalna piosenka Bat Out
Mówię tu również o dzwonnikach, którzy tylko czekają na moment, kiedy cała okolica zaczyna leczyć monumentalnego kaca, by właśnie wtedy zbezcześcić spokój poranka dźwiękami dzwonów z piekła rodem. Po co? Jeśli Bóg uważa, że wykorzystywanie garstki brodaczy wydzwaniającej o siódmej nad ranem Home Sweet Home na sześciu tonach mosiądzu, to rozsądny sposób na wzywanie swojej trzódki, to lepiej niech sobie odpuści.
A co powiecie na to: osa potrafi złożyć jaja wewnątrz gąsienicy, wiedząc, że gdy wylęgną się z nich małe osy, będą mogły zjeść to stworzenie od środka. Ale najlepsze przed nami. W normalnym przypadku układ odpornościowy gospodarza zniszczyłby jaja, zanim coś zdążyłoby się z nich wykluć. Osy omijają ten problem: ich jaja pokryte są wirusem, który modyfikuje genetycznie gąsienicę, tak że ignoruje ona inwazję. Innymi słowy, osa potrafi zmodyfikować samą istotę innej istoty.
Sukces w życiu zależy od waszej osobowości, a nie od tego, ile nazw pierwiastków chemicznych jesteście w stanie zapamiętać, i jak bardzo luzacko umiecie zarzucić na ramiona sweterek z dekoltem do szpica.