Hodowla psów - Opracowanie zbiorowe - ebook

Hodowla psów ebook

5,0
6,74 zł

lub
Opis

„Czas na biznes“ to seria mini-poradników dla rozważających założenie własnej działalności w konkretnej branży. Poznaj charakterystykę rynku i konkurencję w sektorze, który najbardziej Cię interesuje. Dowiedz się jakiej kadry potrzebujesz, w co musisz wyposażyć lokal, a co najważniejsze – ile to wszystko kosztuje. W poradniku znajdziesz również rady dotyczące planu marketingowego czy technicznego, a także analizę SWOT.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 14

Oceny
5,0 (1 ocena)
1
0
0
0
0Polacy kochają zwierzęta. W co trzecim polskim domu mieszka istota chodząca na więcej niż dwóch kończynach i najczęściej jest to właśnie pies. Nie od dziś wiadomo, że zwierzę to jest najlepszym przyjacielem człowieka – tak też jest z reguły traktowany i jako pełnoprawny członek rodziny cieszy się wieloma przywilejami. Coraz więcej osób świadomie wybiera to zwierzę w oparciu o cechy danej rasy. Jednak pewność, że szczenię np. labradora wyrośnie na typowego przedstawiciela rasy, daje tylko jego pochodzenie z najlepszych hodowli. Te cieszące się największym prestiżem prosperują niczym dobrze zarządzane firmy. Należy jednak pamiętać, że hodowla żywych zwierząt nie jest typowym biznesem, w którym liczą się tylko zyski. To przedsięwzięcie wyłącznie dla pasjonatów kochających zwierzęta i gotowych do wielu wyrzeczeń i poświęceń. To, w jaki sposób szczeniak zostanie w hodowli przygotowany do współżycia z ludźmi, warunkuje w dużej mierze jego późniejsze zachowanie w nowym domu.

Charakterystyka rynku

Średnio co trzeci Polak ma w domu zwierzę. Najwięcej w polskich gospodarstwach jest psów i kotów – ponad 14 mln. Jednak liczba psów rasowych zarejestrowanych w Polskim Związku Kynologicznym stanowi tylko ułamek ogólnej liczby psów w kraju – jest ich ponad 100 000. Dla porównania: rasowe, rodowodowe psy stanowią ok. 90% całej psiej populacji w Skandynawii i ok. 60% w krajach Europy Zachodniej.

Międzynarodowa Federacja Kynologiczna (FCI) wyróżnia ponad 400 różnych ras psów. Co jakiś czas na listę dopisywane są nowe, które dotąd nie kwalifikowały się do uznania ich jako osobnej rasy.

Rynek, zarówno w Polsce, jak