Grobowiec dla Borysa Dawidowicza - Kiś Danilo - książka

Grobowiec dla Borysa Dawidowicza książka papierowa

Kis Danilo

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Opublikowany w 1976 roku "Grobowiec dla Borysa Dawidowicza" to książka o historii, o komunistycznym totalitaryzmie. Opowiada o ironii i okrucieństwie ludzkich losów i o piekle świata, z którego wybawienie wiedzie jedynie przez śmierć. Rytm tej prozy hipnotyzuje od pierwszego do ostatniego zdania.
Klasyka XX wieku. Lektura obowiązkowa. W Polsce "Grobowiec...", w przekładzie Kazimierza Żórawskiego, ukazał się w 1987 roku w drugim obiegu (w Studenckiej Oficynie Literatów i Dysydentów).

"'Grobowiec dla Borysa Dawidowicza' to najpiękniejsza literacko książka przeciwko komunizmowi. Połączyć wielką literaturę z demaskatorskim przekazem politycznym mógł tylko pisarz tak wybitny jak Danilo Kiš. Ten udający prozę dokumentalny zbiór opowiadań pokazuje, jak stalinizm niszczył własne psy gończe, jak kaci nagle stawali się ofiarami, jak łatwo było spaść z tronu do szamba. Każdy z zamieszczonych tu fikcyjnych życiorysów oddanych sprawie rewolucjonistów, którzy nagle zostają przez system, któremu wiernie służyli, oskarżeni, zniszczeni, upokorzeni i skazani na zapomnienie, jest najtrafniejszą definicją totalitaryzmu".
Krzysztof Varga

"Prawda i zmyślenie, historia i legenda stapiają się w olśniewającą, szlachetną prozę. Moim zdaniem najlepsza książka Danilo Kiša". Andrzej Stasiuk

Liczba stron: 185

Format (wymiary): 12.5x19.5cm

ISBN: 8389755297

Oceny
0,0
0
0
0
0
0